Izvor: BSC HAPPY/KURIR
11.12.2023 u 20:06
0

MEGA – ZVEZDA: Crveno-beli posle velike drame slavili u gradskom derbiju!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Megu u utakmici 11. kola ABA lige rezultatom 88:98

Zvezda je prva na tabeli sa deset pobeda iz 11 mečeva, dok Mega ima skor 5-6. Gledali smo sjajan meč.

Mega je bolje otvorila meč i igrajući u brzom ritmu stekla prednost i dobila prvu četvrtinu sa 27:22.

U drugoj četvrtini Zvezda je stegla odbranu, Megu je stao šut i usledio je preokret i 40:48 na poluvreme.

A onda je na scenu stupio sjajni Nikola Topić, razigrao se i samim tim podigaqo celu i Mega je pred posdlednju deonicu imala +2 70:68.

U poslednjoj deonici usledila je prava drama koja je na kraju pripala crveno-belima boljom igrom u samom finišu.

Topić je na kraju upisao 21 poen, koliko su na kraju imali Teodosdić i Nedović kod Zvezde.

U narednom kolu crveno-beli gostuju u Podgorici Studentskom centru.

Sa druge strane Mega gostuje Splitu.

MEGA – CRVENA ZVEZDA 88:98

TOK MEČA:

Četvrta četvrtina:

40. minut- Teodosić pogađa trojku za verovatnu pobedu 85:92

39. minut- Pogađa Mitrović iz horoga 85:89

38. minut – Davidovac pogađa uz faul 85:87

37. minut – Sjajan prodor i poeni Đurišića 85:84

36. minut – Nedović promašuje oba bacanja 83:82

35. minut – Topić pogađa za tri 83:80

34. minut – Lazić pogađa uz faul 78:78 Maestralni Topić pogađa nakon prodora 80:78

33. minut – Kakva blokada Jovića, potom nesportska Simonovića . Miljenović nova trojka 78:73

31. minut – Teodosić pogađa za tri 70:71

Treća četvrtina:

30. minut – Miljenović pogađa trojku, potom Nedović sa penala 67:68. Jelavić postiže novu trojku za Megu 70:68

28. minut – Ponovo pogađa sjajni Topić 59:64. Bolomboj zakucava nakon pokušaja za tri Teodosića 59:66

27. minut – Topić trojka sa jedne, Nedović sa druge strane 57:64

25. minut – Teodosić pogađa za tri, potom kontra Nedovć za Bolomboja koji zakucava 52:57

24. minut Jelavić pogađa za tri, izjednačenje 52:52

23. minut – Mitrović sa penala prekida seriju Mege 49:52

22. minut – Mega vezuje dve trojke, 46:50. Tajm-aut Sferopulos.

21. minut – Utakmica je nastavljena, MItrović postiže prve poene u nastavku 40:50

Druga četvrrtina:

20. minut – Teodosić siguran sa penala 40:45. Potom fauliran na šutu za triPonovo siguran 40:48

19. minut – Nedović pogađa za tri 37:40

18. minut – Mega je mini serijom izjednačila 37:37

17. minut – Jago pogađa nakon floutera 32:37

15. minut – Sjajan prodor i poeni Topića 30:31

14. minut – Pogađa Nedović iz teške pozicije 27:31

13. minut –Jago pogađa za tri, vodi Zvezda 27:29

12. minut – Zvezda je vezala četiri poena 27:26

Prva četvrtina:

10. minut – Završena je prva četvrtina, Mega sjajna +5 za domaćina 27:22

9. minut – Iljasova pogađa za tri 25:18, Sferopulos traži tajm-aut.

8. minut – Teodosić postiže autokoš, potom nakon promašene trojke Nedovića, prikucava Simonović 22:18

7. minut – Pogađa Bolomboj nakon horoga, a potom Plavšić već 10 njegovih poena 19:14

6. minut – Mega igra sjajno na početku u brzom ritmu, 17:12 za domaćina.

5. minut – Đurišić pogađa za tri 11:8, potom Bolomboj uz faul, promašuje dodatno bacanje 11:10

4. minut – Malovec pogađa iz reketa 6:5

3. minut – Izjednačen početak utakmice 4:5

1. minut – Utakmica je počela

Zvezda je prva na tabeli sa devet pobeda iz deset mečeva, dok Mega ima polovičan skor 5-5.

Crveno – beli posle dva evroligaška poraza u Španiji žele da se vrate na pobednički kolosek.

SFEROPULOS STOPIRAO NEJPIROV ODLAZAK IZ ZVEZDE: Iz Milana hteli zamenu Grk odbio (FOTO)

Mega je ove sezone već priredila iznenađenje savladavši Partizan, pa ostaje da se vidi može li i drugog najvećeg favorita da obori na pleća.

Trener crveno-belih Janis Sferopulos oprezan je pred ovaj meč.

U ponedeljak nas očekuje izuzetno važna utakmica u regionalnom takmičenju. Mega je izuzetno mlad i talentovan tim. Moramo da budemo maksimalno fokusirani spremni za ovaj meč kako bi uveli utakmicu u ritam koji nama odgovora  izjavio je Sferopulos.

Utakmica se igra u Hali sportova „Ranko Žeravica“ sa početkom u 18 časova.