05.04.2023 u 22:30
0

PREMIJER LIGA Rašford digao Old Traford na noge! Junajted do skromne pobede

U sredu od 21 sat na programu su dve utakmice 25. kola Premijer lige Engleske. Mančester junajted na svom terenu dočekuje Brentford

MANČESTER JUNAJTED – BRENFORD 1:0

Kraj utakmice.

88.minut – Loptu je iz kornera nabacio Fernandez ali netko od obrambenih igrača je očistio opasnost.

73.minut – Mančester drži loptu i lagano se dodaje od noge do noge.

69.minut – David de Gea nije pretrpio nikakvu ozbiljniju povredu. Moći će da nastavi utakmicu.

62.minut Damsarag dobija žuti karton. Trebao bi biti malo oprezniji jer jos takvih prekršaja znači crveni karton za njega.

Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

58.minut –
Sabitzer je pokupio loptu na rubu kaznenog prostora i opucao prema levoj stativi. Nije dovoljno snažno udario i golman je s lakoćom odbranio njegov pokušaj.

50.minut – Pomoćni sudija je podigao zastavicu i glavni sudija je zaustavio napad. Sančo je bio uhvaćen u ofsajdu.

Kraj poluvremena.

45.minut – Kakva je ovo bila šansa! Precizan centaršut u šesnaesterac je dočekao Ivan Tonej, ali je promašio gol.

37.minut – Loptu je iz kornera nabacio Fernandez ali netko od obrambenih igrača je očistio opasnost.

31.minut – Mančester ima veći posed u svojim nogama.

28.minut – GOOOOOOL! Mančester junajted vodi golom Markusa Rašfroda od 28. minuta. Posle kornera i gužve u šesnaestercu, Marcel Zabicer je u petercu proigrao Rašfroda, koji je rutinski pogodio mrežu i doneo Đavolima prednost.

Mančester junajted Brenford

11.minut – Luke Šov je nabacio iz kornera, ali je obrana to izbila bez panike.

9.minut – Markus Rašford je lepo dodao u šesnaesterac, ali je jedan odbrana Brenforda izbila loptu.

4.minut – Bruks je svirao faul. Christian Norgaard (Brentford) je bio preagresivan u borbi za loptu.

1.minut – Utakmica je počela.

Crveni đavoli dočekuju Pčele posle tri meča u kojima su upisali dva poraza i remi. Trijumf se podrazumeva za četu Erika ten Haga, koja je ispala iz Top 4 i dovela u pitanje plasman u Ligu šampiona.

Neće to, međutim, biti lak zadatak pošto gosti i ove sezone igraju fantastično. Sa svakim rivalom se nadigravaju i to se očekuje i na Old Trafordu.

A i sigurno je Junajtedu na pameti debakl iz prošlog duela sa Brentfordom u vidu poraza od 4:0.

Jedan od najvećih rivala Junajteda za Ligu šampiona je Njukasl. Svrake su sa tri pobede zaredom došle na treće mesto, uz isti broj bodova kao Đavoli.

Iznad svih očekivanja igra ekipa Edija Haua cele sezone. Nadomak je da sezonu završi u Top 4 i ostvari jedan od najboljih plasmana u ovom veku.

Sa Vest Hemom je dijametralno suprotna situacija. Čekićari su bili viđeni u borbi za Evropu, ali umesto toga nalaze se na donjem kraju  tabele. U grupi su timova od 15. do 18. mesta sa 27 bodova i moraće kako znaju i umeju da obezbede opstanak