Izvor: Alo.rs
22.09.2023 u 22:02
1

Fudbaleri Partizana savladali su Železničar u Pančevu u utakmici 8. kola Superlige Srbije rezultatom 2:1.

Partizan je poveo golom Saldanje u 27. minutu.

Železničar je izjednačio sa penala preko Đorđevića u 31. minutu.

Pobedonosni gol za Partizan postigao je Zahid u 82. minutu. To je bio njegov prvenac u crno-belom dresu.

Partizan je trenutno na deobi prvog mesta sa 19 bodova isto koliko ima i TSC.

U narednom kolu u sredu na programu je prvi večiti derbi u sezoni Partizan-Crvena zvezda.

Železničar je na pretposlednjem mestu sa svega četiri boda.

Drugo poluvreme:

90+5 – Umesto Saldanje u igri je Filipović

90. minut – Utakmica je produžena za 8. minuta

88. minut – Velika prilika za Železničar,ali Trifunović iz izgledne šanse šutira pored gola

82. minut – GOOL , 1:2. ZAHID! Njegov prvenac u dresu Partizana, nakon asistencije Nikolića uspeo je da ubaci loptu u mrežu

79. minut – Purtić je dobio žuti karton nakon žestokog faula nad Menigom koji je bio u kontri

77. minuta – Igra se na polovina Pančevaca ali bez pravih prilika

73. minut – Menig u igri umesto Natha

68. minut – Izblokiran pokušaj Zahida sa penaltika

64. minut – Vojislav Stanković u poslednjem u trenutku reaguje ispred Saldanje i sprečava siguran pogodak

61. minut – Dvostruka izmena u Partizanu. Nikolić menja Severinu, a Kanutea Zahid

59. minut – Dobar pokušaj Grgića, brani Jovanović

56. minut – Utakmica je nastavljena

– Navijači Partizana napravili su bakljadu. Meč je prekinut zbog dima na terenu

49.minut – Pokušao je Severina iskosa, šutirao je pored gola

46. minut – Utakmica je nastavljena

Prvo poluvreme:

45. minut – Prvo poluvreme produženo je za minut

44. minut – Igraju se viktorije u finišu prvog poluvremena, žestoka inicijativa Partizana.

39. minut – Odlično brani Stanković nakon šuta Severine.

35. minut – Inicijativa Partizana posle izjednačujućeg gola, crno-beli žele novo vođstvo što pre.

31. minut – GOOL, 1:1, ĐORĐEVIĆ! Penal za Železničar, Saldanja je rukom povukao Stankovića šesnaestercu. Đorđević siguran sa kreča

27. minut – GOOL, 0:1, SALDANJA! Kalulu je nakon prodora po levoj strani iznudio korner, nakon koga Saldanja posle centaršuta Natha glavom matira Stankovića

21. minut – Bakljada na tribinama u Pančevu, dim se nadvio iznad terena

17. minut – Brzo su igrači Železničara odgovorili Partizanu. Pantelić je napravio problem odbrani gostiju međutim odbranili su se defanzivci gostiju.

15. minut – Velika greška Stankovića, lopta dolazi Saldanje koji upošljava Kalulua koji je u gol šansi izblokiran.

13. minut – Partizan kruži oko dobro postavljene odbrane Pančevaca, ali bez pravih rešenja za sada

9. minut – Železničar je uspostavio ravnotežu na terenu sve opasnije prete crno-belima

5. minut – Brza kontra Pančevaca, pokušao je Hajdin, ali pogađa spoljni deo mreže.

3. minut – Inicijativa Partizana od starta

1. minut – Utakmica je počela

SASTAVI:

ŽELEZNIČAR PANČEVO: Stanković – Grgić, Hajdin, Krajišnik, Lakićević – Purtić, Romanić, Stanković. Đorđević

PARTIZAN: Jovanović – Stojković, Ilić, Marković, Antić – Belić, Kanute – Kalulu, Menig, Natho – Saldanja

SUDIJE:

Glavni sudija: Ostraćanin Stanko, sa pomoćnicima Pašajlić Milanom i Obradović Nikolom.