16.08.2023 u 20:51
0

ORLOVI IZDOMINIRALI! Srbija deklarsirala Portoriko! (FOTO)

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je u prijateljskoj utakmici Portoriko rezultatom 110:75 (26:13, 39:12, 24:21, 21:29).

Utakmica je odigrana pred oko 12.000 gledalaca u beogradskoj Areni u sklopu priprema za predstojeće Svetsko prvenstvo. Dobrić je sa 23 poena bio najefikasniji u srpskom timu, po 15 su postigli Milutinov i Bogdanović, Nikola Jović je ubacio 11, a 10 Aleksa Avramović.

Srbija je odigrala sjajno prvo poluvreme, pogotovo drugu četvrtinu i napravila ogromnu razliku. U trećoj četvrtini je razlika išla i preko 50 poena. Srbija posle ove utakmice putuje na Daleki istok, gde će odigrati još dve pripremne utakmice, protiv Kine i Brazila.

Mundobasket 2023. počinje 25. avgusta, a naša reprezentacija igraće u grupi upravo sa Portorikom, Kinom i Južnim Sudanom.

SRBIJA – PORTORIKO 110:75 (26:13, 39:12, 24:21, 21:29)

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

40. minut – Topić sa penala povećava na 110:69. Rejes je pogodio svoju drugu trojku – 110:72. Trojka Ruiza za kraj – 110:75.

39. minut – Rejes pogađa za tri – 106:67. Ristić je precizan za dva – 108:67. Tompson smanjuje na 108:69.

38. minut – Topić se upisao u listu strelaca sa penala – 104:64. Radanov u tranziciji pogađa – 106:64.

37. minut – Stiv Votson smanjuje na 99:64. Ristić pogađa trojku – 102:64.

36. minut – Simanić pogađa trojku – 97:59. Vokap vraća trojku – 97:62. Ristić pogađa za 99:62.

35. minut – Holand sa penala smanjuje na 94:56. Kondit sa penala dodatno smanjuje rezultat – 94:57. Holand sa penala smanjuje na 94:59.

34. minut – Avramović u kontri zakucava za 94:51.

33. minut – Kondit postiže poene za penala – 92:51.

32. minut – Avramović pogađa 11. trojku našeg tima – 92:49.

31. minut – Nova trojka Portorikanaca – 89:49.

TANJUG / JADRANKA ILIĆ

3. ČETVRTINA

30. minut – Atraktivna kontra i zakucavanje Simanića – 89:43. Ford je vezao dve trojke – 89:46.

29. minut – Ford je postigao trojku – 87:43.

28. minut – Holand postiže trojku – 87:40.

27. minut – Bogdanović pogađa svoju petu trojku – 87:35. Romero postiže svoj sedmi poen – 87:37.

26. minut – Voters je pogodio svoju drugu trojku – 81:33. Stefan Jović je pogodio trojku – 84:33. Njegov prvi poen. Ford smanjuje na 84:35.

25. minut – I opet Dobrić, 23 poena – 78:30. Nikola Jović je polovičan sa penala – 79:30. Nikola Jović je ukrao loptu, a onda strašno zakucao u kontri – 81:30.

24. minut – Dobrić nastavlja da rešeta koš Portorika, njegov 21. poen – 76:30.

23. minut – Sjajna saradnja Bogdanovića i Dobrića, Dobrić je pogodio 19. poen – 74:30.

22. minut – Dobrić pogađa svoj 17. poen – 72:30.

21. minut – Bogdanović trojkom otvara drugo poluvreme – 68:25. Ortiz vraća trojku – 68:28. Milutinov pogađa za dva – 70:28. Stiven Tompson smanjuje na 70:30.

2. ČETVRTINA

20. minut – Barea je sa linije penala smanjio na 57:25. Avramović je pogodio oba bacanja – 59:25. Dobrić pogađa trojku, njegovih 15 poena – 62:25. I Marinković pogađa za tri – 65:25.

19. minut – Petrušev je precizan za 55:23. Nikola Jović postiže svoj osmi poen – 57:23.

18. minut – Milutinov je fauliran pri šutu, pogodio je oba za plus 30 – 53:23. Njegovih 11 poena.

17. minut – Dobrić u kontri pogađa – 48:21. Tompson smanjuje na 48:23. Milutinov zakucava pod faulom – 50:23. Pogađa i dodatno bacanje – 51:23.

16. minut – Tompson precizan – 41:21. Nikola Jović je precizan – 43:21. Bogdanović pogađa svoju treću od pet trojki Srbije – 46:21.

15. minut – Pineiro smanjuje na 38:19. Bogdanović je postigao drugu trojku – 41:19.

14. minut – Milutinov povećava na 36:17. Petrušev je fauliran, ide na liniju penala. Pogodio je oba za 38:17.

12. minut – Tompson pogađa trojku – 31:17. Gudurić vraća za tri – 34:17.

11. minut – Avramović pogađa trojku – 29:13. Tompson sa penala smanjuje na 29:14. Petrušev na asistenciju Avramovića povećava na 31:14.

1. ČETVRTINA

10. minut – Prvi koš iz igre Romera – 22:13. Petrušev prekida sa linije penala nalet Portorika – 24:13. Davidovac je fauliran nesportski, pogodio je dva bacanja – 26:13.

9. minut – Ford posle dužeg vremena postiže koš iz igre za goste – 22:11.

8. minut – Nikola Jović povećava na 21:7.

7. minut – Dobrić je već dvocifren, njegovih 10 poena – 19:7.

6. minut – Pineiro je smanjio sa linije slobodnih bacanja – 15:7. Dobrić postiže svoj osmi poen – 17:7.

5. minut – Još jedna kontra Srbije i lagani poeni za Dobrića – 15:5. Tajm-aut za Portoriko.

4. minut – Nikola Jović se upisao u listu strelaca – 10:5. Bogdanović pogađa prvu trojku za Srbiju – 13:5.

3. minut – Mark Tompson smanjuje na 8:5.

2. minut – Dobrić na asistenciju Milutinova – 4:3. Milutinov povećava na 6:3. Nova kontra Srbije i novi poeni centra Milutinova – 8:3.

1. minut – Dobrić je pogodio prve poene za Srbiju – 2:0. Voters pogađa trojku – 2:3.

SRBIJA – PORTORIKO

Hala: Arena

SRBIJA: Petrušev, Nikola Jović, Bogdanović, Marinković, DObić, Ristić, Gudurić, Stefan Jović, Davidovac, Simanić, Avramović, Milutinov. Selektor: Svetislav Pešić.

PORTORIKO: Pineiro, Kondit, Mark Tompson, Fort, Rejes, Viler, Fernandez, Ortez, Barea, Voters, Ivan Tompson, Holand. Selektor: Nelson Edgardo Kolon Santijago.

Mala svečanost uoči meča, predsednik KSS Predrag Danilović uručio je Bogdanu Bogdanoviću dres sa brojem 100. Mali jubilej slavi Bogdanović, po broju utakmica u nacionalnom dresu.

Za 10 dana reprezentacija Srbije igra prvi meč na Svetskom prvenstvu u košarci! Pre toga, „orlove“ čekaju tri pripremna meča, a prvi od njih je večeras u Beogradskoj areni protiv selekcije Portorika (19 časova).

Ista selekcija nam je rival i u grupi na Mundobasketu, pa će utakmica u Beogradu biti verovatno i taktički zatvorena od strane oba stručnjaka.

Srbija posle ove utakmice putuje na Daleki istok, gde će odigrati još dve pripremne utakmice.

Mundobasket 2023. počinje 25. avgusta, a naša reprezentacija igraće u grupi sa Kinom, Južnim Sudanom i Portorikom.