Izvor: BSCHappy
25.01.2024 u 22:03
0

ALBA – ZVEZDA: Crveno-beli poraženi u Berlinu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Albe u Berlinu u utakmici 23. kola Evrolige rezultatom 89:80

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Albe u Berlinu u utakmici 23. kola Evrolige rezultatom 89:80

Gledali smo tvrdu prvu četvrtinu.

Zvezda je vodila na početku, a potom domaćin prelazi u blago vođstvo do kraja prve četvrtine, koja je završena rezultatom 18:16.

Početak druge četvrtine obeležila je tehnička greška Janisu Sferopulosu zbog nedosuđenog očiglednog prekršaja na Gilespiju.

Alba to koristi i stiže prednost, domaćin je nametnuo svoj brzi ritam, Zvezda se mučila u organizaciji napada i prednost domaćina je narasla do +14.

Na poluvreme se otišlo rezultatom 51:36

U trećoj četvrtini potpuni kolaps Zvezde, koja maltene ništa nija mogla da pogodi. Prednost domaćina je rasla do maksimalnih +21. Nakon ove deonice bilo je 52:34.

Zvezda je odigrala bolje u poslednjoj deonici, uspela da prepolovi prednost domaćina.

Trojkom Jaga stigla je i na -5 dva minuta pre kraja,ali više nije mogla.

Najefikasniji kod Zvezde bili su Jago Dos Santos sa 20, Rokas Giedraitis sa 15, Džavonte Smart sa 14 i Adam Hanga sa 10 poena.

Albu su do pobede predvodili Met Tomas sa 19 i Gabrijele Proćida sa 17 poena.

Nakon ovog kola Zvezda ima skor 9 -14, a Alba je zabeležila tek petu pobedu uz 18 poraza.

Četvrta četvrtina u toku: Alba – Crvena zvezda 81:69 (18:16, 33:20, 21:18)

20:17

8′ Nastavlja se mučenje – 14:12

Muče se baš Zvezdini košarkaši do pogode bilo šta, a prve poene posle dugo vremena postigao je Bolomboj nakon skoka u napadu. Imala je sreće ekipa Sferopulosa pošto je i Alba u sličnom ritmu i baš mali broj poena videli smo na početku ovog meča.

20:11

6′ Dva minuta bez koša – 10:10

Težak period za obe ekipe u napadu i može se reći da su se Timan i Jago obrukali u ovom periodu. Nemac je promašio dva zicera ispod koša, dok je Jago posle trojke vezao dva promašaja.

20:08

4′ Zvezdu čuvaju trojke – 10:10

Na trojku Zvezde odgovorio je Braun trojkom, dok je isto uradio i Jago u narednom napadu. Brazilac je promašio iz teške pozicije polaganje, da bi Timan promašio polaganje.