Izvor: BSC HAPPY/TELEGRAF
20.01.2024 u 14:51
2

CRVENA ZVEZDA – ZTE: Crveno-beli pobedili golom razlike! (1:0)

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su i drugu pobedu na pripremama na Kipru, gde su bili bolji od ZTE-a iz Mađarske sa 1:0 u jednoj i ne toliko zanimljivoj utakmici, gde nije viđeno pregršt šansi. Jedini gol je bio delo Jovana Šljivića sredinom prvog poluvremena.

Jasno je svima da ove utakmice nemaju nikakav rezultatski značaj ni za jednu ekipu, zbog čega i ne treba očekivati neki lepršav, raskošan fudbal, već je jedina svrha da se timovi razgiraju za proleće. Zvezda je doživela i promenu trenera, zbog čega im je samo još teže da prikažu ono najbolje.

Crvena zvezda – ZTE 1:0 (0:0)

TOK MEČA UŽIVO:

90′ – Kraj meča, viđeno je još prilika u poslednjih 15 minuta, Zoran Popović je ponovo bio na visini zadatka i zaradio je pobedu za svoj tim.

76′ – Kakva šansa za ZTE! Tukli su iz ugla, ali je odlično odbranio Zoran Popović.

71′ – Još jednom je Zvezda zapretila posle kornera, ali još jednom bez ikakve ozbiljnije akcije.

62′ – Tukao je sada Milunović posle kornera, ali lopta odlazi preko gola.

60′ – Izuzetno slabiji intenzitet igre u drugom poluvremenu. Bez prilika, bez šansi i bez udaraca.

45′ – Mance je tukao, odlična šansa za ZTE, ali je Zoran Popović odbranio i sačuvao je prednost svog tima.

38′ – Neverovatan promašaj Šljivića… Šerif je ostavio loptu, ali je Jovan promašio čitav gol sa samo nekoliko metara.

35′ – Uhhh, kakva prilika za Uroša Spajića! Odlično je izveden korner, još je bolje Spajić pokušao, ali je golman iz Mađarske uspeo da odbrani udarac.

34′ – Stao je tmepo igre sad nakon što je Zvezda dala gol, crveno-beli nastavljaju da prete, ali bez opasnosti.

25′ – Goooool! Jovan Šljivić postiže sjajan pogodak glavom, prelepo. Bio je najviši u skoku, a i odlično je pogodio mrežu gola koji čuva Senko.

22′ – Endiajea je izneadila ova lopta i nije uspeo da postigne gol.

16′ – Velika greška Šerifa Endiajea. Izgubio je loptu uopasno zoni, otvorio je tako priliku za ZTE, šutirao je Kis, a ona je pogodila prešku.

15′ – Sada je zapretio i ZTE, koji je imao korner, ali ništa iz njega nisu dobili.

10′ – Opasno! Zvezda je sada ozbiljno pripretila. Centirao je Srđan Mijailović, ali je lopta jednostavno prošla kroz šesnaeseterac, pošto je niko iz Zvezde nije dotakao.

7′ – Mogla je ovo bbiti prva ozbiljnija prilika za Zvezdu. Radojević je centrirao, ali, štoper ZTE-a je samo spustio loptu do golmana, te nije bilo opasnosti.

5′ – Pokušala je sada Zvezda po strani, Mitrović je bio u prilici da centrira, ali je zadobio udarac i lopta je otišla van terena.

3′ – Meč je počeo bez prilika za sada, a Šerif Endiaje je ostao na travi. Na sreću, brzo se pridigao, što znači da udarac nije bio ozbiljnije prirode.

SASTAVI:

Zvezda: Popović – Nikolić, Dragović, Spajić, Radojević – Mijailović, Kanga, Šljivić, Mitrović, – Olajinka, Ndiaje.

ZTE: Senko – Evangelu, Varkonji, Čoka – Kovač, Šendrej, Kis, Međes – Sanković – Kroize, Mance.

Fudbaleri Crvene zvezde nakon utakmice sa Hlorakom imaju i drugi meč na pripremama na Kipru, a ovoga puta će im protivnik biti ekipa ZTE-a iz Mađarske, protiv koga važe i za ogromnog favorita ukoliko je verovati trenutnom stanju na tabelama.

Zvezda je slavila u prvom meču protiv Hlorake sa 3:2 i to nakon preokreta, dok, sada će imati nešto jačeg rivala, ali makar na papiru i dalje dosta slabijeg od sebe.

ZTE se trenutno nalazi na pretposlednjem mestu na tabeli u Mađarskoj, dok je Zvezda na drugoj poziciji u Srbiji.

MILOJEVIĆ SMANJUJE KADAR: Crvena zvezda ostaje bez još jednog igrača

Ipak, Milojević nije ništa hteo da prepušta slučaju, pa je izveo izuzetno jak sastav.

Meč je na programu od 13 časova, a direktan prenos je omogućen putem Arena sport 2 Premium kanala.

2 thoughts on “CRVENA ZVEZDA – ZTE: Crveno-beli pobedili golom razlike! (1:0)”