10.11.2023 u 18:19
0

NEMA NEJMARA I SMS-a, NEMA VEZE: Mitar vodi Al Hilal ka tituli

Sjajni Srbin ponovo strelac.

Fudbaleri Al Hilala pobedili su Al Tavon sa 2:0 na domaćem terenu u 13. kolu saudijske lige.

Mučio se lider šampionata sve do 81. minuta sa „žilavim“ protivnikom, a onda je Malkom uputio odličan centaršut sa leve strane, a srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović udarcem glavom u padu pogodio mrežu i doneo prednost svom timu.

Konačan rezultat je postavio saudijski vezista Mohamed Kano, efektnim golom iz slobodnog udarca u devetom minutu sudijske nadoknade vremena.

Al Hilal je večeras bio značajno oslabljen, nije bilo Nejmara, Milinkovića-Savića i Rubena Neveša, ali Mitrović je sve to nadomestio i upisao svoj deveti pogodak na deset ligaških mečeva, koji je trasirao put ka trijumfu.

Mitrović je i u prvom poluvremenu savladao golmana gostiju Mailsona, ali mu je taj gol poništen nakon VAR provere.

DA LI JE OVO MOGUĆE? Mitrović dao gol, sudija poništio, pogledaje zašto (VIDEO)

Al Hilal sada na prvom mestu na tabeli ima 35 bodova, sedam više i meč više od Ronaldovog Al Nasra.