Izvor: BSC HAPPY/KURIR
18.01.2024 u 20:56
0

CRVENA ZVEZDA – BASKONIJA: Zvezda poržena posle drame!

Košarkaši Crvene zvezde poražani su u meču 22. kola Evrolige od Baskonije sa 91:90.

Potpuno lud meč imali smo u Areni. Nošeni podrškom više od 20.000 navijača, košarkaši Zvezde su počeli sjajno. Vodili su konstatno od prvog minuta, razlika je išla i do 12 poena. Trojke su sevale sa svih strana. Novajlija Smart je bio odličan, pratio ga je Jago i sve je delovalo da ćemo videti veliku pobedu oslabljenje Zvezde. Na poluvremenu je na semaforu stajalo – 52:43.

Međitim, tako nije mislio Markus Hauard. Ubacio je 17 poena u trećoj četvrtini i potpuno okrenuo meč. Baskonija je brzo došla do dvocifrene razlike! A, onda je i Marinković pogodio tri šuta van lnije 6,75…

Zvezda je preko Jaga i Giedarisa učinila meč dramatičnim! Došli su na 83:84, ali tada je ponovo na scenu stupio Hauard koji je vezao četiri poena i praktično rešio pitanje pobednika.

Hauard je na kraju ubacio neverovatna 32 poena. Marinković ga je pratio sa 15 poena.

CRVENA ZVEZDA – BASKONIJA (90:91)

TOK MEČA

Evo kako je izgledao tok meča:

40. minut – Miler Mekintajer ubacuje jedno bacanje, a Moneke hvala loptu u napadu – 87:89. Nova dva bacanja za Marinkovića. Pogađa ih – 87:91. Jago ubacuje trojku sa zvukom sirene na kraju – 90:91.

Kraj meča. Pobeda Baskonije.

Zvezda mora sada da pravi faul.

40. minut – Jago pogađa za dva iz kontranapad – 87:88. Do kraja 14 sekundi.

40. minut – Jago fauliran, pogađa oba penala – 85:88.

39. minut – Mitrović promašuje dva bacanja. A, Hauard dodaje nova dva poena, ukupno čak 32 – 83:88.

39. minut – Hauard! Slaba odbrana Zvezde – 83:86.

38. minut – Giedraitis pogađa trojku! Čudesan povratak Zvezde za pet minuta – 83:84.

37. minut – Mitrović lepo kreira akciju i postiže dve poena. A, onda Jago promašuje ceo koš u šutu za tri poena – 80:84.

36. minut – Giedraitis pogađa na asistenciju Jaga, ali… Haurad ubacuje nove poene iz neverovatno teške pozicije – 78:84.

35. minut – Jago ubacuje dvojku (17 poena), ali Kostelo uzvraća na isti način. Jago je potom brzo krenuo u napad i fauliran je pri šutu – 76:82.

34. minut – Neverovatno… Tri napada je imala Baskonija posle skokova u ofanzivi. Marinković to kažnjava trojkom. Na drugoj strani Giedraitis i Jago su ubacili po dva poena – 72:80.

32. minut – Hauard igra neverovatno! Nova trojka. Baskonija hita ka veoma bitnoj pobedi – 63:74.

31. minut – Smart promašuje za tri, a potom pravi faul nad Monekeu pri šutu – 62:71.

IV ČETVRTINA

Kraj treće četvrtine – 62:69. Marinković je pogodio trojku uz zvuk sirene. Raspad Zvezde u ovom kvartalu koji su izgubili 26:10.

29. minut – Moneke pogađa za dva, sjajna i njegova igra večeras. Hanga na drugoj strani poentira… Međutim, nova trojka Hauarda. Ubacio je 17 poena u ovom kvartalu – 62:66.

28. minut – Hauard ponovo fauliran pri šutu za tri, ovoga puta je promašio jedno bacanje, ali u narednom napadu je dao novu svoju trojku – 60:61.

27. minut – Smart postiže poene sa penala. Marinković promašuju trojku, a isto epilog je imao u šut Hange sa preko sedam metara – 60:56.

26. minut – Kostelo pogađa za dva, Giedraitis fauliran pri šutu. Litvanac pogađa jedno od dva bacanja – 58:56.

25. minut – Davidovac pogađa trojku i vraća prednost domaćinu – 57:54. Jago igra izuzetno loše u ovih pet minuta drugog poluvremena.

24. minut – Izuzetno sporan faul… Arbitri su videli prekršaj Lazića nad Hauardom u šutu za tri. Sjajni Amerikanac ubacuje tri poena, a zatim i Moneke zakucava – 54:54.

24. minut – Tri minuta je trebalo crveno-belima za prve poene u nastavku. Bolomboj je zakucao i prekinuo nalet rivala – 54:49.

23. minut – Hauard sa preko osam metara nova trojka. Razlika je samo tri poena – 52:49.

22. minut – Hauard postiže prve poene u nastavku i to u šutu van linije 6,75 – 52:46.

III ČETVRTINA

Odlično prvo poluvreme Zvezde – 52:43. Napad je fantastičan! Šut funkcioniše besprekorno – 13/17 za dva, a 8/15 za tri poena. Jago je ubacio 10 poena, a novajlija Smart 9.

20. minut – Bolomboj posle ofanzivnog skoka pogađa. Giedraitis ubacuju šut za dva, uz faul, ali promašuje bacanje- Marinković na kraju ubacuje trojku – 52:43.

19. minut – Giedraitis pogađa za tri! Važna pogodak da se prekine nalet rivala – 48:40.

18. minut – Gosti vezuju četiri poena, tajm-aut za Zvezdu – 45:40.

16. minut – Diez postiže trojku, Smart kasni u odbrani, ali zato u napadu blista. Ubacuje i prvu trojku – 45:36.

15. minut – Gosti postižu sa linije penala, a Hanga nastavlja u dobrom ritmu, pogađa uz faul – 42:33.

14. minut – Posle minuta odmora koji je tražio Sferopulos, Hanga pogađa za dva – 39:31.

13. minut – Odbrana je problem. Kostelo postiže novu trojku za goste – 37:31.

12. minut – Moneke ubacuje koš uz ličnu grešku, ali sa druge strane Smart igra sjajno, već je na šest poena. Brzo je došla i nova trojka za goste – 37:28.

12. minut – Miler Mekintajer na jednog, a Davidovac na drugoj strani imaju reč na početku drugog kvartala – 33:22.

II ČETVRTINA

Kraj prve četvrtine – 30:20. Kostelo je postigao trojku, a Smart uzvratio košem za dva uz zvuk sirene.

10. minut – Smart otvara na najbolji mogući način svoj mandat u Zvezdi. Postiže koš iz prvog kontakta sa loptom – 28:16.

9. minut – Svi u crveno-belom taboru blistaju u napadu! Trojke šutiraju 6/9. Pogodio je sada i Davidovac. Na drugoj strani Marinković postiže trojku, 26:16.

7. minut – Lazić je već na šest poena! Dve trojke iz dva suprotna kornera – 22:13.

6. minut – Luka Mitrović je bio sam na liniji za tri poena i kaznio je rivala zbog toga – 19:13.

5. minut – Jago igra sjajno. Već je na osam poena, međutim, gosti za sada odlični u šutu za tri. Kostelo postiže treću trojku za Baskoniju – 16:11.

4. minut – Ivanović je prinuđen da već posle nešto više od tri minuta zatraži minut odmora.

3. minut – Fenomalna igra Zvezde u napadu. Bolomboj poentira uz faul, a potom Jago i Lazić postižu trojke – 14:8.

3. minut – Pršti na obe strane. Bolomboj postiže prve poene, ali gosti vezuju dve trojke, 5:6.

1. minut – Jago otvara meč trojkom na opšte oduševljenje pune Arene, 3:0.

18.45 – Ovacije za Duška Ivanovića kada je izašao na parket Arene.

18.30 – Zanimljivo je na terenu, ali i tribinama pola sat pre početka meča:

18.15 – Navijači Zvezde pripremaju koreografiju u celoj Areni.

18.00 – Loše vesti pred početak meča:

Duško Ivanović se vraća u Beograd! Ali ne na kormilo Crvene zvezde, već će kao trener Baskonije večeras pokušati da odnese pobedu u meču protiv ekipe koju je vodio do 21. oktobra prošle godine. Utakmica u Beogradskoj areni biće veoma zanimljiva, sigurno je da Ivanović nakon svega ima dodatnu motivaciju da pokaže da je trebalo da ostane na klupi crveno-belih.

Međutim, to je pretežak zadatak – najpre, Zvezda je u pozitivnom trenutku nakon sjajne igre u Milanu, pa će na tom talasu pokušati da se „vozi“ do novog trijumfa i potpunog povratka u borbu za plej-of Evrolige.

Španski tim takođe može da se pohvali dobrim „skalpom“ u najjačem takmičenju jer je u Vitoriji pao Olimpijakos, koji je projektovan za fajnal-for. Nema sumnje, biće ovo prava košarkaška poslastica.

Trenera domaćeg tima muče povrede, Nikola Topić je duže van stroja, a u Milanu se povredio i Nemanja Nedović, koji sigurno preskače večerašnji duel. Prognoze za sjajnog strelca nisu najbolje i njegov oporavak može da traje do kraja januara.

VELIKI PROBLEM ZA ZVEZDU: Teodosić se povredio pred meč sa Baskonijom

Srećom, istegnuće zadnje lože Miloša Teodosića nije teže prirode, pa se očekuje da on bude spreman, a u poslednje vreme igra fenomenalno i praktično je najzaslužniji za pobede nad Partizanom i Armanijem.

Pobeda u prvom meču ova dva tima u Vitoriji posle pravog trilera pripala je Baskoniji, a pored Hauarda i Monekea, od kojih se očekivalo da iznesu najveći teret, iznenadili su Sedekerskis i Rogkavopulos.

Na njih treba obratiti pažnju, a tu su uvek opasni vanja Marinković i Kodi Miler-Mekintajner, bivi košarkaši Partizana.