Izvor: Tanjug
16.12.2022 u 22:39
0

PARTIZAN SRUŠIO PRVAKA EVROPE: Crno-beli pobedili Efes i prekinuli seriju poraza u Evroligi!

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Beogradu ekipu Efesa rezultatom 82:79 (14:10, 14:27, 25:17, 29:25) u meču 14. kola Evrolige.

Košarkaši Partizana poraženi su na gostovanju Asvelu 91:87 u 13. kolu Evrolige!

Najefikasniji u ekipi Partizana bili su Džejms Naneli, Kevin Panter i Dante Egzum, koji su postigli po 18 poena. Kod gostiju, istakao se Rodrig Buboa sa 30 poena.

„Crno-beli“ imaju pet pobeda i devet poraza u Evroligi, dok Efes, koji je aktuelni evropski šampion, ima skor od po sedam trijumfa i poraza.

Srpski klub je večerašnjim trijumfom prekinuo seriju od pet uzastopnih poraza u Evroligi.

Partizan će u narednom kolu gostovati Fenerbahčeu, dok će Efes dočekati Panatinaikos.

Večerašnji meč je počeo minutom ćutanja za legendarnog srpskog fudbalera i trenera Sinišu Mihajlovića, koji je preminuo danas u Rimu.

Partizan je dobro otvorio meč, a „crno-beli“ su u šestom minutu poveli 12:5. U sedmom minutu povredio se jedan od najboljih košarkaša Efesa Vasilije Micić. Gosti su uspeli do kraja četvrtine da smanje prednost Partizana, koji je prvih 10 minuta rešio u svoju korist rezultatom 14:10.

Micić se početkom druge četvrtine vratio na terenu, a gosti su u 13. minutu stigli do vođstva od 17:16. Potom su se razigrali Buboa i Žižić, koji si u 16. minutu doneli prednost evropskom šampionu od 23:18. Prednost gostiju rasla je iz minuta u minuta, a Efes je najveće vođstvo od osam poena (30:22). Partizan se mučio u prvom poluvremenu, koje je Efes dobio 37:28.

„Crno-beli“ su nastavili sa serijom grešaka i na startu treće četvrtine, a Efes je u 24. minutu prvi put stekao dvocifrenu prednost (44:34). Partizan je u finišu treće četvrtine zaigrao angažovanije, stigao čak i do vođstva 53:52, ali je Buboa u poslednjim sekundama ovog dela meča doneo prednost Efesu 54:53.

Gosti su u 33. minutu stekli vođstvo od pet poena (64:59). Košarkaši Partizana se nisu predavali, a na četiri minuta pre kraja poveli su 70:67. „Crno-beli“ su na dva minuta pre kraja meča imali vođstvo od 73:69, a potom je usledila neizvesna završnica. Partizan je ovog puta uspeo da sačuva prednost i da stigne do pete pobede u Evroligi.

„Crno-beli“ su poslednji put pre večerašnjeg trijumfa u Evroligi slavili 18. novembra protiv ekipe Makabija 96:88.

*Gledajte „Happy“ kablovske kanale i to: „Moje happy društvo“, „Moj happy život“, „Moja happy zemlja“ i „Moja happy muzika“.
Program se emituje kod kablovskih operatera „IrisTV“ i „Supernova“, a možete ih pronaći na sledećim kanalima: