Izvor:
05.03.2017 u 02:04
0

REMI NA MARAKANI: Kanga doneo Zvezdi prednost, Đurđević izjednačio u 87. minutu!(VIDEO)

Najveća utakmica srpskog fudbala, 153. duel Crvene zvezde i Partizana odigraće se od 18 sati na stadionu "Rajko Mitić" baš na dan kada crveno-beli proslavljaju 72. rođendan.

Uskoro opširnije…

Tok meča:

KRAJ 1:1!

87. minut – GOOL! – 1:1 – ĐURĐEVIĆ! Vulićević je centrirao, a Đurđević spretno reagovao na petercu.

83. minut – Poslednja izmena Grofa Božovića, SIKIMIĆ je u igri umesto BOAĆIA

79. minut – Druga izmena kod Zvezde, MILIJAŠ ulazi umesto KANGE

78. minut – Luković dobija žuti karton zbog faula nad Jankovićem.

76. minut – Grof napravio prvu izmenu, MILIĆ umesto RUIZA.

74. minut – Druga izmena kod Partizana, MIHAJLOVIĆ menja STEVANOVIĆA.

70. minut – Janković je izveo prekid, a Leonardo glavom poslao loptu pored gola.

19:30 – Zvaničan podatak – na tribinama je 41.132 gledalaca.

64. minut – JANKOVIĆ umesto JEVTOVIĆA! Nikolić hoće ofanzivniji Partizan.

61. minut – Pokušaj Ruiza. Kostarikanac je prošao po levom krilu i šutirao, Kljajić se izvio i odbio loptu u korner.

49. minut – ŠANSA za PARTIZAN! Posle kornera sa leve strane Ostojić je sa pet, šest metara glavom poslao loptu preko gola.

46. minut – Počelo je drugo poluvreme…

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

45+4. minut – LEONARDO je izveo slobodnjak sa više od 20 metara, gađao je ćošak, ali je Manojlović sjajno intervenisao.

38. minut – NOVE VARNICE! Ovaj put "pokačili" su se Leonardo i Letalek.

34. minut – GOOOOOOOL – Crvena zvezda je povela sa 1:0 nakon jedne dubinske lopte do koje je stigao Džon Ruiz, koji je tu loptu vratio do Boaći, a on je odložio za Gelora Kangu koji je bez problema sa 10 metera savladao Filipa Kljajića.

33. minut – Žuti karton za Evertona zbog prekršaja nad Kangom.

21. minut – Zvezda se oslobodila početnog pritiska. Poslednjih nekoliko minuta crveno-beli imaju više loptu u posedu.

19. minut – ŽUTI KARTON ZBOG SIMULIRANJA! Plavšić je požuteo posle duela sa Leonardom u kaznenom prostoru Partizana.

18. minut – RUIZ! Snažan šut Kostarikanca sa 18 metara, svi su zanemeli, a lopta je prohujala za malo pored gola.

14. minut – PRVE ČARKE! Pokačili su se Petković i Everton.

13. minut – Prvi pokušaj domaćina. Boaći je šutirao, ali je izblokiran

9. minut – Utakmica je nastavljena…

7. minut – Prekid meča! Vujović je prekinuo igru zbog dima usled bakljade sa Juga

1. minut – Utakmica je počela!

BOAĆI IPAK IGRA!

Kakav dribling Grofa Božovića! Boaći ipak igra! Vujaklija ostaje na klupi… Najavljeno je da Boaći neće igrati zbog povrede zadobijene na jučerašnjem treningu, ali napadač iz Gane je ipak u timu.

– Sudije na čelu sa Majom Vujovićem na zagrevanju

– Ovako su 1985. godine navijači Zvezde i Partizana zajedno išli na derbi! Više o tome pogledajte OVDE.

POZNATI SASTAVI! VUJAKLIJA UMESTO BOAĆIJA, KOSOVIĆ PRE JANKOVIĆA!

CRVENA ZVEZDA: Manojlović – Petković, Frimpong, Luković, Anđelković – Donald, Le Talek – Plavšić, Kanga, Ruiz – Vujaklija.

PARTIZAN: Kljajić – Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić – Jevtović, Everton – Kosović, Stevanović – Leonardo, Đurđević.

Grobari krenuli na sever, pa zapalili kontejner

Navijači Partizana koji su prolazili na pored severne tribine stadiona Crvene zvezde želeli su da provociraju pristalice crveno-belih, i dođu do severne tribine, a kada to nisu uspeli zapalili su kontejner. Više o tome pročitajte OVDE.

Neverovatan potez Zvezdinog napadača

Fudbaler Crvene zvezde Ričmon Boaći, napravio je jedan nesvakidašnji potez pred meč sa Partizanom, i kupio Delije za sva vremena. Više o tome, pročitajte OVDE.

– Crvena zvezda ne može da računa na najboljeg napadača

Ričmond Boaći zbog povrede na poslednjem treningu neće moći da igra protiv Partizana. Opširnije pročitajte OVDE.

– Crvena zvezda na rođendan slavila protiv slavnog Reala

Fudbalski klub Crvena zvezda ne igra prvi put na svoj rođendan. Pre tačno 30 godina crveno-beli su ugostili slavni Real iz Madrida i slavili na Marakani sa 4:2.

– 5 zanimljivosti o legendi Crvene zvezde Nenadu Milijašu

1. Rođen je 30. aprila 1983. godine. Prošao je sve selekcije FK Zemun i postao član mlade reprezentacije.
2. U Crvenu zvezdu je stigao u januaru 2006. godine kada ga je doveo Dragan Stojković Piksi. Odmah je postao član prve postave kod trenera Valtera Zenge.
3. Nakon najbolje odigrane sezone 2008-2009 kada je postigao 22 gola u svim takmičenjima, primećen je od strane Vulverhemptona, pa je otišao u Premijer ligu.
4. Krajem avgusta 2012. vratio se u Crvenu zvezdu nakon što se sa čelnicima Vulverhemptona dogovorio oko sporazumnog raskida ugovora godinu dana pre njegovog isteka, pošto je klub ispao iz Premijer lige. Odigrao je 57 prvenstvenih susreta i postigao 20 golova za crveno-bele.
5. Ove zime po treći put se vratio u Crvenu zvezdu.