14.04.2024 u 19:52
0

ČUKARIČKI – PARTIZAN: Šok za šokom za crno-bele, na kraju 3:2 za Čuku

Derbi meč 30. kola Super lige Srbije igra se u Beogradu gde domaći Čukarički dočekuje gradskog rivala, ekipu Partizana od 19.15 časova.

TOK MEČA

2. POLUVREME

90+4. minut – GOOOL! Nikčević za novu prednost Brđana – 3:2

Kontra domaćina u trenutku kada je Partizan krenuo po treći gol. Ivanović je prošao po levoj strani, centrirao a Nikčević glavom matirao Krunića.

90+2. minut – GOOOL! Baždar za izjednačenje -2:2

Šok za domaćina.

90. minut – GOOOL! Severina smanjio rezultat – 2:1

Sjajan potez Ksandera Severine. Iz prve je opalio sa oko 18 metara i zatresao mrežu Samurovića.

87. minut – Kovač u šansi

Mogao je domaćin i do ubedljivije prednost

82. minut – Prilika za Natha

Natho je izveo slobodan udarac sa oko 20 metara, poslao je loptu pored živog zida, ali i pored gola.

80. minut – Dupla izmena kod domaćina

Stanić je iz igre izveo Docića i Vinisijusa, a uveo Kovača i Endijaea.

75. minut – Najbolja šansa za Partizan

Stojković je šutirao glavom sa 7-8 metara, golman Samurović paradom izbacio loptu u korner. Posle kornera bez opasnosti po gol domaćina.

73. minut – Žuti karton za Nikčevića

Tek što je ušao u igru Nikčević je zbog faula s leđa zaradio opomenu.

72. minut – Izmena u Čukaričkom

Nikčević menja Luku Adžića.

70. minut – Natho povređen

Izraelac se povredio u sudaru glavama, morao je na previjanje.

69. minut – Nikolić propustio šansu

Nemanja Nikolić se našao u prilici za gol, ali je šutirao preko gola i propustio šansu da smanji rezultat. Ipak, usledio je sudijski znak da je prethodio faul u napadu.

63. minut – Nova izmena u Partizanu

Umesto Goha u igri je Natho. Peta i poslednja izmena u redovima crno-belih.

57. minut – Dvostruka izmena u Partizanu

Duljaj menja, traži postavu koja bi mogla da se vrati u meč. Umesto Kalulua i Kanutea u igri su Ovucu i Severina.

50. minut – GOOOL! Ivanović matirao bivši klub – 2:0

Ne prestaju šokovi za crno-bele na Banovom brdu. Već na startu drugog poluvremena Čukarički je duplirao vođstvo. Gol bivšem klubu postigao je Đorđe Ivanović. Gosti su neuspešno pokušali da nameste ofsajd zamku, Adžić je krenuo ka šesnaestercu Partizana, lopta je stigla do Ivanovića koji je sa nekoliko metara plasirao u mrežu.

1. POLUVREME

45+6. minut – Kovačević pogodio prečku

Zahid je centrirao iz slobodnog udarca, Kovačević bio najviši u skoku, ali je pomogio prečku gola Čukaričkog.

45+5. minut – Žuti za Ivanovića

Baždar je probio po levoj strani, a Ivanoviću nije preostalo ništa nego da ga s leđa sruši i zaradi žuti karton.

45. minut – Prvo poluvreme je produženo za sedam minuta

Sudija Ilić je uračunao tri prekida zbog povreda igrača Partizana.

39. minut – Veliki peh za Partizan

Prvi golman Aleksandar Jovanović morao je ipak da napusti igru, umesto njega na golu je Krunić.

33. minut – Duljaj dobio žuti karton

Trener Partizana Igor Duljaj opomenut je zbog reakcije na jednu odluku sudije. Duljaju je ovo četvrti žuti karton ove sezone i neće moći da vodi crno-bele u predstojećem večitom derbiju.

29. minut – GOOOL! Vinisijus za radost doamćeg tima – 1:0

Đorđe Ivanović je prošao po desnoj strani, Docić je dodao loptu do Vinisijusa a ovaj sa nekoliko metara matirao Jovanovića.

15. minut – Ponovo prekid

Još jednom je sudija Ilić zaustavio igru, i ponovo zbog golmana Jovanovića. Čuvar mreže Partizana se požalio na povredu koju vuče iz prvog minuta.

13. minut – Opasan nalet Čukaričkog

Domaćin je izborio korner pošto je Miladinović poslao centaršut, a Stojković izbacio loptu van igre. Potom bez opasnosti po gol Jovanovića.

9. minut – Zahid propustio prvu pravu priliku

Gajas Zahid je zalomio rivala na ivici šesnaesterca, izgradio prostor za šut, ali je Samurović odbranio.

6. minut – Prva ozbiljna pretnja gostiju

Partizan je izveo korner, stvorila se gužva u petercu, ali bez problema po golmana Samurovića.

1. minut – Prekid već na startu

Golman Partizana Aleksandar Jovanović dobio je žestok udarac od fudbalera Čukaričkog Đorđa Ivanovića, pa je nastao višeminutni prekid kako bi mu se ukazala pomoć.

Počeo je meč

Počela je utakmica na stadionu FK Čukarički. Domaćin je u belim dresovima, gost u neobičnoj plavoj garnituri

Uprava Partizana na meti navijača

„Grobari“, koji su ispunili sektor za gostujuće navijače, od početka skandiraju protiv uprave kluba i Miloša Vazure. Pristalice crno-belih su podigle i transparente na kojima pišu poruke poput „Napustite Partizan“.