02.02.2024 u 22:06
0

KATALONCI SLAVILI U BEOGRADU: Barselona trijumfovala, teška utakmica iza crveno-belih

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Barselone u utakmici 25. kola Evrolige rezultatom 76:85.

Zvezda je tako upisala i 15 poraz uz 10 pobeda, a Barsa koja je druga na tabeli zabeležila i 17 pobedu.

Barselona je preuzela vođstvo od starta meča.

Zvezda se mučila u napadu, a najviše zahvaljujući Bolomboju i Nedoviću uspela je da na kraju prve deonice uhvati priključak za -1. 17:18.

Onda je na scenu stupio sjajni Brizuela koji je serijom trojki doneo Barsi dvocifrenu prednost.

Ktalonci su na odmor otišli sa prednošću 32:45.

Zvezda je u nastavku pokušala da se vrati, ali iskusna ekišpa Barselone to nije dozvolila.

Crveno-beli su u par navrata imali priliku da se opasno približe, ali su to svojim greškama prokockali.

U pobedi gostiju blistao je Brizuela sa 20 poena.

U narednom kolu Zvezda dočekuje Žalgiris.

Treća četvrtina:

39. minut – Ernangomez iz reketa, onda trojka Smarta 71:79. Laprovitola čini se stavlja tačku na ovaj meč 71:81.

38. minut – Jago promašuje trojku, Laprovitola kažnjava iz kontre. 64:77

37. minut – Laprovitola ne greši sa penala, potom Nedović 64:75.

36. minut – Jago pogađa sa penala 62:73.

34. minut – Pogađa Gilespi. Ali Brizuela pogađa i šestu svoju trojku 60:73.

33. minut – Pogađa Satoranski, Barsa ponovo ima ubedljivu prednost 53:70. Jago vezuje pet poena 58:70.

32. minut – Zakuvanje Tobija nakon lepe akcije 53:66.

31. minut – Veseli dobija namernu ličnu. Tobi promašuje oba bacanja. Jokubaitis to kažnjava 51:66.

30. minut – Jokobaitis kažnjava za tri. Ernangomez siguran sa penala 49:64.

28. minut – Nedović pogađa nakon prodora 45:59. Gedraitis nekako poentira 47:59.

27. minut – Parker fauliran nakon kontre, pogađa jedno bacanje 43:59.

26. minut – Brizuela nastavlja gde je stao, Nedović pogađa za tri 43:58.

25. minut – Teodosić fantastično asistira za Bolomboja 40:53.

24. minut – Zakucava Bolomboj nakon kontre Hange. Potom Kalinić 38:53

23 – minut Kalinić promašuje oba bacanja. Potom Nedović pogađa oba bacanja 36:51.

22. minut – Parker ponovo, a onda i Kalinić 34:51.

21. minut – Bolomboj se odlično snašao u reketu, vraća Parker 34:47.

Barselona je preuzela vođstvo od starta.

Zvezda se mučila u napadu, a najvišev zahvaljujući Bolomboju i Nedoviću uspela je da nakraju prve deonice uhvati priključak za -1. 17:18

Ktalonci su na odmor otišli sa prednošću 32:45.

Druga četvrtina:

20. minut – Veseli opet sa poludistance, 32:45 na poluvremenu.

19. minut – Veseli pogađa sa poludistance. Nedović bez greške sa penala 32:40. Laprovitola neverovatna trojka sa preko osam metara 32:43.

18. minut – Gedraitis fauliran u kontri, pogađa sa penala 30:38.

16. minut – Brizuela nova trojka, ne može da promaši. Tobi siguran sa penala.Veseli poentira sa poludistance 28:38.

15. minut – Jago pogađa sa penala 26:33.

14. minut – Tobi pogađa trojku, ali ponovo neverovatni Brizuela 22:33. Onda Mitrović iz reketa 24:33.

13. minut – Brizuela ponovo za tri 19:30. Novi tajm-aut Sferopulosa.

12. minut – Zakucava Ernangomez, potom Tobi nakon ofanzivnog skoka. Brizuela pogađa za tri 19:27.

11. minut – Jokobaitis pogađa iz reketa. Brizuela koristi grešku crveno-belih 17:22.

Prva četvrtina:

10. minut – Da Silva pogađa jedno bacanje. Nedović poentira od tabluNedović pogađa za tri, prva trojka za crveno-bele 17:18, na kraju prve četvrtine.

9. minut – Sjajna asistencija Teodosića za Mitrovića 12:17.

8. minut – Sjajna asistencija Jaga za Bolomboja i zakucavanje. Potom Jokubaitis nakon prodora 10:15. Pa Parker za maksimalnih +7 za Barsu 10:17. Sferopulos traži tajm-aut.

7. minut – Satoranski zakucava nakon kontre 8:13.

6. minut – Veseli poentira iz reketa 8:11.

5. minut- Prva trojka na meču Laprovitola, onda Gedraitis nakon floutera. Bolomboj iz okreta 8:9.

4. minut – Bolomboj siguran sa penala 4:6.

3. minut – Lepa akcija Barselone i zakucavanje Veselog 2:6.

2. minut – Jago postiže nakon prodora prve poene za Zvezdu 2:4.

1. minut – Parker postiže prve poene na mečuNakon lošeg napada Zvezde, Satoranski pogađa 0:4.

1. minut – Utakmica je počela

– Zvezda kreće u petorci Jago, Lazić, Davidovac, Gedraitis, Bolomboj .

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Barselonuu utakmici 25. kola Evrolige.

Zvezda trenutno ima 10 pobeda i 14 poraza i nalazi se na deobi 12 mesta sa Milanom i Bajernom.

Sa druge strane Barselona je druga na tabeli sa skorom 16-8.