Izvor: Happy BSC Portal/
10.11.2023 u 19:08
0

GOLMANU KROZ NOGE: Mitrović sustiže Kristijana Ronalda

Fudbaleri Al Hilala predvođeni Aleksandrom Mitrovićem pobedili su kao domaćini ekipu Al Tavona u derbiju 13. kola i povećali prednost na tabeli Pro lige Saudijske Arabije.

Hilal je pred svojim navijačima slavio rezultatom 2:0. Do pobede je stigao tek u finišu meča, a odbranu gostiju prvi je matirao srpski reprezentativac udarcem glavom u 81. minutu. Brazilac Malkom je dobro izveo prekid sa leve strane, Mitrović u padu udarcem glavom poslao loptu kroz noge golmanu gostiju, Brazilcu Mailsonu.

Bio je to Mitrov deseti gol u šampionatu, ukupno 17-ti u dresu Al Hilala, računajući Azijsku Ligu šampiona (5) i Kup kralja (2).

Prvi strelac lige je Kristijano Ronaldo sa 12 golova, dva više od sprskog golgetera.

Mitrović je mrežu rivala zatresao i u prvom poluvremenu, ali je taj pogodak poništem nakon gledanja VAR-a zbog faula u napadu.

Konačan rezultat postavio je Mohamed Kano u 90+9. minutu.

Drugi srpski reprezentativac u timu Hilala Sergej Milinković Savić nije igrao zbog povrede.

NEMA NEJMARA I SMS-a, NEMA VEZE: Mitar vodi Al Hilal ka tituli

Hilal je prvi sa 35 bodova, sedam više od drugoplasiranog Nasra, ekipe Kristijana Ronalda, ali i utakmicom više odigrano. Tavon je četvrti sa 25 bodova.

Od 19 časova igraju šampion Itihad i Ahba uz direktan prenos na Sport Klubu 4.