SUPER LIGA 23. KOLO: Partizan do pobede nakon ludog prvog poluvremena

Fudbaleri Partizana u okviru 23. kola dočekuju Železničar iz Pančeva u meču koji se u Humskoj igra od 18.30. Crno-beli su bili lideri na tabeli pred ovo kolo, ali je Crvena zvezda pobedom u protiv TSC-a trenutno preuzela prvo mesto sa dva boda više, pa ekipa Igora Duljaja pobedom želi da se tu vrati.

Partizan je u prvom delu sezone pobedio posle preokreta sa 2:1.

PRVO POLUVRE U TOKU Partizan – Železničar

Partizan: Krunić, Antić, Filipović, Kovačević, Stojković, Zahid, Ovusu, Goh, Natho, Kalulu, Baždar

Železničar: Mijatović, Stanković, Obradović, Ndiaje, Konatar, Hajdin, Đorđević, Knežević, Jovanović, Romanić, Ignjatec

Partizan – Železničar 3:1

20:25

KRAAAAJ! Partizan do pobede nakon ludog prvog poluvremena

Nakon nestvarnog prvog poluvremena, nismo mnogo toga videli u nastavku i Partizan je došao do velike i važne pobede pred večiti derbi.

20:24

90+3′ Šansa za Trifunovića, brani golman Železničara

Sjajno je sve odradio mladi Trifunović i odlično tukao, ali je golman gostiju odbranio i poslao je u korner.

20:19

87′ Au, koliko sreće za Partizan

Dobio je Železničar slobodan udarc sa leve strane i zamalo došao do gola. Sevnuo je sjajn udarac, a lopta je pogodila stativu. Bio bi to evrogol koji bi doneo dramu u Humskoj.

20:13

Železničar konačno zapretio u nastavku

Posle dužeg vremena uzbuđenje pred golom, ovog puta Partizana. Slobodnjak gostiju, Saldanja nije dobro zahvatio loptu glavom i ona je prošla tik pored gola crno-belih u korner.

20:09

74′ Majstorija Saldanje odmah završila u mreži

Odmah velika šansa za Saldanju posle dodavanja Severine, ali je Mijatović odbranio.c Pokazao je u deliću sekunde Brazilac kakav je majstor.

20:06

72′ Saldanja je u igri na oduševljenje navijača

Saldanja ide na teren umesto Baždara, a Nikolić menja Zahida. Publika je odušpevljeno odreagovala na ove izmene Duljaja.

20:01

64′ Severina raspoložen za igru

Lepo je Severina probio po b

19:57

61′ Duljaj napravio dve izmene

Dve izmene u Partizanu – Kastiljo i Severina ulaze umesto Kalulua i Natha.

19:49

56′ Pokušaj Stojkoviča, ali ništa od gola

Preambiciozan pokušaj Aranđela Stojkovića, tukao je sa ivice kazneog prostora pored gola, iako je imao boljih opcija.

19:44

51′ Au kakva šansa za Partizan, ovoga puta ništa od penala nakon VAR-a

Velika šansa za Partizan. Baždar je pobegao odbrani Železničara, prošao i golmana, ali je otišao mnogo ukoso, centrirao, Kalulu nije uspeo glavom, a onda ni Zahid nogom. Gledalo se u VAR sobi da li je lopta pogodila igrača gostiju u ruku, ali ovoga puta nije bilo penala.

19:42

50′ Baždar upropastio dobru šansu

Bespotrebno je Baždar zakomplikovao u situaciji kada je morao da šutira sa 13-14 metara, odigrao je povratnu loptu za Goha i otišla je šansa u nepovrat.

19:37

46′ Nastavlja se spektakl u Humskoj

Počelo je drugo poluvreme jednog fenomenalnog meča.

19:20

45+2′ Kraj neverovatnog poluvremena u Humskoj

Četiri gola inekoliko promašenih stopostotnih šansi u samo jednom poluvremenu o kojem će se dugo pričati.

19:20

43′ Velika šansa za Železničar

Veliki promašaj Lazara Romanića! Sjajan centaršut Endiajea, skočio je Romanić, bio je potpuno sam na šest-sedam metara od gola, ali je poslao loptu preko prečke.

19:15

39, Opet šansa za Baždara

Prodor Kalulua, centaršut na peterac, probao je Baždar petom, izblokiran je – korner.

19:07

33′ GOOOOOOL! Natho posle penala i VAR drame

Posle više od dva minuta VAR drame, glavni sudija je na asistenciju VAR sobe dosudio penal nad Samedom Baždarem. Natho je uzeo loptu i pogodio lako za 3:1.

19:02

29′ GOOOOOOL! Ludnica u Humskoj, majstorija Baždara i Natha za 2:1

Vodi Partizan 2:1! Strelac je Bibars Natho, ali „pola gola“ ide na dušu Sameda Baždara, koji je fenomenalno spustio loptu glavom Nathu, a ovaj je sam ispred golmana poslao loptu u mrežu.

19:01

27′ Au, kakav promašaj Baždara

Baždar je promašio veliku šansu. Nakon što je proigrao Zahida čiji je udarac izblokiran, odbila mu se lopta u idealnoj situaciji. Golman je odbranio njegov prvi udarac,  ali mu see lopta ponovo odbila i imao je još bolju šansu, koju je još lošije realizovao.

18:59

23′ Umalo preokret u Humskoj, velika šansa za Železničar

Kolosalna šansa za Ignjatijeva, koji je glavom sa šest-sedam metara šutirao pored gola.

18:54

20′ GOOOOOL! Šok za Partizan, Železničar izjednačio

Vido je gol u vazfuhu Železničara i to se i dogodilo. Sjajan centaršut sa desne strane je na drugoj stativi glavom dočekao Hajdin is pakovao g au mrežu za muk u Humskoj.

18:52

17′ Partizan se spasao, zamalo gol za goste

Sada je bilo opasno po gol Partizana! Delovalo je da je ofsajd, ali nije dosuđen, probio je Ignjatijev do desetak metara od gola, ali je Krunić nogom odbranio udarac.