Izvor: ALO
29.10.2021 u 07:23
0

Crveno-beli prvi put izgubili u Milanu!

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Milanu od Armanija – 79:62 u utakmici 7. kola Evrolige.

Bio je ovo četvrti uzastopni poraz crveno-belih u Evroligi i sada su na skoru 2-5. Sa druge strane, Armani ima šest pobeda i samo jedan poraz.

Zanimljivo da je Zvezda prvi put izgubila u Milanu od Olimpije. Pobedila je na sve četiri utakmice u Evroligi u poslednje četiri godine na ovom parketu, ali sada je usledio prvi neuspeh.

Crvena zvezda je odigrala katastrofalno u prvoj četvrtini, koju su izgubili 24:6. Punih šest minuta nisu postigli koš, dok je Armani bio prilično raspoložen u šutu za tri.

Ništa nije polazilo za rukom ekipi Dejana Radonjića, pa je već posle prve deonice bilo rešeno pitanje pobednika.

Zaigrala je Zvezda bolje u drugoj četvrtini, pre svega u fazi napada. Razigrao se Ognjen Dobrić, ali je u odbrani bilo velikih problema i domaćin je održavao visoku prednost.

Na startu drugog poluvremena bila je primetna bolja energija kod košarkaša Crvene zvezde. U jednom trenutku su prišli na -9, ali je nekako olako Armani odbio napad i vrlo brzo ponovo stekao dvocifrenu razliku.

Početkom poslednjeg kvartala izabranici Etorea Mesine su napravili mini seriju i poveli 66:50.

Tada je bilo jasno da šampion ABA lige ne može da se vrati u meč, pa je italijanski tim rutinski slavio.

Ostaje žal što Zvezda nije uspela da izvrši dodatni pritisak u trećem kvartalu i eventualno meč učini zanimljivijim.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Šejvon Šilds sa 18 poena.

Kod Crvene zvezde istakli su se Luka Mitrović sa 17 i Ognjen Dobrić sa 13 poena.

U narednom kolu Evrolige Crvena zvezda dočekuje Panatinaikos, dok će Armani ugostiti Barselonu.