Izvor: BSC HAPPY/TELEGRAF
09.11.2023 u 22:56
0

FRAJBURG – TSC (5:0) Frajburg deklasirao srpskog vicešampiona!

Fudbaleri TSC-a poraženi su od Frajburga na gostovanju u utakmici 4.kola grupe A Lige Evrope rezultatom 5:0.

Golove su postigli Rol u 24, Egelštajn u 56., Vajshaupt u 69., i Adamu u 80 minutu.

U prvom poluvremenu apsolutna dominacija Nemaca, a golman Ilić bio je najzaslužniji što rezultat nije bio ubedljiviji u korist domaćeg tima.

Odbranio je zicere Hefleru u 4. minutu i Holera u 33. minutu

TSC je imao mnogo sreće u 38 , minutu, kada je Grifo nakon silovitog udarca uzdrmao stativu.

Ista slika i u nastavku Frajburg je golovima Egenštajna i Vajaspauhta i lagano upisao nova tri boda.

U drugom meču Vest Hem je savladao Olimpijakos rezultatom 1:0

Nakon četvrtog kola TSC je ostao na poslednjem mestu sa svega 1 bodom, dok je Frajburg na deobi prvog mesta sa Vest Hemom sa 9 bodova. Olimpijakos je treći sa četiri boda.

FRAJBURG – TSC 5:0

II POLUVREME

Drugo poluvreme:

90+2 minut – GOL, 5:0, DOAN, potpuna katastrofa srpskog vicešampiona!

90. minut – Utakmica je produžena za tri minuta.

85. minut – Nova prilika za Frajburg, Ilić sjajno brani udarac glavom

80. minut – GOL, 4:0, ADAMU! – Frajburg postiže i četvrti pogodak, nakon brze kontre, Adamu rezantnim udarcem matira Ilića.

69. minut – Goooooool! Još jednom je pogrešio štoper gostiju Đorđević, a mrežu pogađa Vajshaupt

62. minut – Pokušaj Grifa, ali je bio neprecizan, Nema promene rezultata

56. minut – Goooooool! Frajburg preko Egenštajna dolazi do vođstva od 2:0. Odlična razmena pasova, Grifo je odigrao do Engenštajna koji je sa 15-ak metara pogodio Ilićevu mrežu

51, minut – Velika prilika za TSC-a! Odlično je šutirao rezervista Ćirković, ali je njegov šut zaustavio Atebolu

46. minut – Počelo je drugo poluvreme.

46. minut – Dvostruka izmena u ekipi TSC-a. U igri su Ćalušić i Ćirković

I POLUVREME

45. minut – Ne uspeva Frajburg da drugi put zatrese mrežu TSC-a. Posle gužve u kaznennom prostoru pokušao je Grifo, ali od svega samo korner

38. minut – Stopostotna šansa za Frajburg. Posle udarca Grifoa, lopta se odbila do Rolfa koji je sa pet metara pogodio stativu. Dosta sreće za TSC u ovom napadu

32. minut – Ponovo preti Frajburg, ali je napad prekinut zbog ofsajda

29. minut – Oštar start Vlalukina sankcionisan je žutim kartonom

26. minut – Umalo da Frajburg ekspresno duplira prednost. Grifo je šutirao, lopta je zakačila Petrovića, ali je Ilić dobro reagovao i spasio gol svoje ekipe.

24. minut – Gooooool! Frajburg je poveo. Idealan centaršut Egenštajna materijalizovao je Rolf

18. minut – Pokušao je Holer glavom, ali je bio neprecizan i šansa odlazi u nepovrat

12. minut – Frajburg je izveo korner sa leve strane, ali je odbrana Topolčana otklonila opasnost

10. minut – Velika šansa za Frajburg. Šutirao je Holer u padu, lopta je pogodila jednog igrača TSC-a u ruku, ali je sudija samo odmahnuo rukom i meč je nastavljen. Korner za domaćina

5. minut – Još jedna dobra šansa za Frajburg. Prošao je Vajshaupt, uspeo da šutira, međutim, ponovo je Ilić bio na mestu

4. minut – Prva velika šansa za Frajburg. Vlalukin je izgubio loptu, Holer je pokušao, ali se Ilić istakao i sačuvao svoj tim

1. minut – Utakmica je počela

SASTAVI:

FRAJBURG: Atebolu – Ginter, Linhart, Gulde – Sildilinja, Egenštajn, Hofler, Vajshaupt – Rolf, Grifo, Holer.

TSC: Ilić – Đorđević, Antonić, Stojić – Vlalukin, Kuveljić, Đakovac, Vulić, Petrović – Milovanović, Jovanović.

Trener fudbalera TSC-a Žarko Lazetić izjavio je da je nemački tim sjajno uigrana ekipa.

– Oni nude malo prostora defanzivno, igraju presing 1 na 1. Baš su tim. Prave korekcije i pokrivaju jedni druge. Ne menjaju puno gde god da igraju, ali probaćemo i mi da izađemo visoko. To je jako teško, pogotovo da to radimo u kontinuitetu. Očekujem da napravimo korak napred i da se što duže takmičimo sa njima – izjavio je Lazetić pred meč.