parovi prijava happy zvezda prijava kviz happy talent šou

IMATE VISOK PRITISAK: Biljka koja je svima dostupna sniziće ga za tren oka!

 

 

Iako se kukuruz može jesti tokom cele godine, onaj koji se konzumira početkom jeseni sadrži najviše hranljivih materija.

Snižavanje krvnog pritiska

 Kukuruzno zrno bogato je vlaknima koja snižavaju nivo holesterola u krvi. Folna kiselina kojom obiluju zlatna zrna neophodna je za pravilan razvoj nervnog sistema fetusa, pa se kukuruz preporučuje u prva tri meseca trudnoće.

Recept: Staviti 3 supene kašike kukuruznog brašna u 3 dl hladne vode i ostaviti da odstoji 3 do 4 sata. Pripremljeni napitak ne treba mešati, kako bi se od brašna stvorio talog na dnu posude. Pije se samo tečnost, više puta dnevno. Napitak snižava krvni pritisak a fitoterapeuti savetuju da se pije svakog dana najmanje dva meseca.

 

Izvor: Espreso
Foto: Pixabay

 

Pratite nas na društvenim mrežama

Preporučene vesti



Podeli novost

HappyTV

Cetvrtak
04:30 Rano jutro
06.45 Dobro jutro Srbijo
11:15 Letnji kamp Jutarnja kafica
11:40 TOP - SHOP
11:55 Vesti
12:05 Letnji kamp Jutarnja kafica
13:00 Vesti
13:05 Letnji kamp Jutarnja kafica
14:00 Letnji kamp - Live
15:30 Posle ručka
17:30 Telemaster
18:10 Kviz: Naslovna strana
18:35 Upoznajte Parove
21.00 Srbija na dlanu
22:00 Letnji kamp - Live
02:30 Letnji kamp - Live