parovi prijava happy zvezda prijava kviz happy talent šou

IMATE VISOK PRITISAK: Biljka koja je svima dostupna sniziće ga za tren oka!

 

 

Iako se kukuruz može jesti tokom cele godine, onaj koji se konzumira početkom jeseni sadrži najviše hranljivih materija.

Snižavanje krvnog pritiska

 Kukuruzno zrno bogato je vlaknima koja snižavaju nivo holesterola u krvi. Folna kiselina kojom obiluju zlatna zrna neophodna je za pravilan razvoj nervnog sistema fetusa, pa se kukuruz preporučuje u prva tri meseca trudnoće.

Recept: Staviti 3 supene kašike kukuruznog brašna u 3 dl hladne vode i ostaviti da odstoji 3 do 4 sata. Pripremljeni napitak ne treba mešati, kako bi se od brašna stvorio talog na dnu posude. Pije se samo tečnost, više puta dnevno. Napitak snižava krvni pritisak a fitoterapeuti savetuju da se pije svakog dana najmanje dva meseca.

 

Izvor: Espreso
Foto: Pixabay

 

Pratite nas na društvenim mrežama

Preporučene vesti



Podeli novost

HappyTV

Utorak
04:30 Rano jutro
06:45 Dobro jutro Srbijo
11:10 Parovi - Jutarnja kafica
11:40 TOP - SHOP
11:55 Vesti
12:05 Parovi - Jutarnja kafica
12:55 Vesti
13:05 Parovi - Jutarnja kafica
14:00 Parovi - Live
15:30 Posle ručka
17:30 Telemaster
18:30 Kviz: Naslovna strana
19:00 Upoznajte Parove
22:00 Parovi - Parograf
02:30 Parovi - Live