16.03.2024 u 21:53
0

ABA LIGA PARTIZAN FMP: Ubedljiva pobeda Crno belih rezultatom 88:57.

Košarkaši Partizana od 21 sat igraju protiv FMP-a u Areni meč 23. kola ABA lige.

Crno-beli u ovaj meč ulaze nakon poraza u Evroligi protiv Barselone, a trenutno imaju skor 16-6 u ABA ligi.

FMP je gotovo obezbedio opstanak u ABA ligi, pošto na 12. poziciji ima sedam pobeda i 15 poraza

Partizan – FMP ()

Dvorana: Beogradska arena. Sudije: Uroš Nikolić, Vladimir Vesković, Stefan Ćalić.

Partizan: Smit, Avramović, Koprivica, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović.

FMP: Votson, Živanović, Foster, Rebec, Subotić, Pavićević, Roberts, Stepanović, Šaranović, Simović, Novak, Kuzmić. Trener: Saša Nikitović.

PARTIZAN – FMP

22:40

36′ Čeka se samo konačan rezultat 80:53

Jaramaz je ukrao loptu i zakucao, a Koprivica je još jednom bio najbolji u reketu. Simović je došao do svojih prvih poena, a Koprivica je promašio zakucavanje. Robert je imao lako polaganje u kontri.

22:35

33′ Koprivica briljira – 74:48

Koprivica je imao situaciju 2+1, ali je Novak uzvratio trojkom. Anđušić je nastavio seriju pogodaka, a Balša je zakucao za 72:48. Kaboklo je lupio rampu, a Jaramaz je asistirao za Koprivicu, koji je zakucao.

22:27

30′ Partizan ide ka pobedi – 65:45

FMP je došao do poena, Trifunović je ponovo promašio trojku, a Novak je smanjio u poslednjem napadu u trećoj četvrtini.

22:17

25′ Trifunović nagradio dobre poteze Doužera – 57:35

Šaranović je napravi faul u napadu, a Kaboklo je imao 2/2 sa penala. Partizan je odigrao dobru odbranu, a Trifunović je nagradio dobre poteze Doužera trojkom.

22:13

23′ Lep potez Smailagića – 52:35

Rebec je ukrao loptu i položio, ali je Doužer bio siguran sa penala. Stepanović je napravio korake, a Smit je doneo +14 svom timu. Smailagić je uz faul položio, a ni penal mu nije bio problem. Roberts je uz mnogo sreće poentirao.

21:52

20′ POLUVREME – 43:31

Doužer je oba penala realizovao, FMP nije poentirao, a Trifunović je to kaznio trojkom za +12. Doužer je ukrao loptu, ali je onda napravio korake. Foster je izgubio loptu, a Ponitka je u kontri to kaznio. Šaranović je bio polovičan sa penala, ali je Ponitka odgovorio trojkom. Kaboklo je promašio oba penala, a Rebec je pogodio trojku sa zvukom sirene – 43:31.

21:45

18′ Doužer atraktivno zakucao – 33:26

Partizan je došao do poena nakon tajm-auta, a Doužer je prikucao promašaj Ponitke za 33:23. Novak je bio polovičan sa penala, a Kuzmić je ispod koša bio najbolji za -7. Smit je promašio otvoreni šut za dva.

21:37

16′ FMP ne kažnjava greške Partizana – 29:23

Smit je uz faul poentirao, a ni penal mu nije bio problem za prvu dvocifrenu razliku. Šaranović je trojkom smanjio, a Kuzmić je lupio rampu Avramoviću. Foster je iskoristio dva od tri penala, a Doužer je napravio faul u napadu. Partizanov Amerikanac je promašio i ceo koš sa trojke, ali napad FMP-a nije bio dobar.

21:32

13′ Partizan nikako značajnije da se odlepi – 26:18

Avramović je bio polovičan sa penala, a Koprivica se lepo snašao i položio za 23:16. Votson je zakucao na drugoj strani, ali je Avramović odgovorio trojkom. Subotić nije bio dobar u prodoru, a Partizan iz dva napada nije uspeo da poentira. Ponitka je ukrao loptu, ali Avramović to nije nagradio trojkom.

21:22

10′ FMP uhvatio priključak – 20:16

Novak je ostao sam u korneru i pogodi trojku, pa je Obradović reagovao tajm-autom. Avramović je sa penala bio siguran, a Koprivica je odigrao dobru odbranu. Avramović je doneo ponovo +8, Votson je smanjio sa penala, a konačan rezultat prve deonice postavio je Rebec iz prodora – 20:16.

21:16

8′ Kuzmić odličan na skoku – 15:9

Kaminski je pogodio oba penala, a Jovan Novak je sa poludistance bio siguran. Jaramaz je promašio trojku, kao i Rebec, a Naneli je sa poludistance pogodio. Jaramaz se nadovezao za +8, a Kuzmić je popravio promašaj Novaka.

21:09

5′ Anđušić probudio crno-bele – 9:5

Anđušić je pogodio trojku za izjednačenje, onda je ubacio i tri slobodna bacanja, a nadovezao se i Kaminski trojkom. Naneli se obrukao u kontri, a Živanović je bio polovičan sa penala. Smailagić je promašio zicer, ali je Kuzmić opet bio polovičan sa penala.

21:08

3′ Slab početak Partizana – 0:3

Više od dva minuta nije bilo koša, a Kuzmić je onda bio polovičan sa penala. Partizan je onda imao još jedan promašaj, što je kaznio Rebec.