Izvor: Sportalo
14.04.2024 u 21:44
0

MEMFIS – DENVER: Dobar početak za Jokića, Nagetsi vode

Košarkaši Denver Nagetsa predvođeni Nikolom Jokićem gostuju Memfis Grizlisima u poslednjem kolu NBA lige

Druga četvrtina:

24. minut – Poluvreme, Denver vodi 66:54. Jokić ima 10 poena, 11 skokova i pet asistencija.

23. minut – Razigrali su se Nagetsi, Portet pogađa otvorenu trojku.

22. minut – Sva je prilika da će Jokić već do poluvremena doći do dabl-dabla, ima osam poena, 10 skokova i četiri asistencije.

21. minut – Lepo zakucavanje Erona Gordona posle dodavanja Jokića.

20. minut – Nova izgubljena lopta za Memfis i laki poeni za Denver u tranziciji.

19. minut – Marej ne pogađa, ali dolazi do ofanzivnog skoka, fauliran je. Pogodio je oba bacanja.

18. minut – Vraća se Nikola Jokić na teren.

17. minut – Iako je Memfis skoro bez pola tima, odlično parira favorizovanim Nagetsima.

15. minut – Simultanka Brauna u ovim momentima. Zaigrali su Nagetsi bolje posle tajm-auta.

14. minut – Braun pogađa trojku. Cele sezone ovaj momak odlično šutira za tri, ali vraćaju trojku domaći, Meloun zove tajm-aut.

13. minut – Simpson se lepo snalazi i poentira. Dobro se drži Memfis.

20. minut – Nova izgubljena lopta za Memfis i laki poeni za Denver u tranziciji.19. minut – Marej ne pogađa, ali dolazi do ofanzivnog skoka, fauliran je. Pogodio je oba bacanja.18. minut – Vraća se Nikola Jokić na teren.

12. minut – Kraj prve četvrtine, Nagetsi vode 29:26.11. minut – Pleše na terenu Nikola Jokić, Denver ima kontrolu.
9. minut – Ponovo Jokić odlično otvara kontru, ali Braun ne pogađa otvorenu trojku.8. minut – Jokić sa niskog posta rutinski rešava situaciju i poentira.7. minut – Larejvija ne uspeva da pogodi, ali pokupio je ofanzivan skok i ispravio se.5. minut – Nova trojka Mareja posle kontre koju je povukao Nikola Jokić.4. minut – Marej pogađa trojku Denver vodi 14:9.

2. minut – Pipen Džunior koristi drugi napad Memfisa i dolazi do poena. Odmah na drugoj strani trojka Džamala Mareja. Vraća trojku Džekson odmah u sledećem napadu – 5:7.

1. minut – Jokić lako dolazi do prvih poena.  Dobra odbrana Denvera, stiže i Porter Džunior do poena – 4:0.

Za Denver je ovaj meč od velike važnosti, pošto ima priliku da se domogne liderske pozicije, dok je Memfis bez šanse da se domogne plej-ina.

20.36 – Nagetsi imaju skor 56-25, baš kao Oklahoma i Minesota, s tim da su u lošijoj poziciji zbog slabijeg međusobnog skora u ovom trouglu.

Tim Majka Melouna će na prvom mestu završiti jedino ako savlada Memfis, a Oklahoma i Minesota izgube od Dalasa, odnosno Finiksa.