Izvor: Tanjug
22.04.2023 u 20:01
1

Šesta u nizu: Crvena Zvezda srušila TSC i osvojila 34. šampionsku titulu

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su 34. šampionsku titulu, šestu u nizu, pošto su danas u utakmici prvog kola plej-ofa savladali TSC 4:1 (1:1).

Crveno-beli šest kola pre kraja imaju 85 bodova, 23 više od ekipe iz Bačke Topole i Čukaričkog, čime su izjednačili rekord iz sezone 1976/1977 kada je takođe osvojena titula šest utakmica pre kraja prvenstva.

„Ni vojnik, ni puška, ni kruna za vojsku NATO-a“: Švedsko NE paktu

Trostruki strelac bio je Osman Bukari, u 45+2, 61. i 75, a pogodio je i Gelor Kanga u 69. minutu. Jedini gol za goste postigao je Ifet Đakovac u 20. minutu iz penala.

Zvezda je ovom titulom prvi put obezbedila i direktan plasman u grupnu fazu Lige šampiona, a do kraja sezone pokušaće da osvoji i Kup i stigne do treće uzastopne duple krune.

1 thought on “Šesta u nizu: Crvena Zvezda srušila TSC i osvojila 34. šampionsku titulu”