Izvor: HAPPY BSC
22.11.2022 u 22:36
0

Francuska krenula u odbranu titule svetskog prvaka: Australija lak plen 4:1 (2:1) za „trikolore“! (FOTO)

Aktuelni prvaci sveta u fudbalu, reprezentacija Francuske, odbranu titule osvojene u Moskvi 2018. započela je ubedljivom pobedom nad selekcijom Australije 4:1 (2:1) u prvom kolu grupe D na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Utakmica je loše počela za „trikolore“, jer je Australija već nakon devet minuta igre povela, pogotkom Krega Gudvina. Ipak, izabranici trenera Didijea Dešampa nisu klonuli, pa je do poluvremena rezultat preokrenut u njihovu korist golovima Rabioa u 27. i Žirua u 32. minutu.

Do kraja utakmice viđena su još dva pogotka. Prvo je Mbape u 68. duplirao prednost Francuza, da bi konačan rezultat postavio Žiru u 71. minutu.

Danska i Tunis odigrali prvi meč bez golova na Mundijalu u Kataru! (FOTO)

Ranije danas, u utakmici prvog kola grupe D, Danska i Tunis su danas odigrali bez golova.

Drugo kolo u grupi D na programu je 26. novembra, a sastaće se Francuska – Danska i Australija – Tunis.

*Gledajte „Happy“ kablovske kanale i to: „Moje happy društvo“, „Moj happy život“, „Moja happy zemlja“ i „Moja happy muzika“.
Program se emituje kod kablovskih operatera „IrisTV“ i „Supernova“, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: