Izvor: Happy BSC Portal/Kurir.rs
13.12.2023 u 23:00
0

NEVIĐENA DRAMA U LIGI ŠAMPIONA: Milan i Njukasl ispali iz takmičenja, Barselona se žestoko obrukala u Belgiji

Plasman u narednu rundu su obezbedile ekipe Atletiko Madrid, Lacio, Dortmund, Pari Sen Žermen, Mančester siti, Lajpcig, Barselona i Porto.

Utakmicama 6. kola u grupama E, F, G i H zavržena je grupna faza Lige šampiona.

U Ligu Evrope će Fejnord, Milan, Jang bojs i Šahtjor.

TOK MEČEVA

2. POLUVREME

90+2- minut – Antverpen ponovo vodi protiv Barselone

llenikena je strelac za treće vođstvo Antverpena u meču.

90. minut – Guju donosi Barseloni izjednačenje

Šok za Antverpen u finišu meča, Guju je strelac za 2:2.

90. minut – Seltik ponovo vodi protiv Fejnorda

Lagebielke se poklonio i glavom sa dva metra poslao loptu u mrežu.

88. minut – Osmi gol u Portu

Šahtjor smanjuje na 5:3. Ekvinaldo je šutirao sa desetak metara iskosa sa desne strane i pogodio mrežu.

84. minut – Jović učestvovao u golu Milana

Milan vodi u Njukaslu! Povukao je Jović kontru, lopta je stigla do Čukvuezea koji je iskosa sa desne strane pogodio mrežu.

82. minut – Porto otklanja sve dileme

Peti gol Porta protiv Šahtjora, Konseisao je strelac. Pogrešili su gosti na sredini terena, sevnula je kontra tri na jedan i gol napadača Porta.

82. minut – Fejnord je izjednačio u Glazgovu

Minteh je strelac za holandski tim koji je stigao do 1:1.

76. minut – Goleada u Portu, strelac je Pepe

Porto opet pravi dva gola prednosti, a strelac je iskusni Pepe.

72. minut – Šahtjor smanjuje

Autogol Eustahija, Šahtjor je prišao na 3:2. Gostima je potrebna pobeda za drugo mesto.

62. minut – Porto cementira drugo mesto

Porto golom Mehdija Taremija stiže do dva gola razlike protiv Šahtjora. Ovo je direktan duel za drugo mesto u grupi H.

59. minut – Pulišić daje nadu Milanu

Milan je stigao do izjednačenja u Njukaslu.

Žiru je dobio loptu na 5-6 metara od gola domaćina, vratio je Pulišiću kome nije bilo teško da je ubaci u mrežu.

56. minut – Pari Sen Žermen se vraća

Zaire-Emeri donosi izjednačenje Parižanima. Kontra po desnoj strani, centaršut Mbapea, lopta je stigla do Zaire-Emerija koji je sa 20-tak metara smestio u mrežu.

51. minut – Atletiko je duplirao vođstvo protiv Lacija

Samuel Lino je strelac fantastičnog gola. Atletiko je blizu prvog mesta u grupi.

51. minut – Dortmund vodi, PSŽ pred ispadanjem

Adejemi je strelac. Gosti su izgubili loptu na 20-tak metara od svog gola, usledio je napad Nemaca, a Adejemi sa desetak metara smestio loptu u mrežu.

1. POLUVREME

43. minut – Galeno za novo vođstvo Porta

Portugalci su ponovo poveli protiv Šahtjora.

36. minut – Barselona izjednačila u Belgiji

Poveo je Antverpen u ranoj fazi, ali je Barselona stigla do izjednačenja. Strelac je Feran Tores. Krenula je kontra gostiju po desnoj strani, Tores se ubacio u sredinu i pored domaćih igrača je poslao u mrežu.

33. minut – Njukasl vodi

Erupcija oduševljenja na Sent Džejms Parku, strelac je Džoelington. Ovaj rezultat, međutim, ne daje Englezima potpunu radost, pošto PSŽ mora da izgubi u Dortmundu.

33. minut – Seltik iz penala do vođstva protiv Fejnorda

Luis Palma je sa bele tačke doneo vođstvo svom timu.

29. minut – Šahtjor izjednačio u Portu

Drama u Portugalu, gosti iz Ukrajine su izjednačili golom Sikana. Prethodno je sudija dosudio ofsajd, ali je VAR išao u korist Šahtjora. Gostima je potrebna pobeda da bi prošli dalje.

9. minut – Porto vodi protiv Šahtjora

U direktnom duelu za drugo mesto Porto je poveo protiv Šahtjora. Galeno je sa dva metra ubacio loptu u mrežu.

6. minut – Atletiko je poveo protiv Lacija

Antoan Grizman je „zapalio“ Metropolitano. Domaći tim je oduzeo loptu rivalu, napad je išao po levoj strani, a Grizman je centaršut pretvorio u gol. Atletiko bi potvrdio prvo mesto pobedom ili remijem.

2. minut – Antverpen šokirao Barsu na startu

Prvi gol večeras viđen je u Belgiji. Antverpen je poveo protiv Barselone golom Vermerena. Domaći igrači su napravili kardinalnu grešku i izgubili loptu na ivici šesnaesterca, što su domaćini umeli da kazne.

Regularni deo Lige šampiona završava se večeras utakmicama 6. kola u grupama E, F, G i H.

GRUPA E

Seltik – Fejnord 1:0 (1:0)
(Palma 33p)
Atletiko Madrid – Lacio 1:0 (1:0)
(Grizman 6)

Tabela: Atletiko Madrid 11, Lacio 10, Fejnord 6, Seltik 1.

Od ranije je poznato da su Atletiko Madrid i Lacio obezbedili plasman u nokaut fazu. Fejnord je obezbedio učešće u Ligi Evrope, a Seltik završava evropsku avanturu. Ostaje da se u Madridu odredi pitanje ko će biti prvi, a ko drugi u grupi.

GRUPA F

Njukasl – Milan 1:0 (1:0)
(Džoelington 33)
Dortmund – PSŽ 0:0

Tabela: Dortmund 10, PSŽ 7, Njukasl 5, Milan 5.

„Grupa smrti“ je u dosadašnjem delu takmičenja opravdala očekivanja.

Uoči poslednjeg kola tri ekipe strepe za svoj status, mogu da prođu dalje, ali mogu i da ispadnu iz Evrope. Jedini je siguran Dortmund koji je prošao u nokaut fazu. Parižani su u nešto boljem položaju nego Njukasl i Milan.

GRUPA G

Crvena zvezda – Mančester siti 2:3 (0:1)
(Hvang 76, Katai 90+1 – Hamilton 19, Bob 62, Filips 85p)
Lajpcig – Jang bojs 2:1 (0:0)
(Šeško 51, Forsberg 56 – Koli 53)

Tabela: Mančester siti 18, Lajpcig 12, Jang bojs 4, Crvena zvezda 1.

Nažalost po Crvenu zvezdu, u grupi G je sve ranije rešeno. Mančester siti kao prvi i Lajpcig kao drugi su prošli u nokaut fazu. Jang bojs je prošao u Ligu Evrope, dok je Crvena zvezda završila učešće u Evropi kao poslednjeplasirana.

GRUPA H

Antverpen – Barselona 1:1 (1:1)
(Vermeren 2 – Feran Tores 36)
Porto – Šahtjor 2:1 (2:1)
(Galeno 9, 43 – Sikan 29)

Tabela: Barselona 12, Porto 9, Šahtjor 9, Antverpen 0.

Poslednje kolo u grupi H će odlučiti ko će, uz Barselonu, proći u narednu fazu takmičenja. To će u direktnom okršaju odlučiti Porto i Šahtjor. Poraženi će u Ligu Evrope, a Antverpen je završio učešće.