Izvor: Tanjug
30.12.2022 u 22:25
0

KOŠARKAŠI CRVENE ZVEZDE PORAŽENI OD BARSELONE

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u Beogradu od ekipe Barselone rezultatom 99:94 (28:17, 15:23, 14:25, 27:19, 15:10) u meču 16. kola Evrolige.

Meč je u regularnom delu završen rezultatom 84:84. Utakmici je odigrana u dvorani „Aleksandar Nikolić“ pred više od 7.000 navijača.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bili su Nemanja Nedović i Filip Petrušev, koji su postigli po 24 poena. Luka Mitrović je postigao 18 poena, a Ognjen Dobrić je ubacio 14. Kod gostiju, najbolji je bio Tomaš Satoranski sa 19 poena, dok je Kori Higins ubacio 15, a Aleks Abrines 14. Nikola Mirotić je postigao 12 poena, a Sertač Sanli i Jan Veseli su dodali po 10. Srpski košarkaš Nikola Kalinić je ubacio sedam poena.

Nikola Jokić prvi na listi kandidata za MVP nagradu

Jedan od najboljih košarkaša Crvene zvezde Luka Vildoza se povredio u petom minutu, pošto se uhvatio za zadnju ložu. On se potom presvukao i nije ulazio u igru, a bodrio je saigrače sa klupe za rezerve. Na ovom meču za Zvezdu nije igrao Fakundo Kampaco, koji još nije registrovan za „crveno-bele“ u Evroligi.

Crvena zvezda ima po osam pobeda i poraza u Evroligi, dok Barselona ima skor 11/5. „Crveno-beli“ će u narednom kolu Evrolige, šestog januara naredne godine gostovati Valensiji, dok će Barselona dan ranije na svom terenu dočekati Virtus.

Barselona je bolje ušla u meč i povela na startu prve četvrtine 10:4. Gosti su nastavili sa boljom igrom u nastavku meča, a u osmom minutu bilo je 25:16 za Barselonu, dok je u međuvremenu Zvezda ostala bez Vildoze, koji se povredio u petom minutu. Katalonski klub je prvu četvrtinu dobio rezultatom 28:17 zahvaljujući odličnoj igri Satoranskog.

Gostujući košarkaši su poveli na startu druge četvrtine 34:19. „Crveno-beli“ su potom zaigrali angažovanije, a onda su serijom 17:0 u 18. minutu uspeli da preokrenu rezultat i da povedu 36:34 zahvaljujući dobroj igri Nedovića, Petruševa i Holanda. Međutim, Barselona je uspela da dobije prvo poluvreme rezultatom 43:40.

Košarkaši Crvene zvezde su serijom 4:0 poveli 44:43 na startu treće četvrtine. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu do 26. minuta. „Crveno-beli“ su serijom od 5:0 poveli 59:54, a igrači domaćeg tima nošeni podrškom navijača sa tribina su u poslednju četvrtinu ušli sa vođstvom od 65:57.

Crvena zvezda je u 32. minutu trojkom Luke Mitrovića stekla dvocifrenu prednost, 72:60. Usledila je serija Barselone od 8:0 za 72:68 u 35. minutu. Gosti su u 36. minutu smanjili vođstvo Zvezde na 73:71. Domaći košarkaši su napravili seriju od 6:0 za 79:71.

Barselona je na dva minuta pre kraja smanjila na 79:76, a onda se ušlo u neizvesnu završnicu. Sanli je na 70 sekundi pre kraja trojkom doneo svom timu izjednačenje, 79:79. Nedović je pogodio na novo vođstvo domaćeg tima, 81:79, a onda je Stefan Marković povisio na 82:79.

Abrines je smanjio na 82:81, a onda je ponovo Nedović bio siguran sa linije penala. Mirotić je na manje od dve sekunde pre kraja pogodio trojku za 84:84.

Drama je viđena i u dodatnih pet minuta, a Barselona je u neizvesnoj završnici uspela da dođe do pobede.