Izvor: BSC HAPPY/TELEGRAF
11.12.2023 u 22:05
0

PARTIZAN – SC DERBI: Crno-beli upisali šestu uzastopnu pobedu!

Košarkaši Partizana bili su ubedljivi u poslednjoj utakmici 11. kola ABA lige protiv Studentskog centra iz Podgorice. Crno-beli su pred nešto više od 10.000 gledalaca u beogradskoj "Areni" slavili rezultatom 99:76 (31:13, 22:19, 20:28, 26:16).

Tim Željka Obradovića je stigao do osme pobede u regionalnoj ligi, pa je sada na deobi trećeg mesta sa ekipa Budućnosti i Cedevite. SC Derbi je doživeo peti poraz i nalazi se na šestom mestu.

Partizan je do šeste uzastopne pobede u oba takmičenja stigao uraganskim startom. U prvih 10 minuta Partizan je ubacio 31 poen ekipi koja ga je savladala u finalu Superkupa na početku sezone i napravio razliku koju je uspešno održavao do kraja meča.

U timu Partizana Ledej je postigao 19 poena, Smailagić 18, Kaboklo i Koprivica po 13.

U gostujučem timu Drežnjak je postigao 14 poena, a Kamenjaš i Dokins po 11.

Senku na pobedu bacila je povreda Ognjena Jaramaza koji je iznesen sa terena. Od ranije su na listi povređenih Aleksa Avramović, Frenk Kaminski i Uroš Trifunović.

U narednom kolu Partizan dočekuje Budućnost, a Studentski centar Derbi dočekuje Crvenu zvezdu.

PARTIZAN – STUDENTSKI CENTAR 99:76 (31:13, 22:19, 20:28)

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

40. minut – Pavićević postiže trojku – 95:74. Koprivica je precizan za 97:74. Vučinić smanjuje na 97:76. Koprivica stavlja tačku na ovaj meč – 99:76.

39. minut – Kaboklo postiže jedan poen za 93:71. Ledej povećava na 95:71.

38. minut – Drežnjak smanjuje na 92:71.

37. minut – Daleka trojka Pantera, njegov osmi poen – 90:69. Panter nabacuje Doužeru za 92:69.

36. minut – Drežnjak pogađa za tri poena – 82:69. Smailagić postiže nove poene – 84:69. Ledej precizan za tri – 87:69.

35. minut – Kaboklo je precizan sa penala – 79:66. Smailagić pogađa za dva pod faulom – 81:66. Pogađa i slobodno bacanje za 82:66. Smailagić je sa 16 poena najefikasniji igrač Partizana.

34. minut – Hadžibegović smanjuje sa penala na 77:65, ali Kamenjaš hvata loptu u napadu, pa je fauliran. Pogodio je samo drugo – 77:66.

33. minut – kaboklo zakucava – 77:64.

32. minut – Kaboklo postiže prve poene za Partizan u poslednjoj četvrtini – 75:64.

31. minut – Hadžibegović smanjuje na 73:62. Ivišić dodatno smanjuje rezultat – 73:64.

3. ČETVRTINA

29. minut – Još jedna trojka za Smailagića – 69:56.

28. minut – Novi maler za crno-bele, povredio se Ognjen Jaramaz i iznet je sa terena. Hadžibegović smanjuje sa penala – 63:53.

Smailagić pogađa trojku – 66:53. Dokins vraća trojku – 66:56.

27. minut – Ledej jednom rukom pogađa – 63:48. Dokins za tri – 63:51.

26. minut – Kaboklo upisuje nove poene – 61:45. Drobnjak trojkom smanjuje na 61:48.

25. minut – Kaboklo pogađa za dva – 59:43. Kamenjaš smanjuje – 59:45.

24. minut – Mirković smanjuje na 55:43. Vukčević zakucava – 57:43.

23. minut – Koprivica upisuje prve poene za Partizan u drugom poluvremenu – 55:41.

22. minut – Gosti su u naletu, Kamenjaš za 53:39, pa Drobnjak smanjuje na 53:41. Gosti su nanizali osam poena.

20. minut – Kamenjaš upisuje nova dva poena – 53:32.

19. minut – Drežnjak smanjuje na 51:28. Anđušić poentira za 53:28. Drežnjak u kontri poentira pod faulom – 53:30.

18. minut – Kapusta pogađa za tri poena – 49:24. Koprivica popravlja promašaj saigrača – 51:24. Mirković pogađa novu trojku – 51:27.

17. minut – Hadžibegović je polovičan sa penala – 46:21. Drezgić se upisuje u strelce – 48:21. Koprivica je polovičan sa penala – 49:21.

15. minut – Koprivica zakucava – 44:20. Koprivica ponovo precizan – 46:20.

14. minut – Panter u tranziciji postiže trojku – 39:20. Anđušić pogađa za tri poena – 42:20.

13. minut – Gosti smanjuju na 34:20. Pavlićević je upisao dva poena. Vukčević ponovo upisuje dva poena – 36:20.

12. minut – Ivišić postiže dva poena – 31:16. Doužer se trojkom upisuje u listu strelaca – 34:16. Ivišić upisuje nova dva poena – 34:18.

11. minut – Hadžibegović je polovičan sa penala – 31:14.

1. ČETVRTINA

10. minut – Ivišić smanjuje na 27:13. Kaboklo sjajno zakucava – 29:13. Vukčević završava četvrtinu poenima posle ofanzivnog skoka – 31:13.

9. minut – Panter je fauliran, pogodio je oba bacanja – 25:11. Anđušić se upisao u strelce – 27:11.

7. minut – Drobnjak pogađa prvu trojku za goste – 21:11. Ponjitka siguran sa penala – 23:11.

6. minut – Smailagić ponovo precizan – 21:6. Kamenjaš smanjuje na 21:8.

5. minut – Ledej postiže svoju drugu trojku – 17:6. Smailagić posle ofanzivnog skoka za 19:6.

4. minut – Ledej povećava na 14:2. Kamenjaš smanjuje na 14:4. Dokins smanjuje na 14:6.

3. minut – Smailagić pogađa treću uzastopnu trojku – 9:0. Neverovatna serija Partizana, Ponjitka pogađa svoju drugu trojku, ukupno četvrtu za crno-bele – 12:0. Drežnjak postiže prve poene za goste – 12:2.

2. minut – Ledej trojkom otvara utakmicu – 3:0. Ponjitka za 6:0.

Partizan počinje sa petorkom Jaramaz, Ponjitka, Ledej, Smailagić i Kaboklo. Na suprotnoj strani su Dokins, Kapusta, Drežnjak, Mirković i Kamenjaš.

Sa Studentima crno-beli nemaju baš najbolji skor u poslednje vreme, pa samim tim je ovaj duel od velike važnosti za ekipu Željka Obradovića, koja već ima tri poraza u regionalnom prvenstvu.

– Studentski centar je ekipa koja zaslužuje svaki respekt. Igrali smo sa njima to finale ABA Superkupa i izgubili u jednoj izvanrednoj utakmici. Svesni smo kvaliteta koje oni imaju, probali smo da se osvežimo u ovih par dana posle utakmice u Evroligi i da se pripremimo da odigramo najbolju moguću utakmicu sutra – naglasio je Obradović za klupski sajt.

(UŽIVO) MEGA – ZVEZDA: Sjajan meč u Hali sportova, crveno-beli na mukama!

Meč će suditi Milan Nedović iz Slovenije, Denis Hadžić iz Hrvatske i Edo Javor, mlađi brat poznatijeg sudije Damira, iz Slovenije.