ZVEZDIN HOROR PRED MANČESTER SITI: Čukarički iznenadio šampiona

Fudbaleri Crvene zvezde gostuju Čukaričkom u utakmici 7. kola Superlige.

ČUKARIČKI – ZVEZDA

TOK MEČA :

90 +3 minut – Pokušao je Lučić iz odlične pozicije ali je šutirao preko gola

90. minut – Utakmica je produžena za čak devet minuta zbog mnogo prekida

84. minut – Pokušao je Hvang, nije bio precizan

78. minut – Katai je u igri umesto Stamenića

75. GOOL 2:1, ADETUNDŽI! Fantastičan pogodak, Adetundži se oslobodio Stameniča i šutirao sa ivice šesnaesterca u samo rašlje nemoćnog Glazera

72. minut – Pokušao je Bukari, pored gola,

67.minut – Sve veća nervoza na terenu

59. minut – Napada Zvezda svim silama, crveno-beli žele potpuni preokret

55. minut – Pokušao je Lučić, ali je šutirao pravo u Samurovića

50. minut – Sjajan šut Ivanovića, stativa spašava crveno-bele!

47. minut – GOOL 1:1. KRASO! Povučen je Olajinka u šesnaestercu domaćina, Kraso sa penala vara Samurovića

45+4 minut- Ivanić je sjajno izbacio Nedeljkovića koji šutira daleko preko gola

45. minut – Prvo poluvreme je za 4 minuta

40. minut – Napada Zvezda u talasima ali Čukarički se organizovano brani

35. minut – Pokušao je Lučić ali je izblokiran u poslednji čas

32.minut – Neverovatan promašaj Endiajea. Kontra Zvezda dva na jedan . Ivanić upošljava Endiajea kome je ostalo samo da plasira loptu u nebranjenu mrežu, ali se spetljao.

28. minut – Crveno-beli u šoku nakon primljenog gola, pokušavaju da dođu sebi i što pre izjednače

22. minut – GOOL 1:0, DOCIĆ! Čukarički je poveo sa penala, povučen je Adentuzi od strane Spajića a Docić vara Glazera.

– Utakmica je na kratko prekinuta zbog bakljade Zvezdinih navijača.

11. minut – Čukarički potpuno ravnopravan za sada, pokušao je Ivanović ali pogađa spoljni deo mreže

6. minut – Inicijativa Zvezde od starta, bez pravih prilika

1. minut – Počela je utakmica na Banovom brdu

Meč dolazi pred evropske izazove za obe ekipe.

Zvezda u utorak gostuje Mančester sitiju u Ligi šampiona, dok Čukarički dva dana kasnije igra u Budimpešti protiv Ferencvaroša.

Trener crveno-belih Barak Bahar razmišlja samo o Čukaričkom.

– Gledali smo obe utakmice Čukaričkog protiv Olimpijakosa, ali naravno i prethodne mečeve u domaćem šampionatu. Videli smo da su dobro igrali i pored činjenice da su poraženi od grčke ekipe. Uz visok presing imali su i dosta šansi. Pružili su jako dobre partije, dosta toga smo mogli da saznamo o njima na osnovu tih utakmica. Radimo vredno već danima, a ekipa se priprema da pruži dobar otpor – istakao je Barak Bahar.

Sa druge strane trener Čukaričkog Igor Matić veruje u svoj tim.

„Crvena zvezda je najbolji klub u Srbiji, dominantan prethodnih godina. Naravno, imamo naše želje i ambicije, verujemo u svoje kvalitete. Svakako je naš rival u ulozi favorita, imaju dobar tim, odlične domaće igrače, pokupili su sve najbolje u srpskom fudbalu. Takođe, stranci su ti koji prave dodatnu razliku. Pogledajte samo poslednji primer, platili su obeštećenje za igrača iz Južne Koreje pet miliona evra. Ali, ovo je igra 11 na 11, verujemo u sebe i u dobar rezultat“, rekao je na početku izlaganja šef struke Čukaričkog Igor Matić.