02.02.2024 u 22:44
0

TRAGIČAN PORAZ PARTIZANA: Crno-beli bili nadomak pobede, Virtus trijumfovao kod kuće

Partizan u 25. kolu Evrolige gostuje Virtusu u Bolonji.

Košarkaši Partizana doživeli su 13. poraz u Evroligi.

Crno-beli su u meču 25. kola izgubili od Virtusa u Bolonji rezultatom 88:84 (19:19, 16:12, 27:27, 26:26).

Virtus je zabeležio 16. trijumf.

4. ČETVRTINA

40. minut – Smailagić je fauliran 50 sekundi pre kraja. Pogodio je prvo, potom i drugo – 79:81. Lundberg postiže trojku 35 sekundi pre kraja – 82:81. Njegovih 20 poena. Siguran je prvi put, takođe i drugi put – 84:81. Domaćin je vezao pet poena.

Panter je promašio za dva, Abas je fauliran 9.4 sekundi pre kraja.

40. minut – Smailagić je fauliran 50 sekundi pre kraja.

39. minut – Koprivica zakucava – 77:79. Kordinije se razigrao – 79:79.

38. minut – Kordinije postiže dvojku – 75:77. Tajm-aut za Obradovića.

37. minut – Danston je fauliran za dva bacanja. Promašio je prvo, pogodio drugo – 71:75.

36. minut – Naneli pogađa novu trojku – 70:72. Naneli u kontri pogađa uz faul – 70:74. Pogodio je – 70:75. Naneli je postigao 11 poena u poslednjoj četvrtini.

35. minut – Avramović uzima loptu i sam do koša za 16. poen – 67:69. Lundberg pogađa dvojku pod faulom Pantera – 69:69. Panter je napravio 4. faul. Koristi dodatno slobodno bacanje – 70:69.

34. minut – Naneli pogađa za vođstvo Partizana – 64:67. Lundberg postiže trojku – 67:67.

33. minut – Danston posle ofanzivnog skoka poentira – 64:62. Naneli za novo izjednačenje, njegovih devet poena – 64:64.

32. minut – Panter pogađa za izjednačenje – 62:62.

31. minut – Doužer pogađa na startu poslednje četvrtine – 62:60.

3. ČETVRTINA

30. minut – Panter je pogodio trojku pod faulom – 62:56. Avramović ide do kraja i poentira za 62:58. I fauliran je tom prilikom. Nije pogodio. Uspeo je Partizan u finišu četvrtine da uhvati priključak.

29. minut – Doužer postiže svoj šesti poen – 58:50.

28. minut – Heket je fauliran, precizan je sa linije slobodnih bacanja – 58:48.

27. minut – Smit u kontri smanjuje na 56:48. Njegovih šest poena, prvi u drugom poluvremenu.

26. minut – Kordinije sa linije penala diže prednost – 56:44. Smailagić zakucava – 56:46.

25. minut – Danston zakucava, prvo dvocifreno vođstvo Virtusa – 51:41. Panter pogađa svoju prvu trojku – 51:44. Njegovih 11 poena, drugi dvocifreni igrač crno-belih. Belineli pogaša za tri, njegovih 18 poena – 54:44.

24. minut – Šengelija zakucava posle ofanzivnog skoka – 49:41.

23. minut – Avramović ide do kraja i poentira za dva pod faulom – 40:38. Pogodio je dodatno bacanje – 40:39. Njegovih 12 poena, prvi je dvocifreni u crno-belom timu. Belineli pogađa za tri pod faulom – 43:39. Pogodio je dodatno bacanje za 44:39. Lepa asistencija Avramovića, Kaminski zakucava za svoje prve poene – 44:41. Belineli još jednom pogađa za tri – 46:41. Njegova četvrta trojka.

22. minut – Smailagić zakucava, njegovi prvi poeni – 38.33. Šengelija postiže lake poene, njegovih šest poena – 40:33. Avramović postiže svoju treću trojku – 40:36.

21. minut – Kordinije pogađa trojku na startu treće četvrtine – 38:31.

Panter je najefikasniji u timu Partizana sa osam poena. Interesantno je da kapiten crno-belih nema nijednu trojku. Samo jedan pokušaj za tri ima u prvih 20 minuta.

Naneli je postigao sedam, a Avramović šest poena.

Marko Belineli je sa osam poena najefikasniji u domaćem timu, Lundberg ima šest.

Virtus ima četiri skoka više (16 – 12), ali Partizan dobro čuva svoj koš, pa domaćin ima samo jedan ofanzivni skok.

Za razliku od meča u Monaku, sada Partizan ima samo četiri izgubljene lopte, uz pet osvojenih lopti. Virtus ima samo jednu osvojenu i čak 11 izgubljenih lopti.

Crno-beli imaju samo tri asistencije, a domaćin 10.

Partizan je promašio čak četiri slobodna bacanja od šest.

2. ČETVRTINA

20. minut – Kordinije je fauliran za dva bacanja. Pogodio je samo prvo – 33:31.

18. minut – Koprivica pogađa za dva – 32:31.

17. minut – Šengelija postiže trojku – 32:27. Tajm-aut za Obradovića. Kaminski je fauliran pri šutu, a Obradović je tražio čelendž. Iako je udaren po licu, sudije su ostale pri odluci da je u pitanju običan faul za dva bacanja. Promašio je prvo bacanje, promašio i drugo. Doužer smanjuje na 32:29.

16. minut – Šengelija je fauliran za dva bacanja. Promašio je prvo, a pogodio drugo – 29:27.

15. minut – Panter pogađa u kontri posle sjajne odbrane Koprivice – 28:27.

14. minut – Naneli u „ofsajdu“ polaže za 28:25.

13. minut – Lundberg poentira u kontri, njegov šesti poen – 25:21. Doužer je upisao prve poene – 25:23. U Monaku se nije upisao u strelce. Abas pogađa za tri poena – 28:23.

11. minut – Miki upisuje svoje prve poene – 21:19. Panter posle sjajnog prodora pogađa – 21:21. Novi poeni Mikija – 23:21.

1. ČETVRTINA

10. minut – Naneli pogađa svoju prvu, a treću timsku trojku – 17:19. Lundberg pogađa pod faulom za dva – 19:19.

9. minut – Naneli se upisao u strelce – 12:16. Lundberg smanjuje na 14:16. Belineli pogađa drugu trojku – 17:16.

8. minut – Panter pogađa za dva – 10:14. Danston smanjuje na 12:14.

7. minut – Domaćini u kontri stižu do izjednačenja, precizan je Pajola – 10:10. Panter pogađa za tri – 10:12.

5. minut – Još jednom Avramović pogađa za tri – 5:10. Belineli vraća trojku – 8:10.

4. minut – Heket pogađa prvu trojku za Virtus, prvo vođstvo domaćina – 5:4.

3. minut – Smit prolazi i pogađa svoj četvrti poen – 2:4. Smailagić je promašio dva bacanja.

2. minut – Belineli postiže prve poene za Virtus – 2:2.

1. minut – Smit, koji je došao upravo iz Virtusa, postiže prve poene na meču – 0:2.

Smit, Avramović, Ponitka, Smailagić i Kaboklo startuju za Partizan.

Kordinije, Belineli, Heket, Šengelija i Danston za Virtus počinju.

Željko Obradović je napravio dve izmene u timu u odnosu na utakmicu protiv Monaka.

Umesto Uroša Trifunovića i Ognjena Jaramaza, u timu su Džejlin Smit, koji je došao upravo iz Virtusa u Partizan, i Danilo Anđušić. U timu nije ni Tristan Vukčević.

Printscreen/Twitter/@PartizanBC

ZVEZDA PREDSTAVILA MILIONSKOG UROŠA: Mladi Sremčević jedva čeka da zaigra za crveno-bele!