Izvor: BSC Happy
08.10.2023 u 09:10
0

SRBIJA IZGUBILA OD SLOVENIJE: Odbojkaši Srbije za kraj kvalifikacionog ciklusa za Olimpijske igre

Odbojkaši Srbije igraju protiv selekcije Slovenije meč poslednjeg kola kvalifikacija za Olimpijske igre. Duel bez rezultatskog značaja na programu je od 9.00, a tok utakmice mogli ste pratiti na našem portalu. Srbija i Slovenija su porazima u pretposlednjem kolu od SAD i Japana izgubile šansu da putem ovog kvalifikacionog ciklusa izbore vizu za Pariz, ipak još uvek postoje šanse da se orlovi plasiraju na olimpijski turnir.

Kraj meča, Srbija – Slovenija 0:3 (22:25, 23:25, 21:25)

Slovenija je savladala Srbiju u poslednjem kolu kvalifikacija za Olimpijske igre

Završnica trećeg seta, 20:14

Slovenci su napravili seriju od tri poena između dva tajm-auta selektora Srbije.

Igra „orlova“ deluje veoma loše i neorganizovano, bez obzira na nesporan kvalitet Slovenije.

Srbija konstantno na tri poena zaostatka, 17:14

Srbija se nalazi konstantno na tri poena zaostatka, ali ne može dodatno da se primakne Slovencima.

Slovenija povećava razliku, 12:9

Odbojkaši Slovenija povećavaju razliku. Srbija nije napravila pomak u igri, dok protivnici nastavljaju da koriste sve greške u organizaciji „orlova“.

Slovenci prave razliku, 8:6

Odbojkaši Srbije su napravili razliku od dva poena. Slovenci imaju odličan servis i mnogo manje greše od „orlova“.

Ujednačen početak trećeg seta, 3:3

Počeli su ofanzivno odbojkaši Srbije. Za sada je nerešen rezultat, ali servisi i dalje ne funkcionišu baš najbolje.

Počeo je treći set

Kraj drugog seta, Srbija – Slovenija 0:2 (22:25, 23:25)

Slovenija je osvojila drugi set i nalazi se na korak do trijumfa.

Srbija je pokušala u završnici da parira protivnicima, ali nije uspela u nameri da izjednači rezultat u setovima.

Kujundžić i Luburić su najefikasniji igrači Srbije sa po devet poena.

Izblokiran Luburić, 24:23

Luburića je sačekao trojni blok Slovenaca i nije uspeo da donese prednost i set loptu Srbiji. Umesto toga, Slovenci imaju servis koji može okončati drugi set u njihovu korist.

Greška Slovenaca, 23:23

Servis greška Atanasijevića, 23:22

Napravio je Atanasijević servis grešku. Slovenci imaju poen prednosti.

Izjednačenje, 22:22

Novo izjednačenje u drugom setu. Neizvesna završnica.

Srbija na minus jedan, 21:20

Delovalo je da će Slovenci imati mirnu završnicu drugog seta, ali je poen Milorada Kapura uticao na raspoloženje srpskih odbojkaša koji imaju egal sa Slovencima u završnici drugog seta.

Najbolji poen na meču, libero Kapur osvojio bitan poen, 20:18

Velika borba se odigrala pri 18. poenu Srbije u drugom setu. Libero Kapur je bio najpožrtvovaniji, dva puta je uspeo da upasivi napade Slovenije, a zatim prstima prebacio loptu u nebranjeni deo terena i osvojio značajan poen za svoj tim.

Deluje da ovaj poen može da razmrda uspavane odbojkaše Srbije.

Repriza prvog seta, 20:15

Slovenija konstantno ima veliku prednost nad Srbijom, koja je osim na početku meča i drugog seta, samo jednom imala nerešen rezultata.

Slovenija koristi sve nedostatke Srbije, koje izabranici Igora Kolakovića ne mogu da prikriju.

Promena ritma Slovenije, 18:15

Slovenija deluje nezaustavljivo. Imala je Srbija nerešen rezultat 14:14, ali su Slovenci osvojili dva uzastopna poena i slomili otpor protivnika.

Napad Slovenije je najjače oružje na ovom meču. Srbija se odupire, ali intenzitet igre je na niskom noviu, jer u važnim trenucima izabranici selektora Kolakovića ne organizuju efikasne napade, već dozvoljavaju protivnicima inicijativu.

Izjenačenje, 14:14

Selektor Slovenije je zatražio tajm-aut, zakazao je napad Slovenaca, a Srbija je poboljšala igru u napadu i stigla do izjednačenja.

Bolji napadi Srbije, 13:12

Odlična igra Srbije donosi rezultatski egal. Konsolidovana odbrana i energični napadi donose benefit.

Srbija pruža otpor Sloveniji, 11:9

Srbija je poboljšala odbranu zahvaljujući greškama Slovenije koja je usporila ritam igre u drugom setu.

Dekoncentrisana igra Srbije, s vremena na vreme dogodi se dobar potez, odnosno akcija „orlova“, ali uglavnom Slovenija ima inicijativu i bolja rešenja u napadu.

Napad i odbrana Srbije veoma loše funkcionišu.

Ujednačen početak drugog seta, 3:3

Slovenci su napravili dve servis greške i nije bilo mnogo igre u uvodnim minutima drugog seta.

Počeo je drugi set

Slovenija ima prvi servis.

Kraj prvog seta, Srbija – Slovenija, 0:1 (22:25)

Slovenija je osvojila prvi set. Srbiju je loše otvaranje koštalo izbugljenog seta. Slovenija je konstantno bila u prednosti.

Srbija će morati mnogo bolje da zaigra u svim segmentima igre, prijemu, odbrani, napadima i blokovima.

Najefikasniji u redovima Srbije u prvom setu bio je Dražen Luburić sa šest poena.

Srbija prilazi na minus dva, 23:21

Zakomplikovali su odbojkaši Slovenije rasplet prvog seta. Imali su veliku prednost, ali je Srbija stigla na dva poena zaostatka.

Serija Srbije, 21:17

Srbija je napravila seriju od tri poena, međutim prekinuli su niz Slovenci sjanom odbranom.

Još uvek nije kraj, odbojkaši Srbije se trude, ali ne koriste prilike iz kontranapada.

Velika razlika Slovenije, 20:14

U finišu prvog seta, Slovenija ima sigurnu zalihu poena i mirno očekuju kraj seta.

Slovenija povećava razliku, 16:10

Slovenija je povećala razliku, a selektor Srbije je zatražio tajm-aut. Čini se da su prvi set Slovenci rešili u svoju korist, pitanje je vremena i rezultatske razlike.

Slovenija precizna u igri, 14:10

U odnosu na meč protiv Amerike, odbojkaši Srbije su energičniji, ali im Slovenci ne dozvoljavaju rezultatsko izjednačenje. Slovenija je stabilna, precizna i koncetrisana u igri.

Srbija loša u odbrani, 11:7

Sigurnom igrom Slovenija održava prednost. Bez velikih problema Slovenci osvajaju poene, s druge strane odbrana Srbije je loše postavljena i ne uspevaju odbojkaši da se odbrane

Problemi Srbije na prijemu, 7:3

Tajm-aut je zatražio selektor Srbije Igor Kolaković. „Orlovi“ su na početku duela praktično poklinoli tri poena Slovencima. Dve greške na servisu Ivovića i Luburića, a između toga i loš smeč Marka Podraščanina.

Slovenci su organizovali do sada samo jednu akciju. Servisima su pomerili prijem i veoma lako osvajaju poene, zahvaljujući greškama Srbije.

Slovenija bolje otvorila duel, 4:2

Slovenija je bolje otvorila duel, zahvajući servis greškama Marka Ivovića i Dražena Luburića. Umor kod igrača obe selekcije je vidljiv i primetan u igri.

Počeo je meč

Prvi servis u dvorani Jojogi u Tokiju imaće selekcija Srbije. Marko Ivović će ubaciti loptu.

Predstavljanje igrača

U toku je predstavljanje odbojkaša Srbije i Slovenije, a potom će uslediti intoniranje nacionalnih himni.

Sastav Srbije u kvalifikacijama za OI

Selektor reprezentacije Srbije Igor Kolaković poveo je 14 odbojkaša koji će igrati u kvalifikacijama za Olimpijske igre.

Tehničari: Vuk Todorović i Aleksa Batak;

Korektori: Aleksandar Atanasijević i Dražen Luburić;

Libera: Milorad Kapur i Miloš Krsteski;

Blokeri: Marko Podraščanin, Petar Krsmanović, Nemanja Mašulović i Aleksandar Nedeljković;

Liga nacija 2024. godine nova nada

Preostala mesta za Olimpijske igre popuniće reprezentacije po završetku preliminarne faze Lige nacija 2024, što znači da će FIVB rang-lista odlučiti narednog juna poslednje učesnike Olimpijskih igara.

Srbija se trenutno nalazi na devetom mestu na rang-listi, što znači da zauzima peto, poslednje mesto koje vodi u Pariz. U konačnom plasmanu prednost će imati zemlje sa kontinenata koji nemaju kvalifikovane reprezentacije.

Za Srbiju će biti važno da juna 2024. godine u Ligi nacija bude na visokom igračkom i organizacionom nivou kako bi sačuvala poziciju i šansu da se nađe među olimpijskim učesnicima.

Srbija i Slovenija u meču bez rezultatskog značaja

Porazom od Amerike, Srbija je definitivno izgubila priliku da se kroz kvalifikacioni turnir u Japanu domogne Olimpijskih igara, budući da se nije našla među dve prvoplasirane selekcije u Grupi B.