Izvor: BSC Happy
24.11.2023 u 22:28
0

ZVEZDA – ARMANI: Zvezda ubedljivo poražena od Milana, crveno-beli potpuno NEMOĆNI!

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Milana u utakmici 10. kola Evrolige rezultatom 71:93

Košarkaši Crvene zvezde izgubii su od Milana u utakmici 10. kola Evrolige rezultatom 71:93

Gledali smo rezultatsku klackalicu u prvom poluvremenu.

Milano je uglavnom bio u minimalnom vođstvu, ipak sjajnom trojkom Teodosića crveno-beli su na odmor otišli sa vođstvom 51:61.

Crveno-beli su imali +6 početkom treće četvrtine 47:41 i onda potpuno stali.

Milano je došao do čak +10 51:61

Zvezda je pretila u poslednjoj deonici ali su gosti trojkama sačuvali prednost i prelomili meč.

Postigli su neverovatnih 17 trojki.

Na kraju čak i došli do ubedljive pobede.

Zvezda trenutno ima skor 3-7, a milanski klub popularni “ Manekeni“ 4-6 nakon ove pobede

CRVENA ZVEZDA – MILANO

Četvrta četvrtina:

38. minut – Gosti su prelomili meč 67:84

37. minut – Opet trojka, naravno Lo 67:78

36. minut – Gedraitis pogađa nakon lepe akcije 67:75

35. minut – Neverovatne trojke pogađaju gosti, sada Šilds 65:72

34. minut – Nova trojka Loa, potom Gedraitis iz reketa 63:69

32. minut – Jago pogađa važnu trojku 61:66

31. minut – Nedović pogađa sa penala 58:63. Pojtres pogađa uz faul 58:66

Treća četvrtina:

29. minut – Nakon ofanzivnog skoka, Mirotić pogađa za tri 51:61. Nedović pogađa 54:61

28. minut – Trojka Melija 49:58, pa zakucavanje Bolomboja 51:58

27. minut – Nedović konačno prekida seriju gostiju 49:53, ali onda opet neverovatni Lo 49:55

25, minut – Serija Milana 47:51, deset vezanih poena gostiju

24. minuta – Serija grešaka na obe strane, pogađa Šilds iz kontre 47:46

23. minut – Mirotić pogađa za tri 47:44

23. minut – Sjajna akcija i trojka Davidovca 47:41

22. minut – Šilds preko ruke pogađa za tri 39:41, ali vraća Davidovac 42:41

Druga četvrtina:

20. minut – Teodosić sa poludistance 36:37. Šilds polovičan sa penala 36:38. Kakva finta i trojka Teodosića za 39:38 na poluvremenu

19. minut – Davidovac poentira iz skoka, sad Mesina traži tajm-aut 34:37

18. minut – Fantastični Lo trojka preko ruke, ali vraća Nedović 32:37

17. minut – Lo vrlo raspoložen koristi loš šut crveno-belih. Davidovac konačno pogađa za trojku 29:34

16. minut – Šilds pogađa nakon prodora 26:32

14. minut – Gedraitis pogađa za tri na aistenciju Nejpira 26:28

13. minut – Bartolani pogađa za dva, pa novo zakucavanje Mitrovića 23:28

12. minut – Nova trojka Tonuta, Sferopulos traži tajm-aut 21:26

11. minut – Nedović poentira za vođstvo Zvezde 21:20. Potom Tonut za tri 21:23

Prva četvrrtina:

10. minut – Lo vezuje dve trojke, loše ga čuvaju igrači Zvezde 16:20. Teodosić je iznudio tri slobodna bacanja 19:20

9. minut – Sjajno je Mitrović presekao loptu, a potom na oduševljenje cele hale i zakucao za izjednačenje 14:14

8. minut – Mitrović pogađa sa jedne, Lo sa druge strane 11:14

7. minut – Lepa akcija i zakucavanje Pojtresa 9:12

5. minut – Pogađa Meli uz faul Simomovića 7:8

4. minut – Milano preko Loa, izjednačuje na 5:5, a onda ponovo Davidovac 7:5

2. minut – Ponovo Davidovac 3:0

1. minut- Davidovac sa penala postiže prvi poen na meču 1:0

Zvezdina boljka ove sezone jesu evroligaški gostujući mečevi. Uprkos činjenici da je odigrala sijaset neizvesnih završnica, Zvezda se ni sa jednog gostovanja nije vratila trijumfalno.

Zato će pritisak na crveno-belima biti i možda još veći, jer je ovo idealna prilika da se još jednom „odbrani“ domaći parket u najkvalitetnijoj košarkaškoj ligi u Evropi.

Zahvaljujući nenadanim kiksevima Partizana u ABA ligi, Branko Lazić i saigrači osamili su se na vrhu regionalne lige što je sigurno određena doza olakšanja za izabranike Janisa Sferopulosa, pa se sada može očekivati da sa mnogo više snage, volje i želje „napadnu“ pobede i u Evropi.

Zvezda i Armani imaju identičan skor 3-6 i nalaze se na 14. odnosno 15. mestu na tabeli.

Zvezdi bi eventualna pobeda bila veliki zamajac ka seriji trijumfa u Evroligi što bi je već do kraja godine moglo uvesti u plej-in zonu, odnosno na mesto za dodatno doigravanje za ulazak u plej-of.