Izvor: HAPPBSC
21.03.2024 u 18:07
1

SRBIJA RUSIJA 4:0 : Rusija deklasirala ORLOVE, potop u Moskvi

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je u Moskvi od Rusije sa 4:0 u prijateljskom meču odigranom na stadionu "Lav Jašin".

To je Rusiji bio prvi meč protiv neke evropske selekcije od početka rata u Ukrajini, dok je bio i prvi sa Srbijom od onog koji su „orlovi“ u Ligi nacija dobili sa 5:0, krajem 2020. godine.

Tri i po godine kasnije, slika na semaforu je bila potpuno drugačija, a selektoru Srbije nije prošla promena sistema u odbrani, jer je baš taj deo u postavi „orlova“ bio stravično bušan u Moskvi.

„Zbornaja“ je iskoristila sve ono što joj se nudilo u prvom poluvremenu utakmice sa Srbijom.

Nije se stekao utisak da je ekipa Valerija Karpina bila bolja, štaviše, zrelije šanse su stvarali igrači Dragana Stojkovića Piksija.

Problem po njih je što ih nisu realizovali. Da se neće ponoviti prethodni okršaj dva tima u kom je Srbija ubedljivo slavila sa 5:0, bilo je jasno već u prvih desetak minuta.

Posle početnog udarca koji je izveo glumac Miloš Biković u jednoj mundijalskoj atmosferi na stadionu „Lav Jašin“, videli smo spor start obe ekipe.

U devetom minutu je Andrija Živković dobio loptu na ivici šesnaesterca, driblao je ulevo i stvorio sebi dovoljno prostora da „bira“ gde će da šutira.

Gađao je pored stative i to je bila prva propuštena šansa za „orlove“. Taj promašaj se osvetio desetak minuta kasnije.

Tada je bek Danil Hlusevič dobio pas u prostor i pobegao je Milanu Gajiću. Gajić je potpuno nepotrebno u svom šesnaestercu kao poslednji igrač odbrane krenuo rukom s leđa da zaustavi Hluseviča.

Đorđe Petrović je odbranio ruskom igraču, ali se odmah oglasio sudija iz Turske i posle konsultovanja VAR sobe pokazao Rusima ka beloj tački, a Gajiću crveni karton.

Iz VAR sobe je stigla informacija da Hlusevič nije bio u nedozvoljenoj poziciji kad je primao loptu, jer je Strahinja Pavlović kasnio da namesti ofsajd zamku i Gajiću nije bilo spasa.

A nije ga bilo ni Srbiji jer je Anton Mirančuk u 21. minutu sa penala gađao precizno u desnu stranu, pa je Petrović samo okrznuo loptu rukavicama pre nego što mu je završila u mreži.

Igrao se 32. minut kada je pao novi šokantan gol i opet ga je primila Srbija. Golovin je posle slobodnog udarca bio kraj lopte i centrirao je praktično bez živog zida sa nešto više od 30 metara ka kaznenom prostoru.

U šesnaestercu Srbije je Pavlović loše reagovao glavom, lopta je stigla na nogu Maksimu Osipenku i ovaj se snašao dovoljno da pošalje loptu u gol Petrovića za 2:0.

Srbija je u završnici poluvremena, uprkos igračkom manjku na terenu, imala tri dobre šanse da vrati neizvesnost u utakmicu.

Prvo je u 37. minutu Pavlović glavom iz prekida promašio metu, onda je u 39. Tadić sjajno namestio loptu Joviću, a ovaj iz sredine šutirao tako da je golman Matvej Safonov ipak mogao da mu skine šut paradom.

Onda je i Mijat Gaćinović u 41. minutu probao da ugrozi Safonova makazicama, odmah iz prijema i ni on nije bio precizan, pa se na poluvreme otišlo sa 2:0 za Rusiju.

Sergej Milinković-Savić i Aleksandar Mitrović su u nastavku ušli u igru da vade kestenje iz vatre, a Rusi su u prvih pet minuta imali dve šanse.

U prvoj je lopta završila preko gola Petrovića, a u drugoj je Tjukavin probao atraktivno petom da proigra saigrača, umesto da šutira direktno u gol Petrovića iskosa sa šest, sedam metara.

Treća je Rusima bila i sreća za 3:0. Ostaće nejasno kako je Juri Gorškov, koji je ušao u igru u 46. minutu umesto Volkova, mogao da lagano centrira sa leve strane pred peterac, gde je spreman bio još jedan rezervista – Aleksej Mirančuk.

Mirančuk je pucao po zemlji i pogodio gol Petrovića za 3:0, posle čega je Mitrović na isteku punog časa igre imao jedan šut sa distance pored gola.

Rusi su posle 73. minuta i šuta Arsena Zaharijana, a onda i 74. minuta i udarca Ivana Sergejeva mogli da vode i 4:0.

Petrović je izvanredno odbranio šut Zaharijanu, dok ga je stativa spasila kod šuta Sergejeva.

Isti igrač je i u 80. minutu bio u šansi kada ga je poslednjem trenutku zaustavio Strahinja Eraković.

Utakmica na stadionu „Lav Jašin“ počinje u 18 časova, a sva dešavanja uoči i tokom utakmice pratiite u uživo blogu Sport kluba.

Selektor Srbije ne može da računa na Vlahovića, Nastasića i Milenkovića, štoper Fiorentine vratiće se za prijateljski duel sa Kiprom 25. marta.

Biće ovo prva od četiri kontrolne utakmice za Srbiju do startnog meča na Prvenstvu Evrope protiv Engleske, zakazani su za jun dueli sa Austrijom i Švedskom.

Meč sa Rusijom je na stadionu koji je dom moskovskog Dinama i biće ispunjen do poslednjeg mesta, domaćini su ovaj susret predstavili kao bratski i iskazali su veliku zahvalnost Srbiji na dolasku u Moskvu

19:55

GOL – 4:0!

90+1.

Ipak je 4:0!

Sergeev je dao gol i sviran je kraj utakmice.

19:48

Sada već potpuno indisponirana Srbija

Šetaju se Rusi kroz šesnaesterac, Mašović je nekoliko puta dobro reagovao, ali je pitanje koliko će moći da uradi nešto više kad je ovoliko ta linija sabijena. Probao je i Zinkovski sa distance i odbranio mu je Petrović.

19:45

Seva oko gola Petrovića

82. minut

Seva sa svih strana oko gola Petrovića. Uz mnog sreće i dalje je 3:0…

19:37

Stativa!

74. minut

Stativa! Sergeev nije imao sreće…

19:36

Sjajna odbrana Petrovića

74. minut

Sjajno je intervenisao Đorđe Petrović i sprečio Zaharjana da poveća na 4:0.

19:36

Samardžić umesto Jovića

73. minut

Lazar Samardžić je na terenu umesto Luke Jovića.

19:32

Navijač na terenu

70. minut

Mini prekid jer je neko od navijača utrčao na teren.

19:25

Rusi kao na „petoparcu“

62. minut

Kombinuju brojčano jači Rusi kao na „petoparcu“, poigravaju se i zabavljaju publiku.

19:24

Mitrović zapretio

59. minut

Zapretio je Aleksandar Mitrović udarcem iz daljine, ali nije pogodio gol.

19:23

Ušli Kostić i Mašović

57. minut

Ušli su Kostić i Mašović, izašli Mladenović i Zdjelar.

19:19

GOL – 3:0!

55. minut

Potop Srbije – 3:0 za Rusiju!

Školska akcija i mat Mirančuka.

19:17

Šta uradi Mladenović?!

Malo je falilo da zatrese sopstvenu mrežu kad je glavom probao da vrati loptu Petroviću, ili je pošalje u korner da bi otklonio opasnost. On i jeste poslao loptu u korner, ali tik pored stative. Malo je falilo da postigne autogol.

19:13

Ovo ne valja, nova opasnost pred golom Srbije

Tjukavin je dobio loptu na šest, sedam metara od našeg gola i srećom po Piksijev tim, probao je petom da proigra saigrača u petercu. Mogao je i direktno da šutira u gol Petrovića iskosa i imao bi solidnu šansu da pogodi. Pas je bio loša opcija.

19:11

Piksi uveo „tešku artiljeriju“ na teren

Mitrović i Sergej u igri, ušao i Mijailović. Izašli su Živković, Gaćinović i Tadić. Rusi su imali prvu šansu u nastavku, a i oni su izvršili nekoliko izmena.

18:53

Poluvreme – 2:0!

Kraj prvog poluvremena – 2:0 za Rusiju!

Piksijev pokušaj dobre igre u sistemu 4-2-3-1 je razbijen. Rival ima dva gola prednosti i igrača više!

18:46

Velika prilika za Jovića!

Dobio je pas od Tadića i sa desetak metara gađao ugao, sjajno je odbranio golman Rusije.

18:47

Golovin izblokiran

43. minut

Ponovo napada Rusija. Probao je Golovin sa dvadesetak metara, izblokirao ga je Pavlović.

18:46

Uzalud Tadić pakuje…

41. minut

Uzlad Tadić sjajno pakuje šanse. Posle Jovića, promašio je Gaćinović. Probao je „makazicama“ iz blizne i prebacio prečku.

18:45

Safonov brani zicer Joviću

40. minut

Velika šansa za Luku Jovića posle sjajne asistencije Dušana Tadića, ali je golman Rusije Safonov izuzetno odbranio.

18:37

GOL – 2:0!

32. minut

Novi gol Rusije – 2:0!

Očajnu odbranu Srbije kaznio je Osipenko i u gužvi pogodio mrežu.

18:34

Opet guranje u šesanestercu

30. minut

Opet defanzivci Srbije odguruju u svom šesnaestercu, samo sada špic Rusije nije pao. Pavlović je mogao da bude i oprezniji.

18:25

VAR provera penala

19. minut

Gajić je povukao Hluševiča u šesnaestercu Rusije. Sviran je penal, plus crveni karton beku Srbije.

18:22

Slaba igra

18. minut

Slabo igra Srbija, a to je po sastavu tima moglo i da se očekuje…

18:15

Porozan vezni red Srbije

11. minut

Greše i jedni i drugi u veznom redu, previše je prostora i „rupa“.

Rusi su imali dve kontre, ali ih nisu iskoristili.

18:13

Opasan šut Živkovića

8. minut

Živković je došao u odličnu poziciju, ali je bio neprecizan sa ivice šesnaesterca. Šutirao je snažno, ali ne i dobro.

18:08

Miran start

4. minut

Nema još uzbuđenja na utakmici u Moskvi…

18:05

Biković izveo početni udarac

Utakmica je počela, a prvi udarac sa centra je izveo proslavljeni glumac Miloš Biković.

17:59

Zastave na terenu

Kao da je utakmica na Prvenstvu Evrope ili Mondijalu, gromne zastave reprezentacija su na terenu.

Upravo se izvodi himna Srbije, potom i Rusije.

17:54

Krcat stadion

Utakmica će se igrati pred krcatim tribinama, pred nešto više od 30.000 ljudi.

Ulaznice za uatkmicu Rusija – Srbija rasprodate su odavno…

17:53

Muzički program

Utakmicu sa prvom evropskom reprezentacijom od napada na Ukrajinu i izbacivanja iz svih takmičenja UEFA i FIFA, smatraju u Rusiji kao posebnu. Pripremljen je i muzički program, upravo se izvodi…

17:50

Danas igraju i Slovenci

Od protivnika Srbije u grupi na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj, prijateljsku utakmicu danas igra i Slovenija.

Meč Malta – Slovenija počinje u 19 časova, a pet dana kasnije u Ljubljanu dolazi Portugalija.

Danci imaju provere u svojoj zelmlji, prekosutra protiv Švajcarske i tri dana kasnije kad je zakazan duel sa Farskim Ostrvima.

Englezi će se na Vembliju sastati sa Brazilom 23. marta i tri dana kasnije sa Belgijom.

17:45

Kubanci pre Srba u Rusiji

Fudbalska reprezentacija Rusije i klubovi iz te zemlje izbačeni su iz takmičenja pod okriljem UEFA i FIFA, razlog je vojni napada na Ukrajinu koji traje od februara 2022. godine.

Tokom 2023. godine tri reprezentacije dolazile su u Moskvu na prijateljske utakmice: Irak, Kamerun i Kuba.

Rusi su prijateljske utakmice igrali u Iranu, Kataru i Turskoj protiv Kenije.

17:33

Svlačionica

Evo kako izgleda svlačionica Orlova pred početak utakmice:

17:32

Tadić stiže Ivanovića – 105!

Dušan Tadić je starter i izjednačiće se po broju utakmica za reprezentaciju Srbije sa Branislavom Ivanovićem.

Ovo je 105 utakmica za Tadića, koliko ima i Ivanović. Aktuelni kapiten će rekord oboriti 25. marta na Kipru.

17:19

Stojković: Ne zanima me politika, Rusi imaju odličan tim

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković Piksi pred prijateljsku utakmicu sa Rusijom rekao je da želi da se drži samo sportskih stvari i da ceni narednog protivnika.

Ovo će biti prvi put da fudbalska reprezentacija Rusije igra protiv neke evropske selekcije otkako je pre dve godine izbačena iz UEFA i FIFA zbog političkih sankcija.

„Znam za tu pauzu koju ima Rusija, ali ne bih ulazio u to. Jedino što znam je da smo došli da odigramo kvalitetnu utakmicu protiv jake reprezentacije. Nema nikakve veze to što Rusija ne igra evropske takmičarske utakmice dve godine. Izuzetno je to jaka ekipa, sa brzim igračima. I biće vrlo težak meč za nas, pre svega dobar test. Držimo se sportskih stvari“, rekao je Stojković na početku konferencije za medije u Moskvi.

17:07

Karpinov izbor

Selektor Rusije Valerij Karpin izvodi tim u formaciji 4-2-3-1: Safonov, Volkov, Siljanov, Osipenko, Hluševič – Barinov, Glebov – Obljakov, Golovin, An. Mirančuk – Tjukavin.

16:57

Rasprodato

Ogromno interesovanje vlada u Moskvi za ovu utakmicu, sve ulaznice su odavno rasprodate. Srbija je najjači rival koji je došao da igra sa Rusijom otkako su FIFA i UEFA uvele sankcije toj reprezentaciji zbog rata u Ukrajini. Nema iole poznatijeg bivšeg ruskog fudbalera koji se nije prethodnih dana oglasio oko ove utakmice.

16:50

Piksi

Objavljeni su sastavi i kao što se vidi, selektor Srbije Dragan Stojković Piksi je odlučio da testira danas novu formaciju sa četvoricom u poslednjoj liniji – 4-2-3-1. U principu napravio je dva izbora mimo očekivanih: Gaćinović počinje kao levo krilo, dok će u špicu biti Jović.

16:48

Ministri uz reprezentaciju

Da ova utakmica nema samo sportski karakter govori i da su u Moskvu ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić i ministar sporta Zoran Gajić.

Fudbalski savez Srbije je objavio fotografije posete političara selektoru i čelnicima FSS.

16:48

Dobar dan!

Pozdrav svima, pratićemo zajedno danas tok prijateljske utakmice Rusija – Srbija koja će se igrati na stadionu Dinama u Moskvi.

1 thought on “SRBIJA RUSIJA 4:0 : Rusija deklasirala ORLOVE, potop u Moskvi”