Izvor: BSC HAPPY/Kurir
08.09.2023 u 12:34
0

BRAVO MOMCI! Srbija je u finalu Mundobasketa!

Košarkaši Srbije plasirali su se u finale Svetskog prvenstva!U polufinalu Srbija je pregazila Kanadu rezultatom 95:86.

Srbija – Kanada 95:86 (23:15, 29:24, 23:24)

Kanada je imala ulogu favorita, ali to nije opravdala u prvom poluvremenu. Srbija je odigrala fantastičnih 20 minuta, gotovo perfektnih.

Bogdanović je dominirao od starta, a zajedno sa saigračima odradio je odličan posao u defanzivi.

Šej Gildžijus-Aleksander potpuno je zasutavljen u prvom delu meča u kojem je napravio tri lične greške.

Sa druge strane, naš tim je gradio prednost. Naljutio se Dobrić nakon što nije dosuđen prekršaj u napadu nad njim. Kanada je došla do trojke dok je naše krilo ležalo na parketu. Ali već u narednom napadu je Dobrić pogodio trojku.

Eksplodirao je ubrzo i Nikola Milutinov pa je do poena stizao napad za napadom.

UŠAO U ISTORIJU: Bogdan oborio svetski rekord! (VIDEO)

Imali su +15 naši košarkaši, ali su u poslednjim sekundama Kanađani smanjili zaostatak na 12 poena, koliko je iznosila razlika nakon dve četvrtine.

Start treće četvrtine doneo je probleme našem timu. U prva četiri minuta postigli su Orlovi samo dva poena.

Srećom, Kanada to nije iskoristila kako bi potpuno istopila prednost našeg tima, a kada se Pešićeva četa ponovo probudila, uspela je da odgovori kvalitetnom rivalu.

Gildžijus-Aleksander je preuzeo odgovornost na sebe i došao je do solidnog poenterskog učinka.

Četvrta četvrtina:

38. minut – 95:79 – Haotični trenuci i poeni Davidovca, a onda krađa i poeni Bogdanovića!

37. minut – 91:79 – Bruks je pogodio za dva poena, pa i dodatno bacanje.

36. minut – 88:76 – Majstorija Bogdanovića i njegovi poeni.

35. minut – 86:76 – Gudurić je promašio trojku, a Gildžijus-Aleksander je pogodio jedno od dva bacanja.

Žali se Davidovac zbog prekršaja koji mu je dosuđen. Beret je precizan.

34. minut – 86:71 – Fantastični MIlutinov još uvek nema promašaj iz igre.

33. minut – 84:71 – Čuda pravi Avramović, ali onda slaba odbrana i nova trojka Kanade. Beret je pogodio.

32. minut – 82:65 – Trojka Gudurića, pa laki poeni za Kanadu. Ali, uzvraćaju naši košarkaši, odnosno Davidovac!

Šteta, Bruks je pogodio trojku posle tajm-auta Fernandeza Toresa.

31. minut – 77:63 – Avramoviiiić! Krađa i laki poeni za Aleksu.

Treća četvrtina:

30. minut – 75:63 – Gudurić! Trojka našeg beka. Gildžijus-Aleksander je definitivno preuzeo odgovornost u timu Kanade, ali onda nova trojka – Marinković:

Uh, tehnička greška Pešiću zbog ulaska na teren.

29. minut – 69:60 – Beret je promašio trojku, a nakon što je dosuđen faul nad Gudurićem koji je pogodio samo jedno bacanje.

Projurio je Gildžijus-Aleksander do koša i poena.

28. minut – 68:58 – Milutinov! Pored trojice, preko ruke i uz faul – pogađa! Pogodio je i bacanje.

27. minut – 65:58 – Dobrić igra fantastično! Njegovi novi poeni kao odgovor na bacanja poene najboljeg košarkaša Kanade.

26. minut – 63:54 – Olinik dolazi do poena sa linije penala, a onda još jednom Dobrić odlično utrčava i poentira na asistenciju Milutinova 61:52.

Težak šut i pogodak Gildžijus-Aleksandera, pa polaganje Stefana Jovića.

25. minut – 59:50– Ovo je bilo važno! Nikola Jović je poentirao uz prekršaj, ali je promašio dodatno bacanje.

Pogodio je Aleksander-Voker šut sa distance, a na drugoj strani Dobrić je stigao do poena.

24. minut 55:47 – Prekršaj Olinika u napadu, ali ponovo nisu Orlovi realizovali napad. Samo tri poena za naš tim za četiri minuta drugog poluvremena.

Nakon poena Bereta Nikola Jović se požalio na povredu.

23. minut – 55:45 – Nova trojka Bruksa.

Promašio je Beret oba bacanja, a Bruks je napravio četvrtu ličnu grešku. Bogdanović je pogodio jedno bacanje.

22. minut – 54:42 – Nekoliko loših napada našeg tima i onda konačno poeni posle dva minuta. Nikola Jović je pogodio.

21. minut – 52:42 – Drugo poluvreme počelo je promašajem Stegana Jovića iz teške pozicije. Bruks je pogodio trojku na drugoj strani.

Druga četvrtina:

20. minut -52:37 – Odbranio se opet naš tim, Gildžijus Aleksandar je potom napravio treću ličnu grešku. Selektor Kanade, Fernandez Tores je protestovao i zbog toga dobio tehničku grešku.

Marinković je pogodio bacanje, a potom i Avramović dva.

19. minut – 47:37 – Pogodio je Gildžijus-Aleksander oba bacanja, a Milutinov je došao do šestog vezanog poena.

18. minut – 45:35 – Ostao je Pauel sam, a Milutinov je zakucao na drugoj strani nakon asistencije Bogdanovića – 43:35.

I odmah zatim novo zakucavanje našeg centra!

17. minut – 38:33 – Težak šut Bogdanovića i pogodak preko Gildžijus-Aleksandera.

Sudije su potom odlučile da ne dosude faul u napadu, a Kanađani su pogodili trojku dok je Dobrić ležao na parketu i držao se za rame.

Naljutio se Dobrić i u narednom napadu pogodio trojku.

16. minut – 36:28 – Nije ovo poluvreme Gildžijus-Aleksandera. Promašio je jedno slobodno bacanje.

Milutinov je ostao u „mis meču“ sa Bruksom koji je napravio treću ličnu grešku, ali naš centar je pogodio jedno od dva bacanja.

15. minut – 35:27 – Poeni Gildžijusa-Aleksandera, četiri u nizu. Naš tim je poentirao preko Dobrića.

14. minut – 33:23 – Ne mogu Kanađani do poena već nekoliko napada, ali može Bogdanović!

13. minut – 31:23 – Trojka Bogdanovića!

12. minut – 28:23 – Dobar i u prodoru Gudurića, ali onda i treća lična greška za njega. Šteta.

Bogdanović je potom napravio drugi prekršaj, a Beret je poentirao sa linije bacanja.

11. minut – 23:18 – Trojka Dorta za otvaranje druge deonice.

Prva četvrtina:

10. minut – 21:15 – Olinik je ostao na parketu nakon duela sa Marinkovićem. Srpskom beku je dosuđena lična greška, a centar Kanade dobio je udarac u nezgodno mesto. Sudije su pogledale snimak i odlučile da nije bilo nesportskog poteza.

Naš tim je izašao iz bonusa, a nakon novog prekršaja Olinik je dobio dva bacanja i pogodio je oba šuta.

9. minut – 21:13 – Strašna odbrana Srbije! Opet su naši košarkaši ukrali loptu, a Avramović je brzo stigao do lakih poena iz brze tranzicije.

8. minut – 17:13 – Odlični trenuci Srbije, Dort je promašio trojku, a Nikola Jović je poentirao iz kontre, a onda i greška u koracima Kanađana.

6. minut – 10:13 – Težak šut i pogodak Bruksa preko Nikole Jovića.

5. minut – 10:11 – Bruks je bio precizan sa linije slobodnih bacanja. Odličan na drugoj strani Nikola Jović.

Nažalost, Pauel je potom ostao sam ispod našeg koša i došao je do lakih poena.

5. minut – 8:9 – Bruks je bio precizan sa linije slobodnih bacanja.

4. minut – 8:7 – Pogodio je šut sa distance i Olinik.

Nije potom dosuđen faul nad Dobrićem, ali naš tim je uspeo da se odbrani.

Velika borba na startu, Bogdanović je izblokiran od strane Olinika.

3. minut – 8:4 – Bogdanović! Trojka našeg kapitena.

Iz drugog pokušaja Ar Džej Beret vraća trojku. Moraće naši košarkaši da pripaze na skok rivala.

2. minut – 5:1 – Odbranio se naš tim – Olinik je promašio, a onda trojka Dobrića!

Dilon Bruks je pokušao da odgovori, ali je promašio.

1. minut 2:1 – Nikola Milutinov je fauliran u prvom napadu na utakmici. Nakon toga je naš centar izgubio loptu, a na drugoj strani Dobrić je upisao blokadu. Kanađani su stigli do lopte, a Dvajt Pauel je pogodio jedno slobodno bacanje.

Uoči meča:

Velika podrška za našu reprezentaciju, dvoranom se orilo „Bože pravde“.

Naši košarkaši pripremaju se za meč sa Kanadom.

A spremni su i navijači.

Oči košarkaške javnosti uprte se u polufinala Mundobasketa. Danas saznajemo koje to dve ekipe odlaze u finale, u borbu za svetski tron. Jedan od dva duela je i duel između Srbije i Kanade, a kladionice kažu da „orlovi“ nisu favoriti.