PARTIZAN SAVLADAO VOŽDOVAC: Neverovatan gol Stojkovića slomio „Zmajeve“

TOK MEČA

VOŽDOVAC – PARTIZAN 2:2 (0:1)

(Nešković 57p, Flemings 81 – Baždar 39, Filipović 74, Stojković 90+2)

2. POLUVREME

90+2. minut – GOOOL! Stojković za novo vođstvo Partizana – 2:3

Treći put na utakmici Partizan vodi! Voždovac je bio u naletu, usledila je kontra crno-belih. Zahid je dodao do Jankovića, lopta se odbila do Aranđela Stojkovića koji je sa 25 metara postigao fantastičan pogodak.

89. minut – Dvostruka izmena u Voždovcu

Filip Antonijević i Stefan Pirgić menjaju strelce Neškovića i Flemingsa.

85. minut – Jovanović spasao Partizan

Velika šansa za domaći tim posle kornera, Đuričić je šutirao sa dva-tri metra, golman Partizana odbranio.

84. minut – Žuti karton za Zahida

Fudbaler Partizana se našao u beležnici sudije Simovića.

83. minut – Velika šansa za Voždovac

Vujanović je šutirao sa desetak metara, lopta je fijuknula pored stative.

81. minut – GOOOL! Voždovac drugi put izjednačio – 2:2

Akcija domaćina, Flemings je primio sjajnu loptu u sredini, a onda sa ivice šesnaesterca pogodio mrežu. Utisak je da je golman Jovanović loše intervenisao.

79. minut – Izmena u Partizanu

Aleksa Janković menja Severinu.

74. minut – GOOOL! Filipović doneo novu prednost Partizanu – 1:2

Zahid je centrirao, Filipović sa peterca glavom lobovao golmana Katića koji je skočio u prazno.

73. minut – Goh blokiran u izglednoj šansi

Dupli pas Nikolića i Goha, Korejac je ušao u šesnaesterac, šutirao ali je izblokiran.

72. minut – Dvostruka izmena u Voždovcu

U igru ulaze Gordan Petrović i Nikša Vujanović. Izlaze Teodorović i Kolarević.

64. minut – Izmena u Voždovcu

Umesto Mitrovića u igri je Miletić.

63. minut – Slobodan udarac za Patizan

Crno-beli su dobili prekršaj na Nikoliću. Na nekih 25 metara po sredini gola. Antić je šutirao, ali je Katić paradom odbranio gol.

60. minut – Izmena u Partizanu

Zahid i Nikolić menjaju Kalulua i Baždara.

59. minut – Voždovac mogao do preokreta

Domaćin osokoljen vođstvo imao je šansu za totalni preokret. Kolarević je šutirao sa oko 16 metara, Jovanović je odbranio.

58. minut – Voždovac iz penala izjednačio – 1:1

Nešković, koji je i fauliran je izveo penal, lopta je zakačila golmana Jovanovića i od stative se odbila u gol.

55. minut – Penal za Voždovac

Ovusu je startovao na Neškoviću, sudija Simović odmah pokazao na belu tačku.

48. minut – Voždovac preti preko Neškovića

Odlična akcija domaće ekipe, kombinovali su Teodorović i Nešković, ovaj drugi šutirao, ali preko gola.

47. minut – Prva šansa za crno-bele u nastavku

Akcija Partizana je tekla po desnoj strani, lopta je došla do Severine koji je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali pored gola.

45. minut – Žuti karton za Đuričića

Fudbaler Voždovca je zapisan u beležnicu sudije Simovića zbog starta s leđa na Gohu.

43. minut – Kalulu pogodio stativu

Sjajna akcija Partizana po levoj strani, Kalulu je dodao do Antića, potom je lopta stigla do Kalulua, koji je zakačio loptu, ona je prevarila golmana Voždovca Katića, ali i završila do stative.

39. minut – GOOOL! Baždar za vođstvo Partizana

Partizan je bio u naletu, čak četiri puta su crno-beli šutirali ka golu rivala u istom napadu, na kraju se lopta odbila do Baždara koji je iskosa sa leve strane „kiflom“ pogodio suprotan ugao. Prethodno su šutirali Kovačević dva puta, pa Filipović, pa Kalulu. Pravo niotkuda, pošto smo gledali uspavanku do sada.

34. minut – Voždovac umalo do vođstva

Kolarević je prošao po levoj strani, centrirao po zemlji, ali je Marković u poslednjem trenutku izbacio loptu u korner. Bio bi to siguran gol jer je na suprotnoj strani gol bio prazan.

32. minut – Šansa za Voždovac

Slobodan udarac za domaći tim na oko 30 metara od gola Partizana. Nešković je uputio upotrebljiv centaršut na peterac, ali niko od domaćih igrača nije zahvatio loptu.

18. minut – Voždovac pripretio

Lepa akcija domaće ekipe, usledio je centaršut sa leve strane ka drugoj stativi, ali je Antić u poslednjem trenutku intervenisao ispred Flemingsa.

16. minut – Kastiljo zakasnio na centaršut

Goh je centrirao, Kastiljo je bio sam na daljoj stativi, međutim, zakasnio je na centaršut.

15. minut – Korner za Partizan

Ovusu je šutirao sa 20-tak metara, njegov šut je izblokiran. Goh je izveo korner, a domaćin se još jednom odbranio.

11. minut – Nešković u ofsajdu

Nešković je izašao jedan na jedan sa golmanom Partizana Jovanovićem. Nije bio precizan, ali se ispostavilo i da je bio u ofsajdu.

9. minut – Žuti karton za Matića

Fudbaler Voždovca Aleksa Matić dobio je u ranoj fazi žuti karton. Neoprezno je startovao na Kalulua, i to na sredini terena.

6. minut – Prvi korner za Voždovac

Domaćin je prošao po levoj strani i izborio korner. Posle kornera lopta se odbila do ivice šesnaesterca, na nju je naleteo Đurđević i šutirao iznad gola.

5. minut – Prvi ozbiljniji napad Partizana

Severina je došao do lopte na 40-tak metara od gola Voždovca, pokušao da centrira sa leve strane, ali je pogodio saigrača Kalulua.

Trener Partizana Igor Duljaj bio je prinuđen na nekoliko izmena. U timu nema povređenih Bibrasa Natha i Gajasa Zahida. Goh je u ofanzivnoj vezi iza Baždara u špicu, u timu je Kastiljo, takođe i Filipović na poziciji desnog beka.

Fudbaleri Partizana igraju protiv Voždovca meč 28. kola Superlige Srbije (16.55)

Partizan danas gostuje Voždovcu i mora da pobedi kako bi zadržao korak za večitim rivalom.

Crno-beli su drugi na tabeli sa 61 bodom, i imaju osam više od TSC-a. Voždovac je u poslednjih osam utakmica osvojio samo dva boda i sa 30 zauzima 11. mesto.