19.03.2024 u 20:28
0

PARTIZAN SRUŠIO BASKONIJU SA 87:83 Ludnica u Areni, crno-beli bolji od konkurenta za top 10

Košarkaši Partizana dočekuju Baskoniju u utakmici 30. kola Evrolige. Partizan je trenutno na deobi desetog mesta, poslednjeg koje vodi u dalje razigravanje, sa 13 pobeda i 16 poraza, koliko imaju i Bajern i Valensija. Baskonija je u mnogo boljoj situaciji sa skorom 16 -13 na deobi je osmog mesta sa Makabijem.

Košarkaši Partizana savladali su Baskoniju u utakmici 30. kola Evrolige rezultatom 87:83

Partizan je upisao 14 trijumf uz 16 poraza i trenutno je deseti na tabeli, poslednjem koje vodi u razigravanje.

Baskonija upisala 14 poraz uz 16 pobeda i trenutno je deveta na tabeli.

Četvrta četvrtina:

39. minut – Hauard pogađa nakon prodora 85:79.

38. minut – Ponitka pogađa jako važnu trojku, možda i prelomnu 83:75 Moneke na liniji penalasiguran 83:77Panter uz malo sreće pogađa iz naskoka 85:77.

37. minut – Serija faulova Partizana. Pogađa Marinković sa penala 80:73. Sederskis poentira nakon ukradene lopte 80:75.

36. minut – Kostelo pogađa za tri 78:71. Reaguje Obradović tajm-autPogađa Doužer 80:71.

35. minut – Moneke prekida seriju promašaja sa obe strane 78:68.

33. minut – Kostelo sa distance pogađa ovaj put 73:66. Kaboklo nesportski fauliran od Monekea. Panter pogađa oba penala. A onda Panter pogađa i trojku 78:66.

32. minut – Kostelo lagano poentira 71:64. Opet Kaminski njegovih 20 poena 73:64.

31. minut – Mekijanter poentira nakon greške crno-belih. Jaramaz pogađa za Partizan 71:62.

Treća četvrtina:

30. minut – Nova trojka Hauarda. Kaminski iz odbojke za kraj treće četvrtine. 69:60

29. minut – Fantastični Hauard novi težak pogodak 66:57.

28. minut- Hauard drži Baskoniju, nova trojka 64:56. Trifunović siguran sa linije bacanja 66:55.

27. minut – Kaminski nastavlja seriju. Nakon dobre odbrane faul na Doužeru, pogađa oba penala 64:53.

26. minut – Hauard ostaje sam, on to ne prašta 58:51. Naneli pogađa sa penala. Moneke u sledećem napadu 60:53.

25. minut – Kostelo pogađa uz dosta srećeKaminski je zapalio Arenu novom trojkom 58:48.

24. minut – Ponjitka vraća dvocifrenu prednost Partizanu 54:44. Hauard fauliran za tri, pogađa dva bacanja 54:46.

23. minut – Sjajna akcija Partizana i zakucavanje Kabokla 51:44.

22. minut – Marinković iz teške pozicije poentira. Panter pogađa za tri, njegova prva trojka 49:44.

21. minut – Kaminski postiže prve poene u nastavku 46:42.

Druga četvrtina:

20. minut – Vanja Marinković polovičan sa linije penala. Hauard pogađa za tri. Samo + 2 na kraju poluvremena 44:42.

19. minut – Kostelo poentira nakon lepe akcije, ali sjajni Avramović odmah vraća 44:36.

18. minut – Avramović pogađa nako prodora. Marinković sa druge strane pogađa uz faul 40:34. Avramović siguran sa penala 42:34.

17. minut – Anđušić pogađa uz faul 38:27. Kostelo pogađa, pa onda Sederski iz kontre 38:31. Tajm-aut Obradović

16. minut – Trojka Avramovića vrlo važna 35:27.

15. minut – Fantastični Kaboklo novo zakucavanje. Tiodor pogađa o tablu 32:27

14. minut – Smailagić pravi nesportski faul. Tiodor siguran sa penala 28:24. Kaboklo pogađa nakon ofanzivnog skoka 30:24.

13. minut – Panter pogađa iz kontre, a onda novi poeni Kabokla njegov već 11 poen. 28:20.

11. minut – Baskonija u mini seriji 23:20.

Prva četvrtina :

10. minut – Najbolji igrač Baskonije Hauard povredio je skočnin zglob i izašao iz igre. Kostelo postiže poene sa distanc za kraj prve četvrtine 23:16

9. minut – Kaboklo u seriji 23:14. Ivanović reaguje tajm-autom.

8. minut – Kaboklo vrlo raspoložen novi poeni 21:14

7. minut – Moneke postiže svoje prve poene na meču. Nova trojka Kabokla 19:14.

6. minut – Ponitka ne pogađa za dva poena, na drugoj strani trojka Marinkovića 16:12.

5. minut – Panter ponovo sa distance, Mekijanter vraća. Kaminski pogađa trojku 14:9.

4. minut –Markus Hauard postiže svoju prvu trojku. 9:7.

3. minut – Kaminski upisuje prve poene na mečuPanter pogađa sa distance 9:4.

2. minut – Kaminski pogađa za tri. Kocar postiže prve poene za goste 5:2.

1. minut – Kaboklo zakucavanjem otvara meč 2:0.

Crno-beli nemaju prava na grešku ukoliko žele plasman u plej in, a toga je svestan i trener Partizana Željko Obradović.

Sada smo u situaciji da igramo u Areni, nema putovanja i to je dobra stvar. Znama koliko su utakmice važne. Imamo šanse da budemo u Top 10. Probaćemo da se pripremimo. Znamo da je to tim koji šutira za tri poena. Svi šutiraju, a da ne pričam sada o Hauardu koji je sam šutnuo jednu utakmicu 22 puta. Ključ utakmice je da ne pogađaju u visokim procentima“

Sa druge strane trener Baskonije Duško Ivanović dobro je upoznat sa ambijentom u Areni i zna šta očekuje njegov tim.

Partizan ima „Arenu“ u kojoj navijači čine nešto posebno i vrlo je teško igrati. Može biti i vrlo teško, ali i vrlo lepo jer to mora da bude inspiracija za bilo kog igrača koji je dobio priliku da igra u takvom ambijentu. Problem sa mnogim timovima je što su oni impresionirani kada dođu tamo i pomalo se izgube. Partizan počinje vrlo dobro tamo, sa euforijom, agresivnošću, krađom lopti, brzo igraju. Imaju dobar pokretač. Navijači su ti koji ih guraju i daju im snagu da igraju bolje. Moji igrači moraju da znaju da su ta publika i atmosfera takođe nešto što može i nama da da snagu. Ne možemo da igramo kao da smo impresionirani ili uplašeni. To je ključ ove utakmice“, objasnio je bivši trener Crvene zvezde.

Partizan u ovaj meč ulazi oslabljen bez jednog od najboljeg igrača Zeka Ledeja, koji se zbog smrtnog slučaja u porodici nalazi u Americi.

Utakmica u „Beogradskoj Areni“ počinje u 20. 30 časova.