Izvor: kurir.rs
15.01.2024 u 19:49
0

PARTIZAN SAVLADAO CIBONU: Crno-beli imali dvocifreni zaostatak, na kraju ipak slavili

Košarkaši Partizana savladali su u Zagrebu Cibonu rezultatom 87:74 (20:25, 20:13, 21:13, 26:23) u utakmici 16. kola ABA lige.

Crno-beli sada imaju učinak 12-4, a Cibona 6-10.

Tim Željka Obradovića je, kao i u meču sa Makabijem, loše počeo i dopustio rivalu da stigne do 12 poena prednosti, a zatim u nastavku preokrenuo rezultat.

CIBONA – PARTIZAN 74:87 (25:20, 13:20, 13:21, 26:23)

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

40. minut – Anđušić povećava na 72:85. Bošnjak je fauliran, smanjuje na 74:85. Trifunović stavlja tačku na ovaj meč – 74:87.

39. minut – Kaboklo rešava za 69:80. Mustapić pogađa za tri – 72:80. Trifunović vraća trojku – 72:83.

38. minut – Buljan smanjuje na 69:76. Anđušić je fauliran u prodoru.

37. minut – Kaboklo pogađa za dva pod faulom – 65:74. Promašio je dodatno bacanje. Aranitović sa penala smanjuje na 67:74. Kaboklo je fauliran. Pogodio je prvo, odmah i drugo bacanje – 67:76. Njegovih 16 poena.

36. minut – Kaboklo povećava na 63:72.

35. minut – Jaramaz je fauliran pri šutu za tri poena. Pogodio je sva tri – 63:70.

34. minut – Majkunić pogađa trojku – 61:67. Bošnjak je fauliran u kontri. Partizan je izašao iz bonusa, Cibona nema nijedan faul. Pogodio je oba – 63:67. Cibona je u naletu 10:0.

33. minut – Radovčić još jednom precizan – 58:67.

32. minut – Radovčić smanjuje na 53:64. Još jedna trojka Anđušića – 53:67. Radovčić vraća trojku – 56:67.

31. minut – Anđušić pogađa za tri – 51:64.

3. ČETVRTINA

30. minut – Mustapić u kontri pogađa – 51:59. Cibona je vezala pet poena. Tajm-aut za Obradović. Koprivica zakucava na pas Smita – 51:61.

29. minut – Aranitović je precizan sa linije penala – 48:59. Njegovih 17 poena. Proleta je promašio prvo bacanje, pogodio drugo – 49:59.

28. minut – Koprivica je precizan, njegov osmi poen – 46:59.

27. minut – Nesportska je dosuđena Ledeju. Buljan je pogodio jedno od dva – 46:55. Smit na odličan pas Anđušića poentira – 46:57.

26. minut – Ledej postiže trojku, prva dvocifrena prednost Partizana – 45:55.

25. minut – Anđušić postiže trojku – 45:52. Najveća prednost Partizana i tajm-aut za Cibonu.

24. minut – Ledej karakterističnim šutom jednom rukom pogađa za dva – 45:49.

23. minut – Perasović postiže svoju drugu trojku – 45:47.

22. minut – Bošnjak smanjuje na 40:45. Jaramaz u brzoj kontri za 40:47. Zaboravljeni Aranitović smanjuje na 42:47.

21. minut – Kaboklo je trojkom otvorio drugo poluvreme – 38:43. Anđušić postiže svoj četvrti poen – 38:45.

2. ČETVRTINA

20. minut – Anđušić je presekao napad Cibone i lagano poentirao za 37:36. Ledej je fauliran, pogodio je oba bacanja – 37:38. Aranitović je fauliran u šutu za tri poena. Promašio je prvo, pogodio drugo, promašio treće – 38:38. Jaramaz je fauliran, pogodio je oba bacanja – 38:40.

19. minut – Kaboklo je zakucao za 34:34 posle sjajne asistencije Pantera. Aranitović od table pogađa trojku, njegov deseti poen – 37:34.

17. minut – Kaboklo je fauliran i ide na liniju penala. Pogodio je samo prvo – 31:32. Mustapić u kontri pogađa za tri – 34:32. Obradović traži tajm-aut.

16. minut – Vodi Partizan posle osmog poena Pantera – 29:31. Radovčić rešava solo prodorom za svoj deveti poen – 31:31.

15. minut – Buljan je promašio oba bacanja.

14. minut – Cibona ima četiri ofanzivna skoka do sada, a posle četvrtog Bošnjak ide na liniju bacanja. Pogodio je jedno od dva – 29:26. Smit pogađa za tri – 29:29.

13. minut – Koprivica pogađa novu dvojku, i to pod faulom – 25:24. Promašio je dodatno bacanje. Perasović pogađa trojku – 28:24. Panter na tablu rešava napad – 28:26.

12. minut – Koprivica se upisao u strelce – 25:22.

1. ČETVRTINA

10. minut – Panter smanjuje na 23:17. Mustapić je fauliran, pogodio je oba bacanja – 25:17. Jaramaz uz zvuk sirene pogađa trojku – 25:20.

9. minut – Panter posle solo prodora smanjuje na 23:15.

8. minut – Smit krade loptu i polaže za 21:13. Vuković je precizan za 23:13.

7. minut – Mustapić postiže novu trojku – 21:9. Vukčević zakucava – 21:11.

6. minut – Radovčić pogađa svoj sedmi poen – 18:9.

5. minut – Ledej postiže prvu trojku za Partizan – 13:9. Radovčić vraća trojku – 16:9.

4. minut – Trojka Buljana za 11:4 i tajm-aut za Obradovića. Kaboklo smanjuje na 11:6. Aranitović je fauliran pri šutu. Pogodio je oba slobodna bacanja – 13:6.

3. minut – Bošnjak za 6:2. Kaboklo smanjuje na 6:4. Aranitović je precizan – 8:4.

2. minut – Trifunović postiže prve poene za Partizan – 4:2.

1. minut – Buljan postiže prve poene na meču – 2:0. Radovčić u kontri pogađa za 4:0.

CIBONA – PARTIZAN

Sudije: Matej Boltauzer, Miloš Koljenšić, Edo Javor

CIBONA: Vuković, Radovčić, Perasović, Mustapić, Proleta, Majcunić, Aranitović, Ferderber, Buljan, Katanović, Kujundžić, Bošnjak. Trener: Dino Repeša.

PARTIZAN: Smit, Vukčević, Ledej, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Trifunović, Anđušić, Ponjitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović.

Košarkaši Partizana od 18 časova u utakmici 16. kola ABA lige gostuju Ciboni. Za „balkanski klasik“ vlada veliko interesovanje, a najbolji pokazatelj je to da je „Draženov dom“ rasprodat prvi put posle dužeg vremena. Cibona je uoči ovog meča napravila sjajnu uvertiru pošto je pozvala crno-bele na zajedničku konferenciju za medije.

Trener beogradskog Partizana Željko Obradović, koji je odlučio da odmori Džejmsa Nanelija i Pi Džej Doužera, rekao je u najavi ovog meča:

„Pre svega želim da se zahvalim Ciboni na pozivu da učestvujemo na konferenciji, uvek ćemo se rado odazvati nečemu što služi promociji lige i košarkaške igre. Dolazimo posle dva dupla kola u Evroligi, napori su veliki, ali bez obzira na to, naravno da dolazimo sa ambicijom da igramo dobru utakmicu. Nadamo se da će konferencija pomoći da bude što više publike i da Cibona ima podršku navijača kakvu je ranije imala. Mi smo u ritmu igranja, sa dobrom motivacijom smo došli u Zagreb. Drago mi je da ljudi osim tih rezultata koje sam imao kao trener, znaju malo više o meni, kako sam se ponašao i kako sam uvek bio korektan, prema svima. To je suština tog odnosa. Neću odustati od toga jer ni jedan rezultat nije važniji od tih nekih ideala koje ja imam kao čovek. To su sve gradovi i klubovi koji imaju veliku tradiciju, od Splita, Zadra do Cibone. Sve se zna, ti klubovi zaslužuju respekt i drago mi je da dođem u te gradove gde imam dosta prijatelja“, rekao je Obradović i poželeo Ciboni što brži povratak na stare staze.

Kapiten Cibone Krešimir Radovčić u najavi utakmice je istakao.

„Posle dugo vremena dvorana će biti puna, to veseli i nas kao i protivnika koji je na to i navikao. Po meni, ekipa Partizana se bori za titulu u Evroligi i čeka nas teška utakmica, ali mi ćemo dati sve od sebe i nadamo se jednoj lepoj i zanimljivoj utakmici“.

Uz utakmicu manje, Partizan je trenutno četvrti na tabeli sa učinkom 11-4.

Cibona je 11. sa šest pobeda u 15 utakmica.