Izvor: b92.rs
12.09.2023 u 20:29
0

ODBOJKAŠI SRBIJE IZGUBILI OD POLJSKE: Srbija se hrabro borila do poslednje sekunde!

Odbojkaši Srbije izgubili su od Poljske u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Bariju, posle velike borbe i četiri seta - 3:1.

Srpski odbojkaši su u dosadašnjem delu EP doživeli samo jedan poraz i to od Italije u grupnoj fazi takmičenja, dok su Poljaci, koje predvodi Nikola Grbić, grupnu fazu: Evropskog prvenstva završili bez poraza i sa samo jednim izgubljenim setom

Pobednik meča Srbija – Poljska igraće u polufinalu EP protiv Slovenije.

Kačmarek vodi Poljake ka pobedi

Ponovo je osovjio poen za 17:13 i osetniju prednost.

Kakav meč

Srbija mora da rizikuje, pre svega sa servis linije, ali Poljska ima za sve rešenje. Prati tempo igre – 8:8

Nastavljamo u istom ritmu

Egal u četvrtom setu 5:5.

Počinje treći set

Poljska uzima maratonski set!

36:34! Imala je Srbija svoje šanse, ali Poljaci uporniji i konkretniji u završnici.

Maratonski set

Igra nerava.

Šest set lopi za Poljake, tri za Srbiju – 32:32.

Prilika za Srbiju!

Traži Grbić tajm-aut pred set loptu Srbije.

Set lopta za Poljsku!

Još uvek traje ovaj set!

Velika borba u trećem setu

Dramatična završnica i ovog seta, posle buđenja Srbije.

Preokret!

Vodi Srbija 9:8, lai ponovo servis greška za još jedan egal.

Budi se Srbija!

Novi nalet našeg tima, bolji servisi omogućili su seriju od 3:0 i dolazimo do izjednačenja – 7:7.

Pršte as servisi!

Vezali su Poljaci dva i polako se odvajaju i u ovom setu, vode 7:4.

Poljska nastavlja u istom ritmu, vodi 2:1.

Set za Poljake!

Koriste prvu set loptu za izjednačenje i dobijaju ovaj deo igre sa 25:15.

Potpuno su dominirali u ovom setu, kako u napadu tako i u odbrani i dobili ga velikom razlikom. Mučila se Srbija prilično od početka seta i veoma brzo je bilo jasno da je ovaj set izgubljen.

Sada je 1:1, idemo dalje.

Poljska na korak od izjednačenja

Samo tri poena dela tim Nikole Grbića od 1:1 u setovima, ali ne predaje se Srbija toliko lako. Želi da smanji razliku na sve načine – 22:15.

Srbija na minus 8

Ozbiljan zaostatak ima tim Igora Kolakovića – 10:18.

Verovatno je ovaj set izgubljen, ali ima još do kraja ovog dela igre. Poljaci su namestili ruku, koliko mogu srpski odbojkaši?

Poljska sve više stiska gas
Dosta sigurnije i kontretnije igra Grbićevog tima, Kačmarek održava prednost svoje ekipe 14:8.

Srbija u problemu

Nema rešenja za napade poljskih odbojkaša, koji vode 10:6.
Leon se razigrao, sve njegove lopte prolaze i naš rival ima plus pet – 12:7

Bolji početak Poljaka

Leon „kuva“ za 4:2, ali muka sa servisom i dalje je prisutna.

Počinje drugi set

Srbija na staru uzima prvi poen, ali Poljska uzvraća za 1:1.

Vodi Srbija 1-0!

Dobija ovaj set naš tim 28:26, posle velike borbe i dve spašene set lopte.

Tražili su Poljaci i video proveru za poslednji poen, ali sve je bilo jasno – poen za „orlove“.

Leon donosi drugu set loptu za Poljsku

Petar Krsmanović na visini zadatka za novo izjednačenje.

Ne koriste je ni Poljaci, još se igra u prvom setu.

Set lopta za Srbiju!

Krsmanović blokira Leona i donosi priliku da se reši ovaj set – 24:23

Ali ništa još uvek od seta, Poljska organizovanim napadom ponovo dolazi do izjednačenja.

Dramatična završnica
Velika borbe, a rezultata je 23:23.

Kujundžić igra odličan meč

Novi njegovi poeni za 23:21.

Da li će Srbija da uzme prvi set?

Ulazimo u završnicu seta

Pavle Perić siguran za vođstvo Srbije, a potom Luburić iz kontranapada prolazi dvojni blok i donosi 21:19.

Poljska vodi!

Nova serija za vođstvo od 18:17.

Ali Kačmarek gazi liniju prilikom servisa i opet je izjednačenje.

Poljaci opet odgovaraju serijom

Četiri vezana poena Poljske za novo izjednačenje – 13:13

Reaguje i Igor Kolaković, zove igrače na klupu.

Luburić!

Vraća Srbiju na plus četiri -13:9, njegova tri vezana peona.

Novi tajm-aut selektora Poljske.

Bude se Poljaci
Dvojni blok zaustavlja Marka Podraščanina i Poljaci nastavljaju seriju. Smanjuju na 8:9.
Srbija čuva prednost
Ekipa Nikole Grbića ima probelma sa servisom i tako poklanja poene Srbiji. Sa druge strane, tim Igora Kolakovića raznovrsnim napadom uspeva da održi višak – 7:4.

Bolji početak Srbije

Poljaci stegnuti i mnogo greše, što odbojkaši Srbije koriste i vode 5:1.

Traži tajm-aut Nikola Grbić.

Počeo je meč

Prva akcija za Srbiju, ali je lopta otišla u aut. Slično su i Poljaci počeli, pa je rezultat 1:1.

Kujundžić donosi prednost, a već u sledećem napadu Srbija je osvojila i treći poen na meču – 3:1