0

JOKIĆ DOMINIRAO, DENVER POBEDIO: Nikoli nedostajala jedna asistencija za tripl-dabl (VIDEO)

Košarkaši Denvera stigli su do nove pobede.

Nagetsi su na svom terenu savladali žilavu Indijanu sa 117:109.

Nikola Jokić je u finišu utakmice preuzeo ulogu lidera, pa je utakmicu završio sa 25 poena, 12 skokova i devet asistencija.

DENVER – INDIJANA 117:109

Četvrta četvrtina

Denver na startu poslednje četvrtine ima pet poena viška – 89:84.

Nikola Jokić već ima dabl-dabl učinak sa 16 poena i 10 skokova, a nedostaju mu dve asistencije i za tripl-dabl.

Šest i po minuta pre kraja Jokić je upisao devetu asistenciju, i to za Portera koji je trojkom doneo Denveru prednost 102:93.

Minut kasnije Jovkić je stigao do 11. skoka i 20. poena.

Tri minuta pre kraja ponovo je Jović uhvatio ofanzivni skok, ukupno 12. skok na meču, i zabeležio 22 poen. Nagetsi su u ovom trenutku u prednosti – 109:97.

Treća četvrtina:

Denver drži prednost i tokom trećeg perioda, mada nikako ne može da napravi osetniju razliku.

Jokić je u finišu četvrtine vezao četiri poena, ukupno 16, pa Nagetski minut i po pre kraja četvrtine imaju osam poena prednosti – 85:77.

Druga četvrtina:

Denver je uspeo da reši prvo poluvreme u svoju korist rezultatom 60:57.

Nikola Jokić je morao iz igre u 18. minutu zbog tri lične greške.

Jokić je zabeležio šest poena, osam skokova i sedama asistencija.

Najefikasniji kod Denvera u prvom poluvremenu bili su Marej i Gordon sa 14 poena.

Prva četvrtina:

Denver je od početka utakmice bio u vođstvu, ali nije uspeo značajnije da se odlepi.

Indijana je držala priključak a prvi put povela u 8. minutu 18:19, pa je Meloun bio prinuđen da zatraži tajm-aut.

Indijana se je potom stekla prednost, ali se Denver brzo vratio . Prva četvrtina je okončana rezultatom 28:28

Nikola Jokić je postigao prve poene u petom minutu.

Srpski as za sada Ima šest poena, šest skokova i četiri asistencije..

Arena: Bol Arena

Denver Nagets: Porter, Gordon, Jokić, Koldvel-Poup, Marej, Braun, Gilespi, Holidej, Haf, Džekson, Džordan, Hi, Nađi, Votson

Indijana Pejsers: Hild, Smit, Tarner, Brus Braun, Kendal Braun, Nembhart, Džekson, Džonson, Matjurin, MekKonel, Nvora, Šepard, Topin, Voker, Čiebve

Košarkaši Denvera sastaju se sa Indijanom u utakmici NBA lige. Za Denver nasrtupa srpski superstar Nikola Jokić.

Denver je trenutno treći na Zapadu sa skorom 27-13, dok su gosti četvrti na Istoku sa učinkom 23-15. Denver igra promenljivo u poslednje vreme, dok je Indijana u jako dobroj formi i ima devet pobeda na poslednjih 10 susreta.