Izvor: sportal.blic
15.08.2023 u 20:19
0

GORI ZAGREB: Igra se meč , svi se pitali šta će Hrvati uraditi, Raspao se Dinamo u nadoknadi AEK – DINAMO 2:1

Fudbaleri Dinama dočekuju na Maksimiru AEK od 20 sati u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Trebalo je da to bude revanš, ali su nemili događaji iz Atine prošle nedelje, u kojima je ubijen grčki navijač, doveli do odlaganja duela dva kluba. Iz tog razloga, okršaj u Zagrebu izaziva posebnu pažnju evropske javnosti

Navijači Dinama ispoštovali ubijenog navijača minutom ćutanja.  Grčki šampion zatražio je od UEFA da meč na Maksimiru počne minutom ćutanja za navijača koji je pre nedelju dana izgubio život u tuči sa Bed Blu Bojsima, a UEFA je na kraju prihvatila zahtev AEK-a. I fudbaleri AEK-a nose crni flor oko ruke.

Većina navijača Dinama nije podigla ton tokom minuta ćutanja, nije bilo ni zvižduka, samo je nekoliko pojedinaca sa zapadne tribine uzvikivalo: „Idemo Dinamo!“

Na zagrevanje pred meč prvi su izašli fudbaleri AEK-a, a ispraćeni su glasnim zvižducima sa maksimirskih tribina.

Na Maksimiru 13.331 gledalac.

KRAJ UTAKMICE Raspao se Dinamo u nadoknadi

Domagoj Vida je imao dve velike prilike, ali je Livaković bio na visini zadatka.

90+3′ Umalo još jedan gol

Livaković je spasao Dinamo, a u velikoj prilici bio je Amrabat.

90′ GOL! ŠOK!

Galanopuos je nakon prekida pogodio i šokirao tim iz Zagreba.

84′ Sjajna odbrana Livakovića

Garsija je primio loptu u šesnaestercu domaćina, okrenuo se i šutirao po zemlji, ali je Livaković ukrotio loptu, jer je bio dobro pozicioniran

80′ Igra se poslednjih desetak minuta. Izgleda da će ovde biti nerešeno.

72′ Poništen gol! AEK je pogodio mrežu, ali je sudija podigao zastavicu i gol je poništen.

63′ Ludilo

Ljubičić je imao veliku priliku, ali je Šimanski kapitenski reagovao i spasao svoj tim. U sledećem napadu je Emreli iz Dinama pogodio prečku, a AEK je konačno mogao da odahne.

59′ GOOOL! Šok u Zagrebu. AEK je izjednačio! Strelac je Zuber.

Muk na Maksimiru.

55′ Moglo je ovo mnogo bolje

Sidibe je imao dva slobodna udarca u kratkom vremenskom intervalu, ali je oba puta pogađao živi zid

55′ Žuti karton za Ivanušeca. Blokirao je pokušaj slobodnog udarca rukom u živom zidu. AEK je imao slobodnjak na 20 metara, ali ga nije iskoristio.

50′ Nastavlja Dinamo gde je stao. Ne odustaju od ofanzivne igre.

POČELO DRUGO POLUVREME

Dinamo je od starta zaigrao ofanzivnije, Bulat je već u prvom minutu šutirao sa 20-tak metara, ali ne i precizno

45′ Dinamo mogao do 2:0 u poslednjoj sekundi poluvremena

Odlična akcija „modrih“ i očajna reakcija odbrane AEK-a, usledio je šut Mihaljičenka koji je pobegao odbrani rivala i veoma lepim driblingom poslao direktnog čuvara u prazno, ali je svoj sjajan potez upropastio očajnim udarcem. Ostalo je 1:0.

39′ GOOOL! Kakva golčina Bulata iz slobodnog udarca. Vodi Dinamo.

25′ Dinamo ponovo u prodoru! Ozbiljan pritisak domaćina.

16′ AEK Propustio neverovatnu šansu! Odličan prodor Zubera i pas za Garsiju, ali Livaković odlično odrađuje svoj posao, odbranivši pokušaj iz blizine.

10′ Dinamo opet blizu gola. AEK se grčevito brani.

7′ Dinamo dominira. Napadaju od samog starta. Izašli su visoko u polje i ne daju AEK-u da dođe do lopte.

1′ Zamalo odmah gol! Udarac u 35. sekundi sa ivice kaznenog Bulata odlazi pored desne stative.

Velika šansa.

1′ Počela je utakmica!

Poruka Bed Blu Bojsa:

„Sever uz odsutne!“

Zvižduci za igrače AEK-a.

Uoči utakmice visokog rizika između Dinama i AEK-a, policija je podsetila da je do ponoći na snazi posebna regulacija saobraćaja i pozvala navijače da se na vreme upute na stadion.

Policija je popodne podsetila navijače da neće moći da uđu na stadion bez personalizovane karte i lične karte.

View this post on Instagram

A post shared by GNK Dinamo (@gnkdinamo)

Ulaz na stadion Maksimir biće zabranjen posetiocima pod dejstvom alkohola, licima koja nemaju personalizovanu kartu, posetiocima kod kojih se utvrdi da poseduju zabranjene stvari, kao i licima za koja postoji verovatnoća da ugroze bezbednost drugih lica na utakmici, objavio je MUP na svom Tviter profilu.

Prvi njihov duel trebalo je da bude odigran u Atini prošle nedelje, ali je on odložen zbog velikog sukoba navijača u kojem je život izgubio jedan Grk.

Više od 100 huligana uhapšeno je u Atini i tamo se nalaze u zatvorima, a njihova sudbina i dalje nije poznata.