Izvor: Happy BSC Portal
09.01.2024 u 20:26
0

NEVIĐENI RASPAD PARTIZANA U ISTANBULU: Prokockali 17 razlike i ubedljivo izgubili od Fenera (FOTO/VIDEO)

Košarkaši Partizana poraženi su u utakmici 20. kola Evrolige od Fenerbahčea u Istanbulu rezultatom 91:76 (19:31, 24:17, 25:16, 23:12).

Crno-beli su sada na učinku 10-10, dok je Fenerbahče zabeležio 12. trijumf.

Bila je ovo utakmica sa dva lica Partizana. Sjajna prva četvrtina, možda i najbolja ove sezone, i 31 ubačeni poen. Početkom druge četvrtine Partizan je stekao i velikih 17 poena viška (36:19), ali je tada i stao.

Fenerbahče je do poluvremena, na krilima Dorsija, uspeo da se približi na četiri poena minusa. U trećoj četvrti turski tim je poveo sa četiri poena, a onda utakmicu rešio početkom poslednje četvrtine.

Domaćin je napravio seriju 14:0, ukupno 24:2 i prelomio utakmicu. Partizan je više od osam minuta bio bez poena.

Već u petak Partizan dočekuje Makabi, sada već sa imperativom pobede. Fenerbahče će ugostiti Bajern.

MOŽE LI ISTANBUL DA BUDE TALIČAN: Crno beli jure brejk protiv Fenera

Fenerbahče je trenutno na 6. mestu sa učinkom 11 pobeda i 8 poraza, dok je Partizan na 9. mestu sa 10 pobeda i 9 poraza.

Prvi meč ovih ekipa odigran u Areni pripao je Partizanu posle izuzetno neizvesne završnice, kada su crno-beli uspeli u poslednjem minutu da nadoknade minus tri i na kraju je slavio sa 85:84.

Zanimljivo je da su u poslednja dva kola i Fenerbahče i Partizan u Evroligi doživeli poraze od Crvene zvezde. Crno-beli su prethodno pobedili Asvel, dok je Fener uspeo da nadoknadi poraz od crveno-belih pobedom nad Makabijem.

FENERBAHČE – PARTIZAN 77:64 (19:31, 24:17, 25:16)

Sudije: Mehdi Difala, Milan Nedović, Žordi Alijaga

FENERBAHČE: Motli, Vilbekin, Šanli, Papajanis, Mahmutoglu, Hejs-Dejvis, Biberović, Gudurić, Dorsi, Kalates, Madar, Sestina. Trener: Šaras Jasikevičijus.

PARTIZAN: Smit, Vukčević, Koprivica, Panter, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponjitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović.

FENERBAHČE – PARTIZAN 91:76 (19:31, 24:17, 25:16, 23:12)

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

40. minut – Madar pogađa za tri – 91:74. Kaboklo je sada precizan sa linije penala – 91:76.

38. minut – Kaboklo je fauliran. Promašio je prvo, potom i drugo bacanje.

37. minut – Naneli pogađa za tri – 85:72.

36. minut – Razigrani Dorsi pogađa novu trojku – 85:66. Njegov 13. poen u poslednjoj četvrtini. Panter vraća trojku – 85:69.

35. minut – Dorsi pogađa za dva – 82:64. naneli prekida seriju domaćina 24:2 – 82:66.

34. min

34. minut – Gudurić pogađa svoju drugu trojku – 80:64. Serija domaćina 12:0 u poslednjoj četvrtini i 22:2 ukupno. Partizan je više od osam minuta bez poena.

32. minut – Treća vezana trojka Fenerbahčea, Dorsijeva četvrta – 77:64. Serija Fenerbahčea 19:2.

31. minut – Dorsi trojkom otvara poslednju četvrtinu. Njegova treća trojka – 71:64. Gudurić vezuje trojku na trojku, Fener ide na dvocifrenu prednost – 74:64.

3. ČETVRTINA

30. minut – Hejs-Dejvis za najveće vođstvo Fenerbahčea – 66:62.

29. minut – Gudurić za vođstvo Fenerbahčea – 64:62.

28. minut – Hejs-Dejvis posle ofanzivnog skoka poentira – 60.62. Dorsi za izjednačenje – 62:62.

27. minut – Anđušić pogađa za tri – 55:58. Sestina vraća trojku, njegova četvrta – 58:58. Doužer je precizan – 58:60. Naneli povećava sa linije slobodnih bacanja – 58:62.

26. minut – Sestina postiže svoju treću trojku za izjednačenje – 55:55. Tajm-aut za Obradovića.

25. minut – Ledej je polovičan sa linije penala – 50:55. Kalates smanjuje na 52:55.

24. minut – Kaminski je pogodio za dva pod faulom Motlija – 50:53. Pogodio je i dodatno – 50:54.

23. minut – Sestina pogađa za tri – 50:51.

22. minut – Pjer dodatno smanjuje na 47:48. Smit je pogodio za dva pod faulom – 47:50. Njegov 10. poen. Precizan je – 47:51.

21. minut – Motli pogađa za dva pod faulom – 45:48. Promašio je bacanje.

2.ČETVRTINA

20. minut – Kalates postiže svoj sedmi poen – 43:47. Tehnička greška za Jasikevičijusa, ušao je do pola terena. Tehnička za Hejsa-Dejvisa posle faula u napadu. Velika nervoza na tribinama. Partizan je odavno izašao iz bonusa, dok domaćin ima tek tri lične greške za 10 minuta. Panter je pogodio slobodno bacanje – 43:48.

19. minut – Hejs-Dejvis je polovičan sa penala – 41:47.

18. minut – Razigrani Dorsi postiže svoj 11. poen u drugoj četvrtini – 40:45. kaminski pogađa za dva, njegov četvrti poen – 40.47.

17. minut – Pjer smanjuje na 37:43.

16. minut – Trifunović vraća trojku – 35:43.

15. minut – Panter diže prednost – 32:40. Kalates pogađa trojku – 35:40.

14. minut – Dorsi sa penala smanjuje na 29:38. Sestina pogađa za tri – 32:38.

13. minut – Dorsi pogađa dvojku, serija domaćina 7:0 i tajm-aut za Obradovića – 26:36.

12. minut – Dorsi je pogodio za dva pod faulom – 21:36. Pogodio je i bacanje – 22:36. Veliki problem za Partizan, Kaboklo je zaradio treću ličnu.

11. minut – Smit je fauliran pri šutu, Motli je zaradio drugu ličnu grešku. Smit pogađa oba – 19:33.

1.ČETVRTINA

10. minut – Panter postiže svoj 12. poen – 19:31. Interesantno je da Panter nije ubacio nijednu trojku do sada. Kaboklo ima 11 poena i tri osvojene lopte.

9. minut – Gudurić je pogodio za dva pod faulom, poentirao je i sa linije penala – 19:29.

8. minut – Pobegao je Kalates odbrani Partizana i poentirao, ali je Naneli isporučio još jednu trojku i naterao trenera Fenerbahčea da traži tajm-aut!

7. minut – Kalates smanjuje na 14:20. Naneli pogađa za tri – 14:23.

6. minut – Ušao je Gudurić u igru i odmah pogodio. Nova trojka Kabokla, pa još jedna sjajna odbrana i blokada Pantera. Kapiten Partizana je fauliran pod košem, a on je iskoristio oba bacanja! Nema poena domaćih i novi prodor Pantera za plus 8 (20:12)

5. minut – Gudurić upisuje svoje prve poene – 12:12. Neverovatni Kaboklo, pogađa svoju treću trojku, „zapalio je mrežicu“ – 12:15. Panter je udario rampu Guduriću, pa u kontri pogodio za dva pod faulom – 12:17. Pogodio je dodatno bacanje – 12:18.

4. minut – Šanl za 10:10, Panter u kontri za 10:12.

3. minut – Hejs-Dejvis je polovičan sa penala – 8:5. Kaboklo pogađa drugu trojku, njegovih osam poena – 8:8. problem za Partizan, Doužer je zaradio drugu ličnu grešku. Naneli u kontri polaže za 8:10.

2. minut – Kaboklo je fauliran pri šutu, pa je na liniji slobodnih bacanja. Pogodio je oba – 4:5.

1. minut – Šanl postiže prve poene na meču – 2:0. Kaboklo pogađa trojku – 2:3. Hejs-Dejvis pogađa za dva – 4:3.