Izvor: Alo.rs
06.08.2023 u 22:09
0

PARTIZANOV FIRMINO I EVROGOL MENIGA PRESUDILI VOJVODINI: Crno-beli pobedom u derbiju kola najavili bolje dane

Fudbaleri Partizana pobedili su u Novom Sadu Vojvodinu sa 2:0, u drugom kolu Mozzart Bet Superlige Srbije.

Crno-beli su tako upisali prvu pobedu u sezoni, nakon remija u prošlom kolu protiv TSC-a (3:3) i tako napravili odličnu uvertiru pred gostovanje Sabahu u kvalifikacijama za Ligu konferencije.

Sa druge strane, Vojvodina je nastavila seriju poraza, pošto je prethodno dva puta izgubila od APOEL-a, a na startu šampionata doživela je debakl od Crvene zvezde (5:0)

Golove za crno-bele postigli su Mateus Saldanja i Kvinsi Menig.

Prvo poluvreme je bilo dosta dinamično, sa velikim brojem prilika, ali i žutih kartona.

Izabranici Igora Duljaja su imali inicijativu, dok su Novosađani pretili iz kontri i polu-kontri, najviše preko Nikole Čumića. Ipak, mreže su mirovale u prvih 45 minuta.

A, onda samo što je počelo drugo poluvreme, Partizan dolazi do vođstva preko Saldanje, koji likom nedoljivo podseća na Roberta Firmina. Bila je to sjajna akcija u kojoj su Brazilac i Bibras Natho odigrali dupli pas i odbrana „lala“ je kapitulirala.

(UŽIVO) VOJVODINA – PARTIZAN: Majstorija Meniga, crno-beli pred pobedom – 0:2

A, onda u 54. minutu jedna neobična scena. Pas je ušao na teren i na kratko prekinuo duel.

Vojvodina je zaigrala ofanzivnije, stvorila nekoliko solidnih šansi, ali nije uspela da ozbiljnije ugrozi Jovanovića.

Tačku na utakmicu stavlja Kvinsi Menig sjajnim pogotkom u 74. minutu, nakon nove asistencije Natha.

Do kraja nismo videli mnogo uzbuđenja, te je Partizan rutinski priveo meč kraju.

U narednom kolu Partizan dočekuje niški Radnički, dok Vojvodina gostuje Napretku.