Izvor: Kurir.rs
01.09.2023 u 22:55
0

ODBOJKAŠI NISU IMALI SREĆE: Orlovi PORAŽENI od Italije

Odbojkaši Srbije poraženi su od domaćina Italije u 3. kolu grupe A Evropskog prvenstva rezultatom 3:0, po setovima 25:15, 25:19, 25: 21

Srbija je tako doživela prvi poraz na šampionatu od domaćina turnira i zvaničnog Evropskog prvaka, dok je Italija ostala maksimalna sa skorom 3:0.

Srbija ima skor 2:1 i ostale su joj još dve utakmice u grupi protiv Estonije i Nemačke.

Po četiri prvoplasirane iz svake grupe plasiraće se u osminu finala.

U prva dva seta gledali smo igru mačke i miša, Azuri su bili dominantni i lako poveči sa 2:0

Srbija se probudila u trećem setu, vodila, pružila žestok otpor favorizovanom rivalu, ali je na kraju ipak poklekla.

10:16 – Romano probija trojni blok Srbije

7:13 – Italija čuva prednost, Srbija pokušava da se priblići velikom rivalu.

4:9 – Ista slika i u drugom setu nažalost, dominacija Azura

Prvi set:

15:25 – Italija je ubedljivo dobila prvi set

14:21- Srbija potpuno razbijena u ovim momentima, dominacija Azura

11:15 – Azuri odličnim servisom stiču značajnu prednost. Kolaković reaguje, tajm-aut

9:11 – Domaćin bolje igra u ovom momentu 9:11

8:8 – Velika borba u prvom setu, igra se poen za poen

5:4 – Sjajna smeč dijagonala Perića

– Počeo je meč u Ankoni

Odbojkaši Srbije sastaju se domaćinom Italijom u 3. kolu grupe A Evropskog prvenstva.

Srbija je startovala sa dve pobede protiv Švajcarske i Belgije i ovaj derbi meč je verovatno i borba za prvo mesto u grupi A.

Odbojkaši su najpre savladali Švajcarsku sa 3:0, a potom i Belgiju 3:1.

Italija je takođe bila maksimalna, Azuri su savladali Belgiju i Estoniju bez izgubljenog seta.

Italija na ovom prvenstvu brani titulu prvaka Evrope.