Izvor: Srbija Danas
25.01.2024 u 22:19
0

ZVEZDA PALA U BERLINU: Alba trijumfovala, šampion Srbije na korak do pobede

Košarkaši Albe pobedili su Crvenu zvezdu u meču 23. kola Evrolige sa 89:80 (18:16, 33:20, 21:18, 17:26)

Kako je meč tekao mogao je šampion Srbije da izgubi i daleko ubedljivije. Mogao je i da se vidi neverovatan preokret, ali nije Zvezda zaslužila da bolje prođe pogotovo ako se pogledaju druga i treće četvrtina.

Izuzetno slabo je Zvezda igrala u prvih deset minuta. U napadu potpuno bezidejno, ali srećom nisu mnogo bolji bili ni domaći, pa je posle prve četvrtine bilo 18:16.

ALBA – ZVEZDA UŽIVO: Crveno-beli protiv neugodnog rivala!

Ako je prva deonica bila slaba za Zvezdu, šta reći za drugu gde je svakako šampion Srbije bio daleko od nivoa i lošeg tima u Evroligi.

Uz zvuk sirene na kraju poluvremena Majk Tobi je pogodio trojku i tako je smanjio na 15 razlike (51:36). To dovoljno govori o svemu.

Činilo se početkom treće deonice da možda i može da se vrati Zvezda, ali u 27. minutu su domaći otišli na plus 21 (65:44). Opet je Zvezda poentirala uz zvuk sirene na kraju treće deonice, ali to je bilo dovoljno samo da se smanji na 18 razlike.

Zvezda je odigrala odličnu poslednju deonicu, da je Smart pogodio trojku moglo je biti samo minus dva na nešto malo manje od pola minuta pre kraja. Nije ušao taj šut i Alba je došla do svakako zaslužene pobede.