Izvor: BSC HAPPY/KURIR
16.10.2023 u 22:37
1

SEVERNA IRSKA – SRBIJA (1:2) Mladi fudbaleri slavili u Severnoj Irskoj!

Reprezentacija Srbije uzrasta do 21 godine savladala je kao gost Severnu Irsku rezultatom 2:1 (1:0) u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Srbija je slavila golovima Vladimira Lučića u 15. i Miloša Pantovića u 82. minutu.

Jedini gol za domaći tim postigao je Kirijan Mekgakin iz penala u 51. minutu.

Srbija je tako na najbolji način prebolela debakl od Engleske 9:1 pre četiri dana u Notingemu.

Tim selektora Dušana Đorđevića je trenutno na deobi drugog mesta sa Englezima sa po šest bodova. Ukrajina je prva sa devet bodova.

Narednu utakmicu naš tim igra 18. novembra protiv Engleske na domaćem terenu u Bačkoj Topoli.

SEVERNA IRSKA – SRBIJA 1:2 (0:1)

TOK MEČA

2. POLUVREME

82. minut – GOOOL! Srbija ponovo vodi! Sjajno se u kaznenom prostoru domaćina snašao. Strelac je Miloš Pantović.

52. minut – Izmena u selekciji Srbije, umesto Mitra Ergelaša ulazi David Petrović.

51. minut – Irci su izjednačili iz penala. Kaznenom udarcu je prethodilo koškanje igrača dva tima. Strelac je Kijaran Mekgakin.

50. minut – Koškanje igrača dva tima, žuti karton su dobili Marko Lazetić i Mitar Ergelaš iz Srbije i Čarli Alen iz Severne Irske.

50. minut – Penal za Severnu Irsku. Neverovatna situacija, Sudije su videle koškanje dva igrača u kaznenom prostoru Srbije u sitaciji kada je lopta bila daleko. Lazetić je napravio prekršaj nad Mekiernanom.

1. POLUVREME

42. minut – Aljoša Vasić je faulom zaustavio Mekiernana i zaradio žuti karton.

38. minut – Forbs je dobio žuti karton zbog oštrog starta na Lučiću.

32. minut – Srbija je imala šansu preko Mitrovića.

SKANDAL U ZENICI! Navijač BiH uleteo na teren i napao Ronalda! (VIDEO)

24. minut – Domaćin je propustio najveću priliku. Ale n je prošao po desnoj strani, šutirao, a lopta je fijuknula pored stative.

15. minut – GOOOL! Vodi Srbija! Vladimir Lučić je strelac posle sjajnog šuta.

7. minut – Vasić je prvi imao šansu za Srbiju.

4. minut – Domaćin je prvi pripretio, Mekgukin je šutirao, Ilić odbrani

SEVERNA IRSKA – SRBIJA

Murnvju park, Lurgan

Sudija: Kristofer Hagenes (Norveška)

SEVERNA IRSKA: Mekmilan – Džonston (k), Fogarti, Forbs, Stjuart – Alen, Devlin, Mekdonel, Deveni – Mekiernan, Mekgukin. Selektor: Tomi Rajt

SRBIJA: Veljko Ilić – Mihajlo Ilić, Drezgić, Leković – Mitrović, Stevanović, Vasić, Ergelaš – Pantović, Lazetić, Lučić (k). Selektor: Dušan Đorđević.

1 thought on “SEVERNA IRSKA – SRBIJA (1:2) Mladi fudbaleri slavili u Severnoj Irskoj!”