21.08.2019 u 20:58
0

(UŽIVO NA HAPPY PORTALU) JANG BOJS – CRVENA ZVEZDA (2:2): Degenek i Garsija pogađali, Borjan ponovo junak!

Jang Bojs i Crvena zvezda odigrali su nerešeno (2:2) u prvom meču četvrtog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Na stadionu "Vandorf" u Bernu, domaćin je bolje otvorio utakmicu i poveo već u sedmom minutu preko Asaleo. Degenek je izjednačio u 18. minutu i sa tim rezultatom se otišlo na odmor. Zvezda je furiozno otvorila drugo poluvreme i već u 47. minutu na semaforu je pisalo 1:2. Ipak, u 76. minutu posle asistencije VAR tehnologije sudija Mikeli dosuđuje penal, koji u gol pretvara Oro čime je postavljen konačan rezultat.

KRAJ UTAKMICE

93. minut – Ivanić šutira daleko od gola.

90. minut – Utakmica je produžena pet minuta.

89. minut – Oro je imao veliku priliku da donese pobedu Jang Bojsu. Njegov udarac glavom iz srca šesnaesterca prolazi pored stative.

85. minut – Mladi Njegoš Petrović menja Aleksu Vukanovića.

84. minut – Kiks Borjana prolazi nekažnjeno. Oro je nadvisio Zvezdinog čuvara mreže ali Rodić spašava svoj tim i otklanja opasnost.

80. minut – Čini se da su obe strane zadovoljne trenutnim rezultatom i koncentracija je na odbrani.

77. minut – Tomane menja Boaćija u timu Crvene zvezde.

76. minut – GOL! Oro je bio siguran sa bele tačke.

74. minut – Potencijalni penal za Jang Bojs. Sudija Makeli proverava VAR i dosuđuje najstrožiju kaznu.

73. minut – Oro menja Ebišera.

67. minut – Saidi Janko menja Ulisesa Garsiju. Švajcarski šampion igra presing.

64. minut – Asale propušta veliku priliku za Jang Bojs.

61. minut – Rodić je bio u velikoj prilici da poveća Zvezdinu prednost. Posle kornera gađao je glavom preko prečke.

59. minut – Žuti karton za Žandera.

57. minut – Fasnaht menja Sijeru u timu Jang Bojsa.

55. minut – Žander menja Matea Garsiju.

52. minut – Vladan Milojević priprema prvu izmenu. U igru bi uskoro trebalo da uđe Žander.

48. minut – Novi žuti karton za Jang Bojs. Vinsent Sijero je dobio javnu opomenu.

47. minut – GOL! Mateo Garsija donosi preokret. Novo pojačanje crveno-belih se najbolje snašlo na centaršut Marka Gobeljića.

DRUGO POLUVREME

Jang Bojs je bolje otvorio duel i poveo već u sedmom minutu preko Asalea. Jedanaest minuta kasnije Degenek posle kornera poravnava rezultat. Švajcarski šampion je imao više ozbiljnijih prilika ali je Milan Borjan sjajnim intervencijama održao rezultat 1:1, sa kojim se otišlo na pauzu.

POLUVREME

47. minut – Ebišer dobija žuti karton.

45. minut – Utakmica je produžena tri minute.

44. minut – Kanjas se sapliće i sudara se sa Lotombom.

42. minut – Sijero obara Marina na sredini terena. Sudija Dani Makeli ponovo ne pokazuje karton.

39. minut – Ngamaleu ponovo pravi velike probleme odbrani Zvezde. Borjan ponovo odlično interveniše.

37. minut – Nsame je prvi igrač koji je dobio javnu opomenu.

36. minut – Luštenberger skida loptu sa gol-linije nakon udarca Marina.

35. minut – Statistika kaže da Jang Bojs za sada ima 62 odsto uspešnih pasova dok je Crvena zvezda na 38.

34. minut – Ngamaleu prodire po desnoj strani ali zaustavlja ga Rodić.

30. minut – Luštenberger pravi prekršaj nad Boaćijem.

27. minut – Ponovo Borjan mora da reaguje. Ovoga puta udarac je uputio Ebišer.

26. minut – Borjan paradom spašava Zvezdu posle udarca Pereire.

22. minut – Oštar prekršaj Nsamea nad Gobeljićem. Bez sankcije za igrača Jang Bojsa.

18. minut – GOL! Degenek je iskoristio dobar centaršut Marina iz kornera i, na sličan način kao prošle godine protiv Salcburga, visokom parabolom savladao Von Balmosa.

14. minut – Garsija pravi ozbiljne probleme odbrani Zvezde po levoj strani.

11. minut – Igrači Jang Bojsa kontrolišu posed, čini se da je tempo opao nakon pogotka Asalea.

7. minut – GOL! Golman Von Balmos je ispucao loptu daleko na polovinu Crvene zvezde. Žan-Pjer Nsame je bio najviši u skoku i proigrao Asalea koji je preciznim udarcem savladao Borjana.

5. minut – Prvi pokušaj Zvezde. Kanjas šutira visoko preko gola.

3. minut – Garsija pokušava dugom loptom da pronađe Nsamea.

POČETAK UTAKMICE

Izabranici Vladana Milojevića igraju prvi od dva odlučujuća meča u borbi za mesto u elitnom klupskom takmičenju.

U sastavu crveno-belih ima nekoliko iznenađenja, a najveća su svakako Pankov i Garsija.

Kompletni sastavi:

JANG BOJS (4-3-3): Von Balmos – Lotomba, Cesiger, Luštenberger, Garsija – Sijero, Ebišer, Martins Pereira – Asale, Nsame, Ngamaleu
Trener: Gerardo Seoane

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Gobeljić, Pankov, Degenek, Rodić – Kanjas, Ivanić – Vukanović, Marin, Garsija – Boaći
Trener: Vladan Milojević

Pravdu će deliti holandski sudija Dani Makeli.