30.03.2024 u 18:36
0

PARTIZAN-SPARTAK: Crno-beli dobili Subotičane golom Baždara, Zahid napustio teren zbog povrede

Partizan je u prvom delu sezone slavio u Subotici sa 3:0, golovima Markovića, Zahida i Saldanje, ali je poslednji duel u Humskoj pripao gostima - Subotičani su slavili sa 1:0 golom Bijelovića.

PARTIZAN – SPARTAK 1:0 (1:0)

(Baždar 21)

TOK MEČA

2. POLUVREME

89. minut – Jovanović još jednom spasava crno-bele

Prijović je šutirao pod prečku, Jovanović izbacio loptu u korner.

89. minut – Partizan ponovo traži penal

Crno-beli smatraju da je lopta pogodila u ruku Juga Stanojeva na putu ka golu.

88. minut – Auh, kakva šansa za goste

Opasna kontra Spartaka, Kolins je izmakao ofsajd zasedi, izbio sam ispred Jovanovića, ali ništa od gola. Crno-beli su tražili prethodno prekršaj.

85. minut – Neverovatan podatak

Gotovo nestvarno zvuči podatak da je Spartak izveo 10 kornera, a Partizan samo jedan.

84. minut – Velika šansa za Spartak

Mudrinski je glavom šutirao sa 5-6 metara, a Jovanović odbranio.

77. minut – Još jedna povreda u Partizanu

Nemanja Trifunović menja Zahida, koji je zbog povrede završio meč.

68. minut – Zahid je pokušao

Šutirao je Zahid sa oko 18 metara, ali pravo u golmana Vulića.

66. minut – Izmena u Partizanu

Severina menja Kalulua.

65. minut – Trostruka izmena u Spartaku

Mudrinski umesto Ubiparipa. Tomović umesto Đurasovića. Kolins umesto Mijailovića.

58. minut – Prinudna izmena u Partizanu

Umesto povređenog Natha ulazi Kastiljo.

Ulazi i Nikolić umesto Baždara.

57. minut – Lukić je upisan u beležnicu

Lukić je zaustavio kontru Partizana prekršajem.

46. minut – Dvostruka izmena u Spartaku

Umesto Dejana i Marka Kerkeza u igri su Prijović i Jug Stanojev.

1. POLUVREME

43. minut – Partizan još jednom tražio penal

Kalulu je uleteo u šesnaesterac Spartaka, pokušao iskosa sa desne strane da vrati ka sredini terena. Lopta se odbila od jednog igrača Spartaka. Crno-beli su tražili penal zbog igranja rukom.

40. minut – Partizan je propustio šansu

Kovačević se lepo ubacio na prvu stativu posle slobodnog udarca, šutirao ka daljoj stativi, ali je lopta prošla tik pored gola.

39. minut – Još jedan žuti karton za goste

Posle Mijailovića i Marko Kerkez je dobio žuti karton. Kalulu je pobegao defanzivcu Spartaka, a ovaj ga je srušio s leđa.

38. minut – Zahid je oprobao šut

Vezista Partizana je tukao levicom sa ivice šesnaesterca, ali nije bio precizan.

37. minut – Prvi žuti karton na meču

Mijailović je oštro startovao s leđa i zaradio žuti karton.

32. minut – Šansa za Spartak

Gosti su u nekoliko navrata opasno pretili domaćem timu, pogotovo posle centaršuteva sa strane. Tako je i sada bilo, sjajan centaršut ka Ćalasanu, ali je Stojković u poslednjem trenutku zasmetao, pa je igrač Spartaka šutirao pored gola.

22. minut – Partizan vodi golom Baždara – 1:0

Samed Baždar je doneo Partizanu vođstvo 1:0. Natho je sa ivice šesnaesterca šutirao, golman Vulić kratko odbio loptu, a na nju je natrčao mladi napadač crno-belih i sproveo je u mrežu.

9. minut – Partizan tražio penal

Crno-beli su imali šansu posle kornera. Goh je u padu pokušao da šutne, a Vulić je odbranio. Crno-beli su se bunili, tražili su penal, ali se sudija Stanko Ostraćanin nije oglasio.

6. minut – Kovačević klizećim startom sprečio šansu

Spartak je bio u akciji, Mijić je pokušao kroz odbranu Partizana da proturi loptu, ali je Kovačević uklizao i sprečio stopostotnu šansu za goste.

3. minut – Prvi šut ka golu Spartaka

Baždar je oprobao šut sa 15-tak metara, lopta odlazi preko gola.

2. minut – Prva šansa na meču

I to za Spartak! Babić je dobio loptu u šesnaestercu domaćina, ali je njegov šut izblokiran.

Pomalo neobično, ali Partizan u prvom poluvremenu napada ka južnoj strani.

Partizan je u prvom delu sezone slavio u Subotici sa 3:0, golovima Markovića, Zahida i Saldanje, ali je poslednji duel u Humskoj pripao gostima – Subotičani su slavili sa 1:0 golom Bijelovića.

U timu Partizana ni na ovoj utakmici nema Mateusa Saldanje zbog povrede.

PARTIZAN – SPARTAK

Stadion: Partizana

Sudija: Stanko Ostračanin (Kraljevo)

PARTIZAN: Jovanović – Stojković, Kovačević, Marković, Antić – Ovusu, Zahid – Natho, Kalulu, Goh – Baždar. Trener: Igor Duljaj.

Klupa: Krunić, Saničanin, Severina, Kanute, Šćekić, Kastiljo, Nikolić, De Medina, Filipović, Trifunović, Stjepanović.

SPARTAK: Vulić – Mijailović, Bogićević, Dejan Kerkez, Ćalasan, Marko Kerkez – Đurasović, Lukić, Mijić – Ubiparip, Babić. Trener: Nenad Lalatović.

Klupa: Manojlović, Tošeski, Mudrinski, Todoroski, Stanojev, Prijović, Rošević, Atule, Krsmanović, Tomović, Dunđerski.

Beogradski Partizan u okviru 27. kola Super lige Srbije dočekuje Spartak iz Subotice od 18.30 časova.

Crno-beli, koji trenutno drže drugu poziciju, ne znaju za pobedu na poslednje tri utakmice, pa je ovaj duel od velikog značaja za ti Igora Duljaja.