Izvor: happy BSC Portal
20.11.2023 u 21:45
0

ZVEZDIN TRIJUMFALNI POVRATAK: Crveno beli sa pola gasa preslišali Mornar (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Mornar u utakmici 8. kola ABA lige rezultatom 95:75

Zvezda je tako zabeležila i sedmu pobedu i usamljena je načelu tabele. Crveno-beli su tako na najbolji način iskoristili kiks Partizana i sad imaju dve pobede više od večitog rivala.

Dileme u ovom meču nije bilo, pitanje pobednika nije se postavljalo nijednog momenta. Zvezda je od starta stekla dvocifrenu prednost i rutinski je održavala.

Trener Janis Sferopulos iskoristio je priliku da podeli minutažu pred predstojeće izazove u Evroligi. Mornar zajedno sa Splitom ima skor 1-7 na samom začelju tabele. U narednom kolu Zvezda gostuje Krki, a Mornar dočekuje upravo Split.

ČASTAN PORAZ CRVENE ZVEZDE: Olimpijakos bio sigurniji u prelomnim momentima (FOTO)

Dvorana: Aleksandar Nikolić, Beograd;

Sudije: Igor Dragojević, Radoš Savović, Miloš Hadžić

Crvena zvezda: Lazarević, Teodosić, Davidovac, Mitrović, Simonović, Tobi, Bolomboj, Ilić, Nedović, Giedraitis, Kuzmić, Jago; Trener: Janis Sferopulos.

Mornar: Starovlah, Luis, Kovačević, Miković, Voler, Komnenović, Gavrilović, Jovanović, Vranješ, Marej, Radetić, Bojkins; Trener: Mihailo Pavićević.

CRVENA ZVEZDA – MORNAR: 95:75

Tok meča:

Četvrta četvrtina

40. minut – Sjajno zakucavanje Simonvića za kraj meča 95:72

38. minut – Jago sa penala prekida seriju promašaja sa obe strane 89:69

35. minut – Lazarević pogađa sa poludistance 87:66, potom trojka Luisa 87:69

34. minut – Posle lakih poena Tobija i prokockanih napada na obe strane Jovanović ubacuje flouter, a Sferopulos traži tajm aut, kao odgovor na zonsku odbranu Barana, kojom su u prethodnom napadu zbunili njegove igrače – 85:66. Teodosić promašuje trojku, kao i Lazarević ubrzo, ali crveno-beli su se izborili za još jedan ekstra napad iz kojeg do lakih poena dolazi Lazarević – 87:66.

33. minut – Starovlah pogađa za tri 83:65, a potom Tobi iz reketa 85:65

32. minut – Nova trojka, treća u drugom poluvremenu za Tobija i novi najveći plus crveno-beli na otvaranju četvrtog kvartala – 81:60. Posle 32 minuta košarke u Pioniru Zvezda vodi 83:65.

Treća četvrtina

30. minut – Barani u nešto bolje ritmu završavaju treću deonicu, postižu

28. minut – U završna dva minuta treće deonice ulazi se s vođstvom Zvezde 76:58 posle nove trojke Tobija.

26. minut – Trojkom Tobija crveno-beli se vraćaju na plus 15 – 67:52. Seriju Zvezde 6:0 lakim poenima prekida Gavrilović – 67:54.

24. minut – Posle dva ubačena bacanja Vranješa, Bolomboj asistira za lake poene Mitrovića kojima Zvezda čuva dvocifreni plus – 58:48, 23. minut. Posle poena Bojkinsa iz prodora, Nedović ubacuje trojku za plus 11 crveno-belih u 23. minutu – 61:50. Poenima Nedovića uz faul i ubačenim dodatnim bacanjem Zvezda na isteku 24. minuta vodi 64:50.

22. munut – Seriju gostiju 5:0 na startu treće deonice zakucavanjem prekida Bolomboj – 54:44. Na isteku 22. minuta crveno-beli vode 56:46 posle lakih poena Giedraitisa.

Druga četvrtina:

20. minut – Ilić u seriji 52:37, potom Starovlah lep roling 52:39. Ovim rezultatom se otišlo na poluvreme. Marej prekida seriju crveno-belih, koje na plus 15 čuva Ilić – 52:37.

18. minut – 48 :35 – Davidovac trojkom prekida mini seriju gostiju 4:0, ali odmah potom Vranješ vraća trojku – 43:35. Posle tajm auta Sferopulosa Davidovac sa dva poena iz reketa pokreće seriju Zvezde 9:0 za plus 15 pred završna dva minuta prvog poluvremena – 50:35.

17. minut – Davidovac pogađa za tri 43:32, vraća Vranješ 43:35. Sferopulos traži tajm-aut.

16. minut – Davidovac ubacuje dva penala, ali potom dobija rampu na šutu za tri poena. U kontri Voler ubacuje trojku na polovini druge deonice – 39:28.

14. minut – Imali su gosti napad na minus sedam, ali su promašili ishitren šut za tri poena. To zakucavanjem na drugoj strani kažnjava Simonović, a potom Tobi sa 2+1 ekspresno vraća crveno-bele na dvocifreni plus 37:25.

12. minut – Na poena Volera sa poludistance, sa 2+1 odgovara Lazarević – 32:19. Voler ubacuje tri penala, a posle promašene trojke Lazarevića, šut van linije 6.75 ubacuje Kovačević – 32:25.

Prva četvrtina:

10. minut – Simonović postiže šest uzastopnih poena – 29:15. Na kraju prve četvrtine crveno-beli vode protiv Mornara 29:17.

8. minut – Raste prednost crveno-belih, koji posle poena Kuzmića stižu nadomak dvocifrenog plusa u 7. minutu – 20:11. Giedraitis iz levog ćoška ubacuje treću trojku sa istog mesta za najveće vođstvo crveno-belih u dosadašnjem toku meča – 23:11. U završna dva minuta prve četvrtine ulazi se s vođstvom Zvezde 23:15 posle trojke uz faul i ubačenog dodatnog bacanja Volera.

6. minut – Bolomboj zakucava posle ofanzivnog skoka, a na drugoj strani Vranješ ubacuje prvu trojku za goste na meču. Nedović vraća trojku za vođstvo Zvezde 15:9 na polovini uvodne deonice. Posle novih poena Gavrilovića, Jago je polovičan sa linije penala – 16:11. Na isteku 6. minuta igre crveno-beli vode 18:11 posle poena Nedovića iz prodora.

4. minut – Posle nove trojke Giedraitisa i zakucavanja Mitrovića u kontri Zvezda vodi 10:4. Gavrilović poenima sa poludistance prekida mini serjiju crveno-belih 5:0 – 10:6.

2. minut – Meč je otvoren lakim poenima Mitrovića sa jedne i ubačenim šutem sa poludistance Vranješa sa druge strane 2:2. Giedraitis ubacuje prvu trojku na meču, a posle prokockanog napada crveno-belih na plus tri, Bojkins poentira u kontri – 5:4. Nedović je već upisao dve asistencije.

1. minut – Luka Mitrović postiže prve poene na meču 2:0