Izvor: Happy BSC Portal
09.01.2024 u 22:32
0

ZVEZDA STOTKOM RAZBIJENA U LIONU: Crveno beli poraženi od Asvela i ponovo napravili korak unazad (VIDEO/FOTO)

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Asvela u utakmici 20. kola Evrolige rezultatom 100: 91

Zvezda je dobro ušla u meč, konstatno bila u blagom vođstvu koje u 8. minutu došlo do maksimalnih +9 16:25. Međutim Asvel se brzo vratio u meč i serijom 11:0 za dva minuta došao do prednosti 27:25.

Usledila je rezultatska klackalica do kraja prvog poluvremena koje je pripalo domaćinu 48:45 Kod Zvezde su se istakli Jago sa 13 i Nedović sa 9 poena.

Rezultastka klackalica nastavljena je i u trećoj deonici, Asvel je imao maksimalnih +5. Pred zadnjih 10 minuta bilo je 70:67 za domaćina. Domaćin je u poslednjoj deonici uspeo da se odvoji i prelomi meč u svoju korist

ZVEZDIN TRENER NEMA DILEMU KO JE „KRIVAC“ ZA PORAZ: Pričao je i o povredi Teodosića

Francuski tim je na deobi poslednjeg mesta sa Albom, a ovih dana o njima se mnogo priča i zbog promene na klupi.

Dvorana: Astrobal (Lion); Sudije: Damir Javor (Slovenija), Karmelo Paterniko (Italija), Šaulijus Račis (Litvanija);

Asvel: Skot, Li, Kahudi, Lovernj, Luvavu-Kabaro, Džekson, Egbunu, Fal, Lajti, Noam; Trener: Pjerik Pupe;

Crvena zvezda: Nedović, Teodosić, Hanga, Gilespi, Giedraitis, Jago, Bolomboj, Davidovac, Lazić, Lazarević, Tobi, Ilić; Trener: Janis Sferopulos;

ASVEL – CRVENA ZVEZDA

Četvrta četvrtina:

39. minut – Opet sjajni Li, nova trojka, vraća Gedraitis, a potom Lovernj za stotku domaćina 100:88

38. minut- Asvel blizu pobede Li dominira 94:83

37. minut –Ponovo trojka Nedovića 88:80. Opet Li, pa ponovo Nedović uz faul 90:83

36. minut – Kaldi pogađa novu trojku 83:74.Nedović pogađa uz faul, ali vraća Li 88:77.

35. minut – Novi poeni Lija, koji moguće prelama meč u korist domaćina 80:72

34. minut – Tehnička greška za klupu ZvezdeLi pogađa sva tri bacanja 78:72

33. minut – Kaldi pogađa uz faul 73:70.

31. minut  Pogađa Hanga za tri 70:70.

Treća četvrtina

30. minut – Pogađa Lovern nakon tri uzastopna napada domaćina 70:67, na kraju treće deonice.

29. minut – Nedović poentira nakon prodora, a onda trojka Kaudija uz mnogo sreće. Nedović fauliran, polovičan sa penala 68:67.

27. minut – Fal polovičan sa penala, Gedraitis pogađa oba bacanja, a onda zakucava Lovernj 65:64.

26. minut – Bolomboj zakucava nakon ofanzivnog skoka Gedraitisa, pa Jago za tri novo izjednačenje 62:62.

25. minut – Sjajni Luvavu vraća poene Gedraitisa 60:57, a onda Li sa penala za novih +5 za Asvel 62:57.

24. minut – I Lajti pogađa za tri, +5 za Asvel 58:53.

23. minut – Pogađa Li za tri poena 55:53.

22. minut – Luvavu pogađa iz teške situacije,a o onda trojka Nedovića 52:53

21. minut – Li spušta loptu odmah pod koš već u prvom napadu, ali Rokas pravi faul i šalje visokog centra na liniju slobodnih bacanja. Precizan Fal sa linije penala oba puta. Ulazi Nedović u prodor, ali promašuje pored Fala. Li napada Davidovca prodorom i Dejan pravi faul da spreči lake poene beka Asvela.

Druga četvrtina:

20. minut – Ndiaje zakucava nakon sjajne asistencije, 48:45 za Asvel na poluvremenu.

19. minut – Fal polovičan sa penala, potom serija grešaka Zvezdinih igrača 46:45.

18. minut – Ponovo Luvavu, pa trojkom uzvraća sjajni Jago 45:45.

17. minut – Pogađa Jago od tablu, pa Luvavu iz slične pozicije 43:42.

15. minut – Fantastično zakuvanje Fala, pa trojka Teodosiča. Džekson pogađa uz faul 40:40.

14. minut – Li poentira nakon prodora, vraća Hanga iz koraka, pa Hal iz naskoka 35:37.

13. minut – Tobi raspoložen pogađa za tri 31:33, a onda i Hanga za dva 31:35.

12. minut – Teodosič trojkom prekida seriju domaćina, potom Luvavu pogađa iz reketa, a o onda i Tobi na sjajnu asistenciju Teodosića 29:28

11. minut – Džekson pogađa nastavlja se serija Asvela 27:25.

Prva četvrtina:

10. minut – Asvel je serijom od 9 poena došao do egala na kraju prve četvrtine 25:25

9. minut – Pogađa Jakov nakon prodora, a onda i Kaldi nakon prodora 20:25

8. minut – Lovernj siguran sa penala, a onda se sjajno snašao Jago koji pogađa uz faul 16:25.

7. minut – Lep pogodak Lovernja, a onda trojka Lazića 14:22.

6. minut – Pogađa Jago uz faul, Skot nakon ofanzivnog skoka, a potom ponovo sjajni Nedović. Nakon kontre pogađa i Lazić 12:19. Tajm-aut za Asvel.

5. minut – Asvel je krenuo šut pogađaju dve trojke, Nedović sa druge strane iz naskoka 10:12.

4. minut – Nedović pogađa prvu trojku na meču 4:10.

3. minut – Prvi poeni Jagapotom Luvavu siguran sa penala. Onda i Bolomboj na liniji slobodnih bacanja polovičan 4:7.

2. minut – Fal pogađa iz reketa, potom Nedović sa penala siguran 2:4.

1. minut – Bolomboj postiže prve poene na meču 0:2.

1. minut – Utakmica je počela