29.05.2017 u 20:35
0

NOVAK POBEDOM KRENUO U ODBRANU ROLAN GAROSA: Granoljers pao u tri seta (6:3, 6:4, 6:2)!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković odbranu titule na Rolan Garosu počeo je protiv Španca Marsela Granoljersa.

Srpski teniser je uz manje oscilacije slavio sa 3:0 u setovima (6:3, 6:4, 6:2).

Ovo je bio peti međusobni duel trenutno drugog i 77. igrača sveta, prvi posle 2013. godine. Đoković ima stopostotan učinak pošto je slavio na svih pet duela.

TREĆI SET

6:2 – Iako je Španac imao tri brejk lopte, Nole je preokrenuo i slavio sa ubedljivih 3:0 za plsman u drugo kolo Pariza

5:2 – Još jedan brejk srpskog tenisera koji sada servira za plasman u drugo kolo

4:2 – Španac ne želi da ode sa terena bez borbe, pa pokušava na svaki način da ublaži neizbežan poraz

4:1 – Sjajnom igrom Novak stiže do duplog brejka i na korak je od plasmana u drugo kolo

3:1 – Uz dosta muke Nole konačno uspeva da potvrdi brejk i stekle sigurnu prednost u trećem setu

2:1 – Upornost se uvek isplati, bar u slučaju Đokovića. Srbin je još jednom "brejknuo" Granoljersa i poveo u trećem setu

1:1 – Nema prečica na grend slem turnirima, pa je Španac ekspresno uzvratio na isti način i izjednačio rezultat u trećem setu

1:0 – Đoković je rešen da meč prvog kola završi što pre, pa je silovito krenuo i u treći set oduzevši servis Granoljersu u prvom gemu

DRUGI SET:

6:4 – Nije bilo mnogo trzavica u Novakovom servis gemu, pa je srpski teniser poveo sa 2:0 u setovima

5:4 – Uspeo je Španac da osvojio još jedan servis u najdužem gemu na meču

5:3 – Novak siguran na servisu

4:3 – Potvrdio je Granoljers brejk bez većih problema

4:2 – Ekspresno je Španac vratio brejk i produžio neizvesnost u ovom setu

4:1 – Novak stiže do četvrtog brejka na ovom meču, konstantno je na visokom nivou igre tokom ova dva seta

3:1 – Đoković ponovo siguran na servisu

2:1 – Uzvraća Granoljers istom merom, sada on osvaja gem sa nulom

2:0 – Novak osvaja gem sa nulom, Španac nemoćan do sada

1:0 – Đoković ponovo otvara set brejkom

PRVI SET:

6:3 – Dobro je Novak odigrao ovaj prvi set na početku turnira, i pokazao želju da ovaj meč što pre privede kraju

5:3 – Granoljers je uspeo da produži ovaj set posle velike borbe

5:2 – Još jedan gem deli Đokovića od prvog seta

4:2 – Španac prvi put na meču sačuvao servis

4:1 – Uspeo je Novak da potvrdi brejk u prethodnom gemu

3:1 – Brzo je Đoković uspeo da se vrati i ponovo je oduzeo servis Špancu

2:1 – Odmah je Granoljers vratio brejk, prvo je vodio 0:30 da bi se Đoković vratio na 30:30, ali je onda Novak ovaj očajan gem završio duplom servis greškom i dozvolio Špancu da vrati brejk

2:0 – Stigao je Đoković do prvog brejka odmah na početku meča

1:0 – Osvojio je Novak prvi servis gem bez izgubljenog poena