POSLE PREPIRKE SA KIMOM: Tramp stiže u Južnu Koreju!

 

Američki predsednik Donald Tramp boraviće narednog vikenda u dvodnevnoj poseti Južnoj Koreji. 

Poseta je najavljena nakon Trampove prepiske sa severnokorejskim liderom Kim Džong-unom, posle koje su porasle nade o oživljavanju pregovora sa Pjongjangom kako bi se okončao nuklearni program Severne Koreje. 

Tramp bi u Južnu Koreju trebalo da stigne u subotu, a sastanak sa predsednikom te zemlje Mun Džae-inom zakazan je za nedelju, posle samita lidera G20 u Japanu, najavio je portparol Muna Ko Min-džung. 

Portparol južnokorejskog predsednika rekao je na brifingu za novinare da bi Tramp i Mun trebalo da razgovaraju o tome kako zajedno raditi na podsticanju trajnog mira. 

Severnokorejska agencija KCNA ranije danas je objavila da je Kim primio lično pismo Trampa i da će ozbiljno razmisliti o njegovom sadržaju.

Tramp je danas rekao da pismo, koje je uputio severnokorejskom lideru, predstavlja "veoma prijateljski" odgovor na pismo koje je on primio od Kima ranije ovog meseca, a u kojem mu je Kim čestitao rođendan. 

Američki predsednik, koji je 14. juna napunio 73 godine, rekao je novinarima da mu je Kim uputio "prijateljsko pismo". 

 

 

 

 

Izvor: Tanjug
Foto: Arhiva

Pratite nas na društvenim mrežama

Preporučene vesti



Podeli novost

HappyTV

Subota
04:30  Rano jutro
06:45  Dobro jutro Srbijo
09:00  Novajlije reality
11:00  Prelo u našem sokaku
11:55  Vesti
12:00  Prelo u našem sokaku
12:55  Vesti
13:00  Prelo u našem sokaku
14:00  Čađava mehana
15:30  Posle ručka
17:30  Telemaster
18:10  Serija: Suze moje sestre
19:15  Glamur specijal
20:00  Provodadžija
21:00  Čađava mehana
22:00  Sudbine
23:00  Novajlije reality