31.08.2019 u 20:25
0

GARSIJA ZA POBEDU: Fudbaleri Crvene zvezde savladali Vojvodinu sa 2:1!

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras u Novom Sadu domaću Vojvodinu sa 2:1 (1:1), u prvoj utakmici 7. kola Superlige Srbije.

Meč na stadionu "Karađorđe" odlučio je Zvezdin Argentinac Mateo Garsija u 59. minutu sjajnim evrogolom, nakon kornera koji je izveo i na odbitak uhvatio volej za prvenac u domaćem prvenstvu.

Prethodno je prvak Srbije poveo pogotkom Milana Pavkova u 26, a domaćin je 10 minuta kasnije izjednačio preko Aranđela Stojkovića.

Tim Vladana Milojevića je ovim trijumfom naneo prvi poraz Vojvodini i prišao joj na bod, s tim da ima dve utakmice manje.

U preostala dva subotnja meča, Radnik je u sudijskoj nadoknadi došao do remija u Šapcu protiv Mačve 1:1, dok je Spartak u Subotici bio bolji od Voždovca 2:1.

Raspored ostalih utakmica, sutra: Inđija – Proleter (17 sati), Čukarički – Radnički (20), Mladost – Javor (20), Napredak – Rad (20), Partizan – TSC (20).

Tabela: Vojvodina 16, TSC 16, Crvena zvezda 15, Radnički 13, Čukarički 12 , Partizan 10, Voždovac 7, Inđija 7, Spartak 6, Rad 6, Napredak 5, Mladost 5, Javor 4, Radnik 4, Proleter 2, Mačva 2.

Izvor: Tanjug