Izvor: Blic
12.10.2021 u 16:39
0

HRVATI VAN SEBE: Slovačka se pokazala kao prejak rival

Fudbalske reprezentacije Hrvatske i Slovačke igrale su nerešeno, 2:2, nakon velike drame u Osijeku.

Hrvati su na poluvremenu gubili 2:1, potom i poveli sa 3:2 golom Vlašića koji je ipak bio poništen.

Slovaci su u dva navrata imali vođstvo na meču, ali su ipak uspeli da prokockaju pobedu.

Poveli su preko Ivana Šranca u 20. minutu, ali je vođstvo trajalo samo pet minuta pošto je Andrej Kramarić ekspresno izjednačio.

Lukas Haraslin je u sam smiraj prvog poluvremena nakon Almasijeve asistencije postigao drugi gol, a vođstvo je tada trajalo znatno duže.

Ređale su se prilike Hrvatske, Dalić je menjao, tražio rešenje – a ono je došlo u vidu Luke Modrića koji je matirao Rodaka u 71. minutu.

U Osijeku je onda u 83. minutu usledilo veliko slavlje, ali uzalud. Nikola Vlašić je pogodio mrežu, međutim nakon gledanja VAR snimka je sudija Hacegan ustanovio kako se radilo o ofsajd poziciji.

Bilo je do kraja meča još prilika – ali ne i pogodaka.

Nakon ovog kola se Rusija osamila na prvom mestu grupe sa 19 bodova, dok je Hrvatska druga sa 17.

U pretposlednjem kvalifikacionom kolu Hrvatska igra protiv Malte na gostujućem terenu, dok Rusi kod kuće za rivala imaju Kipar. U poslednjoj rundi čeka nas pravi derbi kada će se najverovatnije rešiti ko će direktno na Svetsko prvenstvo, jer će u Hrvatskoj igrati „kockasti“ i Rusija.

Najnovije vesti iz domaćeg i stranog sporta možete čitati od sad i na zvaničnom Twitter nalogu Happy BSC portala.