Izvor: BSC HAPPY/KURIR
31.01.2024 u 21:05
0

MONAKO – PARTIZAN: Crno-beli poraženi u Kneževini

Košarkaši Partizana poraženi su od Monaka u 24. kolu Evrolige rezultatom 85:70 (14:16, 30:22, 21:23, 20:9).

Crno-beli su posle ovog kola na učinku 12-12, a Monako na 14-10.

Partizan za dva dana gostuje Virtusu, a Monako dočekuje Fenerbahče.

Crno-beli su bili u egalu 30 minuta, ali ih je očajan start poslednje četvrtine skupo koštao.

Partizan je imao raspoloženog Kevina Pantera koji je utakmicu završio sa 26 poena. Jedinu pomoć je imao u Frenku Kaminskom koji je upisao 17 poena.

U domaćem timu Majk Džejms je postigao 17 pona, Mam Žaite 14, a Eli Okobo 13.

MONAKO – PARTIZAN 85:70 (14:16, 30:22, 21:23, 20:7)

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

40. minut – Okobo diže na 85:68. Panter je smanjio na 85:70.

39. minut – Panter smanjuje na 79:68. Njegovih 26 poena. Džejm je precizan sa linije penala – 81:68. Njegovih 19 poena. Žaite pogađa posle ofanzivnog skoka – 83:68.

37. minut – Kuatara pogađa za tri – 77:66. Okobo u kontri zakucava – 79:66.

36. minut – Panter je fauliran, Monako je izašao iz bonusa. Pogodio je oba bacanja, njegova 24 poena – 74:66.

35. minut – Doužer je, posle Kaminskog, drugi igrač sa četiri lične greške. Žaite poentira – 74:61. Kaminski pogađa za dva pod faulom – 74:63. Partizan je postigao koš posle skoro pet minuta igre. Pogodio je i dodatno bacanje – 74:64.

34. minut – Džejm pogađa neverovatnu trojku u poslednjoj sekundi sa velike udaljenosti pod faulom – 72:61. Promašio je dodatno bacanje.

Partizan je bez poena više od tri i po minuta. Domaćin ima seriju 9:0. Stao je šut crno-belih, promašili su nekoliko otvorenih šuteva.

31. minut – Lojd poentira iz trećeg pokuaja – 67:61. Lojd krade loptu i stiže do četiri laka poena – 69.61. Faul u napadu Kabokla.

3. ČETVRTINA

30. minut – Panter je fauliran 7.8 sekundi pre kraja četvrtine. Siguran je Panter – 63:61. Džejms je fauliran 1.2 sekunde pre isteka vremena. Džejms je precizan – 65:61.

29. minut – Ledej je precizan – 63:59.

28. minut – Kaboklo na asistenciju Pantera pogađa za 59:55. Partizan je odavno izašao iz bonusa, Monako ima samo tri u ovoj četvrtini. Džejms ide na liniju slobodnih bacanja. Pogodio je oba – 61:55. Panter još jednom za dva iz teške pozicije, njegovih 20 poena – 61:57. Braun na ofanzivnom skoku pogađa za dva – 63:57.

27. minut – Kaminski je precizan za tri – 56:51. Kaminski odmah pravi četvrti faul, a Montijunas pogađa za dva i ima dodatno bacanje – 58:51. Pogodio je za 59:51. Panter je pogodio iz teške situacije za dva – 59:53. Njegovi prvi poeni u drugom poluvremenu, ukupno 18.

26. minut – Druga trojka Avramovića – 52:48. Kaminski pravi treću ličnu. Posle Doužera je drugi košarkaš Partizana sa tri lične greške. Dijalo koristi slobodna bacanja – 54:48. Naneliju su dosuđena dva faula u napadu u trećoj četvrtini. Okobo pogađa svoj deveti poen – 56:48.

25. minut – Žaite postiže svoj deseti poen – 52:45.

23. minut – Ledej smanjuje sa linije slobodnih bacanja – 48:45. Žaite zaboravljen pod košem, laki poeni za domaći tim – 50:45.

22. minut – Braun na ofanzivnom skoku, desetom za Monako, pogađa za 46:38. Kaminski pogađa za tri, njegova druga trojka i 11. poen – 46:41. Džejms završava napad Monaka, deseti njegov poen – 48:41. Naneli je smanjio na 48:43.

Panter predvodi Partizan sa 16 poena, Kaminski ima osam. Ali, Partizanu nedostaje još neko. Ledej, Doužer i Kaboklo nisu bili napadački raspoloženi u prvom poluvremenu. Doužer ima i tri lične greške.

Monako je nadskočio Partizan sa 18 prema 13 skokova. Domaći tim ima čak devet ofanzivnih skokova, Partizan samo dva.

Monako igra i mnogo čvršće u polju, ima četiri osvojene i samo dve izgubljene lopte.

Partizan nema nijednu osvojenu loptu, a ima čak sedam izgubljenih lopti.

2. ČETVRTINA

20. minut – Blosomgejm pogađa za dva, serija Monaka 8:0 – 42:33. Ledej smanjuje na 42:35. Tajm-aut za Sašu Obradovića 30 sekundi pre isteka prvog poluvremena. Hol pogađa za dva – 44:35. Panter pogađa jako važnu trojku, i to preko ruke iz nemoguće pozicije – 44:38.

19. minut – Džejms pogađa za tri, ušao je u ritam – 40:33.

18. minut – Džejms je precizan za dva – 34:32. Braun je dobio tehničku grešku. Panter je iskoristio slobodno bacanje i smanjio na 34:33.

17. minut – Tajm-aut za Željka Obradovića. Panter pogađa svoju drugu trojku, njegov 12. poen – 30:29. Okobo je precizan sa linije slobodnih bacanja – 32:29. Kaboklo pogađa svoju prvu trojku – 32:32.

16. minut – Blosomgejm je precizan – 27:26. Monako je u seriji 5:0. Blosomgejm pogađa za seriju Monaka 8:0 – 30:26.

15. minut – Hol je fauliran pri šutu, pogodio je jedno od dva – 25:26.

14. minut – Blosomgejm zakucava – 24:26.

13. minut – Dijalo popravlja promašaj saigraća – 22:23. Opomena za Sašu Obradovića, trenera Monaka zbog prigovora. Avramović iz ugla pogađa za tri, treća trojka crno-belih – 22:26.

12. minut – Kaminski je fauliran u prodoru. Pogodio je oba bacanja – 17:21. Njegovih osam poena. Okobo uz zvuk sirene pogađa trojku – 20:21. Ledej se upisuje u strelce – 20:23.

11. minut – Kaminski pogađa za tri, njegova prva, a druga Partizana – 14:19. Lojd pogađa neverovatnu trojku, prvu za domaći tim – 17:19.

1. ČETVRTINA

9. minut – Raspoložen Panter na početku, njegovih šest poena – 14:13. Panter cepa mrežicu za tri – 14:16. Njegovih devet poena. Tajm-aut za Sašu Obradovića.

8. minut – Lojd sa penala diže prednost domaćina na 14:9. Naneli postiže svoj četvrti poen – 14:11.

7. minut – Okobo je poentirao za 12:8. Kaminski je fauliran u prodoru, promašio je prvo slobodno bacanje, a pogodio drugo – 12:9.

5. minut – Kaminski se upisao u strelce – 10:8.

4. minut – Džejms se upisao u strelce – 8:2. Panter sa nova dva poena smanjuje na 8:4. Žaite postiže svoj šesti poen – 10:4. Naneli pogađa za dva – 10:6.

3. minut – Žaite postiže nove poene – 6:0. Panter postiže prve poene za crno-bele – 6:2.

2. minut – Kuatara pogađa za 4:0.

1. minut – Žaite koristi prvi napad Monaka – 2:0.

Doužer, Panter, Naneli, Ledej i Kaboklo počinju meč u Monte Karlu.

Monako počinje sa petorkom Kvatara, Džejms, Dijalo, Braun i Žaite

Kao što je to bio slučaj i na prethodnim mečevima, Željko Obradović je van tima ostavio Tristana Vukčevića, Danila Anđušića i Džajlena Smita.

Sudije: Miguel Anhel Perez, Žordi Alijaga, Josip Radojković

MONAKO: Okobo, Lojd, Blosomgejm, Braun, Dijalo, Korneli, Žaite, Voker, Motiejunas, Kuatara, Hol, Džejms. Trener: Saša Obradović.

PARTIZAN: Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović.

Košarkaši Partizana od 19 časova u okviru 24. kola Evrolige gostuju Monaku.

Biće to uvod za crno-bele u duplo kolo u kome imaju dva bitna gostovanja, pošto dva dana kasnije gostuju Virtusu u Bolonji.

I Monako i Virtus su ekipe koje konkurišu za plej-of i plej-in, pa bi brejk crno-belima mnogo značio.

OVO JE PRAVA ZVEZDA: Delije prezadovoljne nakon meča sa Valensijom!

Monako je uoči ovog kola na učinku 13-10, dok je Partizan na 12-11.

– Svesni smo kvaliteta ekipe Monaka, igrali smo protiv njih, ali idemo sa velikim ambicijama, moramo da odigramo najbolju moguću utakmicu. Znamo koliko su važni svi mečevi u Evroligi, ali ono što je logično, idemo iz utakmice u utakmicu. U ovom trenutku je to Monako sa svim kvalitetima koje imaju. Očekujemo tešku utakmicu, ali moramo imati najveću mogući ambiciju. Bila je zanimljiva utakmica protiv Monaka i prošle godine i ova koju smo igrali u prvom delu Evrolige. Može da bude različito s obzirom na to da oni imaju mogućnost da igraju sa četiri mala igrača ili sa tri visoka, pa ponekad i sa četiri, gde to koriste u odbrani za preuzimanje. Na te stvari moramo da reagujemo. Imali smo u poslednjoj utakmici odlične momente, u nekim trenucima loše, tako da su to neke stvari koje su sigurno bitne kada se priča o narednoj utakmici – istakao je Željko Obradović.